Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sérült gyermek anyukájának a...

Sérült gyermek anyukájának a blogjában jócskán pozitívan fest le dolgokat? Többi lent?

Figyelt kérdés

Ide fordulok, mert nem tudom,hogy mit tegyek! Szóval van egy kisgyerek, aki sérült és az anyukája blogot vezet róla.

Egy barátnőmnek is sajnos sérült (születéskori oxigénhiány) a gyereke. Ő olvassa az anyuka blogját és nyilván belőle merít erőt. Na egyszer én is beleolvastam a blogba, és rájöttem, hogy én ismerek a gyereket, mert egy ideig egy Dévényeshez jártunk. Az én babám "csak" hipotón volt. Volt,hogy többször összefutottunk velük és hát láttam,hogy közel sem csinálja azokat a dolgokat, amiket az anyukája leír. Sőt a Dévényes is mondta,hogy ő nem állítja,hogy nem igaz, de soha egyetlen kezelésen sem csinálta azokat, amiket anyuka állított.

A blog alapján kicsit úgy gondolja az ember, hogy nincs akkora gond, tuti nem is lesz, csak várni kell egy picit és behozza a lemaradást. A barátnőm teljesen ki van akadva, de közben pont ezért reménykedik is, hogy az ő gyereke is majd biztos csinálja azokat a dolgokat,amiket a másik gyerek. Rossz látni,hogy úgy érzi néha, hogy ők sokkal rosszabb helyzetben vannak, pedig nem. Anyuka (bár ezt is megértem) jónéhány helyzetet eltúloz a blogban.

A kérdés az,hogy mondjam neki,hogy én láttam a picit, ismerem a Dévényest, nem feltétlenül van úgy,és lehet,hogy ezzel a lelkesedését letöröm, vagy éppen megnyugtatom,hogy ők valamennyivel szerintem előrébb vannak?


2013. júl. 26. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Így, ahogy itt is írtad. Ez így korrekt. Nem szabad, hogy ábrándokat kergessen, de a reményt se vedd el. Mondd neki, hogy az ő gyereke attól még fejlődhet jobban, mert az anyuka vetít, és nem tudja elfogadni a helyzetet. Ha meg szerinted előrébb is vannak, akkor pláne. De azt tudnod kell, hogy nem valószínű, hogy hallgat rád. Ilyenkor a remény nagyon erős és az jó.
2013. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!