Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lehet és...

Szerintetek mikor lehet és érdemes gyerekekkel hosszú (2-3 hónapos) útra menni?

Figyelt kérdés

A gyerekeink most 9 és 10 évesek. Szoktunk persze nyaralni velük, de csak pár hetet, max egy hónapot voltunk eddig távol. Még sok tervünk van amit velük nem tudnánk megvalósítani. Körbejárni Ázsiát, Dél- és Észak-Amerikát. Már van letéve alap, régóta gyűjtögetjük. És persze még majd teszünk félre rá, nem tudnánk minden nyáron ilyen hosszú időt külföldön tölteni, 2-3 évente akarunk utazni. Férjem már jövő nyáron indulna, Dél-Amerika az első cél, mert annak még egyik országában sem jártunk. Azt mondja, hogy mivel sok a tervünk, a gyereket sem akarjuk kihagyni, lássanak ők is világot, már most el kell kezdni, mert huszonévesen már nem utazgatnak velünk minden nyaranta. Szerintem viszont még jövőre is kicsik lesznek. Ahogy néztem 2-3 hónapot tényleg igénybe venne az út. Lehetne persze rövidebb, de ha már egyszer elmegyünk, akkor így érdemes.

Szerintetek bele lehet már vágni velük? Élveznék, vagy nagyon elfáradnának, elmenne az egész nyár? Tudnák már értékelni a látottakat?

Azt még hozzátenném, hogy amúgy sportos és kirándulós család vagyunk alapból, így hozzá vannak szokva, de ezt így mégis sokallom?

Mikor lenne érdemes velük ilyet tervezni?


2013. júl. 25. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Jövőre már 10 és 11 évesek lesznek. Szerintem már bőven elmehetnek veletek, tudják már élvezni és értékelni az utazást. Biztosan nem hagynám már őket itthon.
2013. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven nem kicsik hozzá már most sem,én jövő nyáron elvinném őket 2-3 hónapra biztosan nagyon fogják élvezni :)
2013. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már idén is elvinném őket:)
2013. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos élveznék, de szerintem 1 hónap után azért hiányozna Nekik az otthon. Én 1 hetet sem szeretek nyaralni, mert nekem kell a megszokott környezetem.
2013. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itthon biztos nem hagyjuk őket, hanem halasztanánk. Lehet tényleg én parázom túl, csak félek, hogy hamar elfáradnak stb.
2013. júl. 25. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már simán el lehet vinni őket ebben a korban. Próbáljátok meg jövőre esetleg nem a "legnagyobb falattal" kezdeni, mondjuk csak 1-2 hónapos úttal és kiderül, mennyire bírják.
2013. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég egzotikusak az úticéljaitok, én biztos azzal kezdeném,hogy utána néznék, hogy a szükséges védőoltások hány éves kortól adhatóak, beszélnék orvossal, hogy a gyerek immunrendszere mikortól elég erős.
2013. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg biztosan nem vinném őket. Amit a férjed kitalált, az nem gyerekeknek való program, sok felnőtt sem bírná.
2013. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ne is várjátok, hogy egy tízéves gyerek ugyanúgy értékelje a látottakat, mint egy felnőtt, aki erre vár évek óta, nekik egy nyűg lesz az egész. Én is imádok utazni, de ennek nem tenném ki a gyereket, ki fognak borulni.
2013. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!