Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most komolyan, feltetel...

Most komolyan, feltetel nelkul kell szeretni a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Meg fiatal vagyok, az anyasagtol tavol, de ezt sose ertettem.

Ha peldaul megolne valakit, vagy sorozatos rablo lenne, esetleg diler, egy anya akkor is szeretne a sajat gyereket? Ugy erzem, en erre nem lennek kepes. Persze itt vannak azok a tenyezok, hogy azert olt, mert nem volt megfelelo csaladi hattere, esetleg skizofren, tehat beteg stb., de sokszor nem ezek indikaljak. Peldaul az a ferfi, aki kiirtotta a csaladjat? (a Kulcsi) Mit erezhet az anyja? Valoban tudja meg szeretni? En nem hiszem. Vagy a "feltetlen" szot kell idezojelbe tenni, hogy ervenyes es ne kozhelyes legyen ez a mondat? Ti, Anyukak, mit gondoltok?


2013. júl. 29. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem így kell érteni. Feltételek nélkül szeretem s a gyerekemet ha meleg vagy ha én orvosnak szántam de ő autószerelő akar lenni.

Nem gondolom, hogy egy sorozat gyilkosnak anya ugyan úgy szereti a gyerekét mint előtte..

2013. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Egy anya mindig szeretni fogja a gyermekét, akkor is, ha embert ölt. De ez nem jelenti azt, hogy nem tagadja ki.
2013. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is elgondolkoztam. Véletlen baleset után amivel megölt valakit is szeretném, ha meleg lenne akkor is.

De ha kegyetlenül, hidegvérrel gyilkolt volna, mondjuk egy olyan aljassággal ahogy a Szita Bencét kivégezték, akkor nem tudom, hogy tudnék-e valaha ránézni is.

2013. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
ha régen a születéstől fogva jó volt az anya-gyerek viszony, akkor nagyon nagy mértékű kötődés tud kialakulni kettejük között, de akkor nagyobb az esélye annak is, hogy a gyerek nem züllik el. viszont ha mégis a neveléstől függetlenül lesz a gyerek ilyen, akkor az anya lehet, hogy érez haragot, de főleg fájdalmat, és megbánást, magát is hibáztathatja, nem csak a gyereket. tehát szeretni ugyanúgy fogja, csak nagyon fáj neki. nagyon rossz lehet.
2013. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell. De ezt nem tudod irányítani. De mint mondtam, sokszor nem elég a feltétlen szeretet, ha más érzések (pl félelem, csalódottság) erősebbek. Pl ha a fiam megerőszakolna valakit, soha többet nem jöhetne haza, de ettől függetlenül mindig is szeretném őt.
2013. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha feltétel nélkül szeret valakit az anyja,az nem lehet kegyetlen felnõttkoràban.
2013. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt gyerekem, én is elképzelhetetlennek tartottam, vagyis inkább nem értettem a feltétel nélküli szeretet fogalmát.

Most, hogy van gyerekem, már biztosan tudom, hogy akármit is művelne, akármilyen ember is lenne belőle, akkor sem tudnám nem szeretni, mindig a gyerekem maradna. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem szégyenkeznék miatta, vagy hogy nem lennék rá nagyon dühös, ne csalódnék benne. De szeretni mindig fogom.

De szerintem nem kéne összehasonlítani azokat a dolgokat, amiket a kérdésben írtál. Egy rabló, vagy díler nem ugyanaz a kategória, mint az, aki kiirtja a családját.

2013. júl. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy anya mindig szereti a gyerekèt bàrmit is tesz.Persze a cselekedetet elìtèli...

Valljuk be nem sok olyan sorozatgyilkosròl lehet hallani akit feltetel nèlkül szerettek otthon, nyugodt boldog èlete volt.

2013. júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell, hanem ez jön magától.

Nem tudom elképzelni, hogy ne szeressem a gyerekemet, bármit csináljon is. Még egy emberölésnél is, biztosan átértékelném a dolgokat, haragudnék mérhetetlenül, fájna, marna a bűntudat is, de a szeretet szerintem megmarad.

2013. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!