Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen ki vagyok merülve...

Teljesen ki vagyok merülve idegileg. Mit csináljak a 3 éves lányommal, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre hisztisebb a kislányom.Eddig is voltak hisztijei,de már azt hittem túl vagyunk a nehezén,de nem!Sajnos megint elkezdődött.Semmi nem történik másképp mint eddig.Ha valamit nem kap meg vagy nem úgy van ahogyan ő szeretné jön a visítás:(Egész nap nyafog mindenért semmi nem jó neki :(Mr nem tudok mit kitalálni,hogy jó legyen.Ma este is úgy behergelte magát,hogy kapott egyet a fenekére(nem szoktam verni a gyereket és szégyellem is magam emiatt és bűntudatom van)

Ma például az esti hiszti azon kezdődött,hogy felépített egy tornyot és az eldőlt és elkezdte a nagy sírást.Mondatm neki,hogy semmi baj építsük fel újra,erre még jobban rákezdte.De ez mindig így van,ha valami nem sikerül vagy leesik összedől,akkor jön a nagy sírás.

Már az idegösszeomlás szélén vagyok,nem tudom mit csináljak. :( Segítségem nincs.Egész nap egyedül vagyok vele.


2013. aug. 6. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mit tanácsolni, ez egy nagyon nehéz korszak. Én ilyenkor úgy vártam az ovikezdést mint a messiást, nálunk életmentő volt, szó szerint. Majd kinövi. Addig próbáld meg ép ésszel túlélni.
2013. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4,5 éves nagyon ügyes, okos és rettenet hisztis. Egész nap veszekedni kell vele mindenért. Megkérem öltözzön fel és képes 1 óra múlva is pucin szaladgálni. Mikor megkérdezem miért nem öltözött fel azt mondja nem tud egyedül ( ami azt jelenti lusta) . Próbálom éreztetni vele, hogy komyan veszem és ezért kérek ilyet tőle. Máskor fel tud öltöni evyedül. Tud fogat mosni és 2 kerekűn biciklizni..... megtanulja a hosszú verset is pár hallás után.......de néha rájön ez a nem tudom vagy szétesik valami és jön a sírás. Kivagyok ezektől a reakcióktól. Ha el kell pakolni akkor hirtelen fáradt lesz, de ba szolok, hogy akkor ma kihagyjuk a játszóterezést azért mert fáradt toporzékol. Akkor közlöm vele ha lehiggadt beszélünk. 1 perc és közli, hogy lenyugodott, de nem tud egyedül rendet rakni. Na akkor akadok ki csak nagyon. És ott van még a 14 hós öccse is aki kezdi elsajátitani amit lát a tesótól. Már én is várom az ovit. Ja és most vagyok várandós a 3. babával.

Kitartás, sok beszélgetés, esetleg sarok vagy közöld vele, hogy ha ezt a viselkedést abbahagyja akkor megbeszélitek. Van aki nagy hisztinél esküszik a pohár vízre vagy a hideg zuhanyra. Én még nem próbáltam.

A legfontosabb, hogh próbálj segítséget kérni a rokonoktól, hogy kicsit vigyázzanak rá amíg kicsit azt csinálhatsz amit Te akarsz és nem azt figyeled megint miért megy a hiszti. Magne B6 is jól jön ha így érzed. Ha rendszeresen szeded akkor talán higadtabban oldod meg a dolgaitokat.

Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De megertelek! En aki soha nem gondoltam, hogy kepes leszek a sajat gyerekemet megutni, szo szerint a tulelesre jatszom! Ma ugy odavagott a laptopomnak, hogy azt hittem vege. Nagyon ritkan kapcsolom be napkozben, pontosan azert mert egy akkora figyelemvampir, hogy a sajat erdekemben nem teszem - most azonban muszaj volt. A ferjemnek irok a telefonon mindenfele csunya szavakat, hogy kiadjam magambol a duhot. Megorulok tole! Mar az sem hat meg,ha atolel a kis karjaival es azt mondja szeret mert a kovetkezo pillanatban ha nem ugy van valami ahogy a kisfejeben az megteremtodott, mar vege van a vilagnak. Ma mar azt mondtam a ferjemnek, hogy van egy ismerosunk aki gyerekorvos, millioszor felajanlotta, hogy megnezi a kisfiunkat vigyuk el mint fuggetlen szakember nezze meg, hogy minden ok-e vele. Mert pl ha dokinal van idopontunk. Minden gyerek kepes normalisan ulni a valagan csak az enyem az aki jon-megy, foldohozvagja magat, olvasni kell, mese kell, auto kell, kisvonat kell...oh! Ott a kuka!!! Jeeejjjj akkor most pofanvagatom vele magam ha ralepek, hogy a teteje felcsapodjon ...

Beirattuk oviba...de meg egy engedelyre varnak, hogy nyithassanak. 2 honapja varjak azt az engedelyt!!!!

Ugy erzem magam mint valami negativ banya!!!! Szornyu!

Raadasul ma a ferjem ugy jott haza, hogy baratok szerint elkenyeztetem a gyerekunket ...kicsit...csak annyit tudtam kinyogni, hogy elegem van a veszekedesekbol es igyekszem ugy alakitani, hogy minnel kevesebb legyen beloluk, mert nekem, szuksegem van a csendre es a bekere. Nekem, az a kellemes allapot.

2013. aug. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A figyelemelterelés és a segítesz nekem? kérdés nálam bejött.
2013. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 és fél évesek a gyerekek, és a kisfiú szokott hisztizni, de közel sem ilyen szinten, mint amit többen írtatok.

Szerintem a környezet- és társsaság változás segítene, konkretizálom: a gyerek is már unhatja, hogy mindig csak anyával vannak kettesben a lakásban. Nyilván 40 fokban nehéz kimozdulni, de hasonló korú gyerekkel, gyerekekkel össze tudnátok jönni biztosan (pl. ovistársak, szomszédok), vagy elmenni játszóházba, vagy estefelé játszótérre, parkba. Én úgy vettem észre, hogy akkor van a hiszti, leginkább ha fáradtak, ha nagyon melegük van és ettől nyűgösek vagy ha unatkoznak. Ilyenkor valami új programot szoktunk kitalálni. Pl. lehet a fürdés este helyett napközben is (este már csak kéz-és lábmosás). Festés ujjakkal. Lisztgyurmázás.

Valószínűleg azt is érzi a kisfiú rajtad, hogy feszült vagy, nyilván neked sem könnyű ez a bezártság. Ha nem csak kettesben vagytok, akkor is ugyanilyen? Apjával, nagyszülőkkel hogy viselkedik?

2013. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
előző voltam, KISLÁNY, bocs, elírtam :-)
2013. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha az apja is itthon an vagy van itt valaki akkor még rosszabb.Mindig ő akar lenni a figyelem középpontjában.Sajnos nem nagyon van az unokatesóján kívül más gyerektársaságunk,mert kis faluban lakunk és idősek a szomszédok is.Játszótér az nincs.Akikkel meg bölcsibe járt azoknak dolgoznak a szülei és nincs idő az összejárásra.(meg nem is azok a típusok)

2013. aug. 7. 12:31
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja a nagyszülők.

Hát egy udvarban lakunk a férjem szüleivel,de le sem sz.rják a gyereket.Már tegnap a lánykám játékból telefonált a mamájának,hogy "szia mama.Te nem szeretsz engem?Miért nem szeretsz?"

Azt hittem megszakad a szívem.

Az én részemről nincsenek nagyszülők sajnos.

2013. aug. 7. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy jó könyv, Faber: Beszélj úgy, hogy érdekelje. Szerintem le is lehet tölteni. Van benne csomó ötlet hasonló esetekre, hátha neked is működik.
2013. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy kislányom még csak 2 éves, de nálam már kialakúlt a "nem érdekel gomb" , és ha elkezdi a hisztit totál ki tudom kapcsolni, nem veszek róla tudomást... persze tudom milyen az, mikor totál kiborul az ember, s ráüvölt , utána meg jön a lelkiismeret furdalás... eleinte én is így voltam, aztán valahogy jött ez, hogy ha tényleg csak hisztizik a semmin, az nem tud kiakasztani, sőt , néha jót mosolygok magamban milyen kis akaratos :) Egyébként ez jó ellenszere is a hisztinek mert egyre kevesebb van belőle, de tudom lesz ez még így se! Ráadásul a kishúga fél éves, lassan ő is elkezdi a maga kis harcait... Persze az más, ha veszélyeset-rosszat tesz, akkor nálam is elszakad a cérna , azzal tud idegesíteni , de a sima hisztire már immunis vagyok :)
2013. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!