Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olcsó, laktató ételek, amiket...

Olcsó, laktató ételek, amiket a gyermek is ehet?

Figyelt kérdés

2 éves a gyermekem, már mindent eszik, már ha óhajt enni.

Sokáig pörkölt volt pörkölttel, mert mást nem volt hajlandó megenni. Mellette rengeteg tejalapút evett és köretett. De más húst egyáltalán nem.


A védőnő szerint ez teljesen normális, sok ilyen gyermek van, aki manapság válogat.


Már nincs ötletem, hogy miket főzhetnék. Igazából ennék már én is valami "változatos" ételt. :)))

És mindezt olcsón és egyszerűen szeretném megoldani.


Nektek milyen receptetek van ilyen helyzetre?


2013. aug. 8. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

nálam alapszabály :


minimum 5 kanál étel és ha nem kell akkor nem kell de mást nem kap a köv étkezésig


am minden nap van joghurt vagy kefir

nyers zöldség gyümölcs

napi 2x meleg étel -- ebéd + vacsi

napi 2x tejtermék -- reggeli + uzsi vagy tízóraira

leves is minden nap van


én összeállítom a heti menüt :

a héten mindig legyen

2x hús -- bármilyen elkészítésben

1x hal -- szintén

rizs burgonya tészta

2x főzelék

2013. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálam is sokáig fennállt ez a szabály, csak fogyoitt fél kilót másfél hónaposan a nem evéstől és a gyerekorvos rám parancsolt, hogy azt adjam neki enni, amit szeret.

Akkor kezdett el javulni a helyzet, amikor hazaköltöztünk és rengeteg vele egykorú gyermekkel és szüleivel jártunk össze.

Eleinte csak pár falatot evett, de egy idő után már szinte mindent.

Anyósom szerint a férjem volt ilyen rossz és már-már elviselhetetlen evő, azzal biztatott mindig, hogy 4 éves korára kinövi.

Hááát .. én addig egy életre meggyülölök pörköltet főzni :D

2013. aug. 8. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Paprikás krumpli, sült csirkecomb rizzsel, húsleves (csirkefarhátból) sok tésztával, zöldséggel, túrós tészta, halrudacska krumplipüré, túrógombóc, gulyásleves, Csokonai leves (neten van recept, isteni!), tojásos nokedli, bundás kenyér, paradicsom leves betűtésztával, rántott hús valamivel.

Virsli levelestésztába csavarva, sütőben megsütve. Leveles tészta háromszögre hajta, belül édes túrótöltelék, nálunk nagyon nyerő. Sztrapacska - juhtúróval és szalonnadarabkákkal, tejföllel - nyami!

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Az enyémek is válogatnak, de a fentieket azért meg-megeszik.

2013. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ööööö


"csak fogyoitt fél kilót másfél hónaposan"


ezt nem értem itt valami nem okés :-))))

2013. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A hús annyira nem fontos, régen sem ettek mnden nap. a Fehérét tejalapú ételekkel, zöldségekkel is lehet pótolni.


Egyetek idényzöldségeket, most pl tök, cukkini, padlizsán, ezt mindet meg lehet cisnálni pörköltken. Lecsó, nokedli tojással, salátával, friss paradicsomsaláta - beleszelhetsz hirtelen sütött csirkemellet apró darabokban...

2013. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régen 5 gyerekből 1 érte meg a felnőttkort...
2014. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!