Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mit teszel ha a gyereked...

Te mit teszel ha a gyereked elveszi egy másik gyerektől a játékát? Akár az övé akár a másé a játék.

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Rászólok, hogy adja vissza, és ha szeretne vele játszani, akkor kérje el, és csak akkor veheti el, ha a tulajdonosa engedélyezte.
2013. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azonnal szólok hogy adja vissza.Játsszon mással.

Tulajdonképpen pont aktuális nálunk a téma, mert a kisöcsitől a 2,5 éves lányom mindent elvesz.Az egész napja abból áll, hogy kikapkodja a kezéből a dolgokat.A fiam 8 hónapos.Elég irigy a kisasszony..de ez természetes.De ha például az öccse is ki vesz valamit a kezéből, akkor is közbelépek..elveszem tőle, és elmagyarázom neki, hogy most ezzel nem ő játszik..tudom hogy a kicsi nem érti, tulajdonképpen a nagy miatt csinálom..ne hogy az legyen hogy neki mindent vissza kell adni, a kicsi meg azt csinál amit akar..

Izgalmasak a napok na! :-D

Játszótéren más a helyzet..ott azt csinálom mint az első..vissza kell adnia, és el kell kérnie..jó van hogy segítek, mert sokszor szégyenlős, de legalább látja hogy kell csinálni.

2013. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor mi van ha olyan játékot vesz el ami az övé,és az a másik gyerek nem kérte el?
2013. aug. 2. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a másé, akkor rászólok, hogy adja vissza. Ha az övé, akkor megpróbálom meggyőzni, hogy játszon mással, de ha nem megy, hát nem megy, végül is nem tilthatom meg neki, hogy játszon a saját játékával.

Most 3 éves egyébként, mostanában kezd ez probléma lenni, pár hónapja még nem ugrott arra, hogy más játszik a játékával. Érdekes módon egyébként a kisebb gyerekek anyukái szoktak ezen kiakadni, akiknek nagyobb van, mindig megnyugtatnak, hogy ez egy teljesen normális korszak, és majd kinövi.

2013. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem messze tőlünk van egy kisebb játszótér, nagyon jó társaság jött össze, ott az volt a szabály, hogy mindenki játszik minden játékkal akár az ővé, akár nem, viszont senkitől nem vesszük el azt, amivel éppen játszik. Ez egész a nyári szünet kezdetéig működött, akkor megjelentek új anyukák nagyobb gyerekekkel és ez az egész már nem működött. Alig várom, hogy végre újra ovi meg suli legyen. Akkor talán visszaáll a "rend".


Más helyeken én szoktam megkérdezni az adott szülőtől hogy kipróbálhatja-e a lányom az adott dolgot. Ha már nem játszik vele tovább a lányom, odaküldöm a játék tulajdonosához, hogy adja vissza és köszönje meg neki. Ha már nagyobb lesz, akkor persze már neki fogom mondani, hogy kérje el, de még csak most volt 2 éves.


Ha az ő játékával játszik valaki, akkor megpróbálom az enyémet más játékra rábeszélni. Nem szeretem senki kezéből kivenni azt, amivel épp játszik.

2013. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha valami nagyon ugrom az az irigység!

Tudom,hogy gyerekeknél sokszor előfordul, de igyekszem a fiam minél jobban lenevelni róla.

Ha a fiam más játékkal játszik, és neki az adott játék nem kell,akkor simán elveheti, aki akarja és játszhat vele. Más kérdés, hogy illik elkérni, de erre meg majd a másik anyuka megtanítja a gyerekét, az nem az én gondom!

Egyedül akkor nem szólok rá, ha ő játszik valamivel és egy másik gyerek elakarja venni. Azt nem engedem! Illetve megpróbálom megkérni a fiam,hogy ha nem kell neki, adja kölcsön, de ha nem akarja nem erőltetem.

Nemrég egy ismerős anyukával játszótéren voltunk, és a fiam rá akart ülni az ő fiának a motorjára. A gyerek nem ült a motoron, csúszdázott. Ahogy látta,hogy a fiam próbál ráülni a motorra (a fiam másfél éves, a kisfiú majdnem 3) odajött, elhúzta a motort, de nem ült rá, csak rátette az ülésre a kezét. Tehát nyilvánvaló volt,hogy nem akar vele játszani, csak irigy. Ami tök normális reakció egy gyerektől, viszont anyuka szerintem hülyén reagálta le. Mondott egy ejnyebejnyét, de hagyta,hogy a gyerek eltolja a motort! Szegény fiam meg ott állt és nem értette,hogy miért nem ülhet rá a motorra!

Na nálunk ilyen nem igazán fordulhat elő!

2013. aug. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerbusz!

Most 20.-án egy rendezvényen voltunk.

Volt egy kicsi játszósátor(kb.2m2).Öt gyerek fért el,1-4 éves korosztálynak volt berendezve játékokkal.

Kisfiam úgy ment be,hogy saját játékot is vitt,de játszott a többi játékkal is.

Az volt a tapasztalatom,hogy egy bizonyos mértékig nem szabad bele szólni a csöppségek"hierarchiaharcába",megoldják egymás között.

Persze,a fél szemünk ott volt,de azt tapasztaltuk,hogy a gyerkőcök jól lekommunikálják ezt egymás között.

Fontos,hogy itt minden gyerek idegen talajon mozgott.Hogy saját pályán,vagy új testvér esetében mi van,abban nem tudok segíteni.

Én nem védtem minden esetben a fiam,nem akartam,hogy mindig"bevédve" érezze magát,de nagy erőviszonykülömbség esetén,ha a másik szülő nem szól,bizony szólok.

Kiegyensúlyozottan "agresszívak" voltak a gyerekek,mi a többi szülővel,jókat nevettünk,de gondolom,ebben a többi szülő partnersége is fontos volt.

Röviden:bizonyos helyzetben nem baj,bizonyos helyzetben nem szabad engedni.

2013. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!