Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A beszédhibás gyermekemet...

A beszédhibás gyermekemet logopédus javaslatára orr-fül-gégészhez kell vinnem. Mit fognak vele csinálni?

Figyelt kérdés
Hasonló cipőben járó Anyukák válaszát várom. Nem javul a fiam beszéde, és azt mondta a logopédus, hogy lehet nagy az orrmandulája és ki kell venni neki.
2013. júl. 24. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy ki kell e venni az orrmanduláját azt majd a doki eldönti. Nekem azt mondta a logopédus hogy süket a fiam. Az orvos meg azt hogy semmi baja a hallásának. Fiamat csak megvizsgálta az orvos hogy nincs e fizikai

Oka annak hogy egyes betbetűket rosszul ejt.

2013. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pont ez a problémánk. De ahogyan én tudom, csak egy sima vizsgálat, nyelvletapadás,hallásvizsgálat.....

Gondolod írj privit.

2013. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno mi is végigjártuk ezt az utat. Az or-fül-gégész egy hangvillával fogja vizsgálni, hogy mikor mit hall, kopogtatta jobbról-balról, homlokához illesztette. Benézett a fülébe, torkába. Nem vészes.

Az én gyerekem beszéde is sokáig hibás volt, aztán egyszer csak elmúlt. Hozzáteszem, hogy a gyerek határozott kérésére lemondtam a logopédust, kb. 5 év kezelés után, aztán a gyerek magától elkezdett rendesen beszélni. Nem szerette, hogy megmondják neki, hogy hová tegye a nyelvét amikor beszél, sokat rontottak rajta, összezavarták. Persze ez nem jelent semmit, van kinek bevált a logopédus.

2013. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az oviba jár a logopédus 1 héten 1x. Azt mondja, hogy semmit nem javul, pedig én is gyakorlok vele itthon. Esetleg jó pesti orvost tudtok?
2013. júl. 24. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Ennek érdeklődj utána mert ha jól tudom a fül-orr gégészet országosan fizetős... csak a fekvőbetegeknek van ingyenes ellátás


Nekünk tűzoltó utcában 12000 lenne edukid magánban 8000...

hallásszűrés, géppel (dobhártya épsége, van e folyadék a középfülben, orrmandula vizsgálata) és audiológiai vizsgálat ahol túlhallást és halláscsökkenést vizsgálnak..


Én Fiam túlhalló így erre megy majd most neki a kezelés (túl dolgozik egy ideg az agyában és minden hangot fel akar dolgozni ez által egy állandó zúgás van a fülében ez a zúgás egy bizonyos frekvencián van, így eza ezen a fgrekvencián kiejtett hangokat nem hallja meg nem veszi észre... a mély hangokra fogja a fülét hogy hangos stb)... Hallásébresztő terápia és helyre jön a hallása

2013. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
HOgy lenne már az alap fül orr gégészet fizetős??? Hogy lehet ilyen baromságot írni? Anyám!!! Ugyanolyan orvos, mint a nőgyógyász, stb....
2013. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

fizetős? az szép lenne :D

télen voltunk a Jánosban. fül orr gégész megvizsgálta a fülét, megnézte a manduláját, hangvillával nézte, hogy van-e hallása.

ezután átmentünk az audiológiára, ott 4 féle hallásvizsgálatot próbáltak csinálni, de persze a fiam nem hagyta. egyedül a szabad hallásos vizsgálat sikerült (szoba különböző pontjairól jött a hang és fordult a hang irányában). néma csendben kellett volna lennie a vizsgálat alatt, és be kellett volna csuknia a száját, ezért nem sikerült, de a szabadhallásos elég volt ahhoz, hogy tudjuk, rendben van.

ezután fél évre kiderült, hogy le van tapadva a nyelvféke, egy ingyenes logopédus vette észre, hogy nyitott szájjal nem bírja felemelni a nyelvét...

erről ennyit :)

amúgy kedvesek voltak a Jánosban, nem is értem, hogy miért maradt ki a nyelv vizsgálat, te majd külön kérd, hátha nálatok is csak ennyiről van szó :)

2013. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem fizetős, teljesen abszurd lenne :) Mi sem fizettünk egy petákatot sem, ráadásul itt nálunk az Sztk-ban van hetente gyerek rendelés is.
2013. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vidd el magánba is logopédushoz. Az oviban sok gyerek jut a logopédusra, nem tudnak úgy fejlődni, mintha vki csak vele foglalkozna. Nálunk is ez volt, elvittem magán, egy héten egyszer jártunk az ovison kívül, itthon szinte nem is gyakoroltam vele, mégis megtáltosodott a fiam:-)

Persze azért megnézhetik orr-fül gégészeten is, nincs-e gond, de szerintem inkább az előző verzió az esélyesebb :-)

2013. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Julius 1 ota fizetos a tuzolto utcaban... 2-es szamu gyermekklinika ha igy ismeritek... Ahelyett hogy utana erdeklodnetek tamadtok... A kettes szamuban fizetos, kerdeztem hogy mindenhol? Es ha jol emlekszem a heim palban nem fizetos de 4 honap a varolista a hallas vizsgalatra...
2013. júl. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!