Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire általános, illetve...

Mennyire általános, illetve elfogadott dolog az, ha a nőgyógyászomnak, akihez évek óta járok (az utóbbi időben elég sűrűn), minden alkalommal el kell mesélnem az egész kórtörténetemet?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy sok a páciense, magánban is rendel, oda is szoktam menni hozzá, de nem illene valamennyire emlékeznie rám? Vagy ha emlékezni nem is, legalább kicsit átolvashatná a kórlapomat mielőtt behív, és nem lepődne meg minden alkalommal, hogy babát tervezünk a párommal. 1 éve nem jön a baba, legutóbb elküldött vérvételre, de amikor visszamentem az eredményért, megint rácsodálkozott, hogy babát tervezünk. Ez normális? Műtöttek a közreműködésével, vetéltem, nem vagyok olyan "unalmas" eset, tényleg nem is kéne rémlenie neki? Mindent el kéne neki mesélnem minden alkalommal? Kicsit el vagyok keseredve, lehet, hogy másik doki után kéne néznem?

2013. aug. 3. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, bizony másik dokit kellene keresni. Ilyennek nem szívesen fizetnék egy kanyit sem. Ez durva, és egyáltalán nem általános.
2013. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én dokimat is emlékeztetni kellett hogy éppen hol tartunk, de hamar képbe került. Közben belepislogott a kórlapomba, és már léptünk is tovább. Ha ennél figyelmetlenebb valaki az már gáz. Persze lehet hogy nem rossz a dokid, csak kissé túlterhelt. Viszont ha nem bízol benne, vagy emiatt rossz érzésed van vele kapcsolatban akkor érdemes inkább váltani. Ha babát szeretnél akkor ez egy hosszú távú "kapcsolat" lesz, és bizony itt alap feltétel a bizalom.

2013. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is gáz. Az én dokinőm, magánban járok hozzá, nála is szültem, mindig képben van mindennel, persze gondolom nem feltétlenül azért mert emlékszik mindenkire, hanem mindent precízen vezet a laptopjába, és amikor behív valakit, átfutja a kórtörténetét így mindig pontos, és naprakész.
2013. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim szerintem még a szüléseim alkalmával is úgy nézett rám, mintha először látna. Engem inkább mulattatott a dolog, szerencsére gond nélküliek voltak a terhességeim és a szüléseim is. Mondjuk a doki egyáltalán nem avatkozott bele a szülés menetébe, se gyszeresen, se sehogy, ezért nem érdekel, hogy felismer vagy nem.

Azon elgondolkodtam, hogy érdemes e neki adni zsetont, mert úgysem fog rá emlékezni, hogy adtam e, mert a 6 hetes kontrollon már újra mindig érdeklődve nézte, hogy ki vagyok?

Szóval a te előzményeiddel én is néznék más orvost, de engem kifejezetten szórakoztatott, hogy az én dokim mindig elfelejt, holott 2 év alatt volt két szülésem nála, a hozzá tartozó terhesgondozással együtt.

2013. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én váltanék. Nyilván nem várható el egy orvostól, akinek rengeteg betege van, hogy mindenre emlékezzen. Főleg ha olyan fajta, aki nehezen jegyez meg ilyesmit. Attól még lehet jó szakember, hogy az arcmemóriája szar.

De ha ennyire nincs képben, arra tényleg vehetné a fáradtságot, hogy mielőtt bemész, átolvassa az előző papírod. Szerintem magánrendelésen ennyit megtehetne, ha sztk-ban nem is (mert mondjuk nincs ideje).

2013. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, mint a tiéd. Terhes lettem, a 3. alkalom után lecseréltem. Két héttel később (neki nem szóltam) az utcán sem ismert meg, akkor már tudtam, hogy jól döntöttem. Az új dokim, pedig szintén leterhelt, az első pillanattól képben van.
2013. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek benne, hogy ideje új doki után néznem...
2013. aug. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!