Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Májusban lesz 2 éves a fiam,...

Májusban lesz 2 éves a fiam, júniusban születik a ksitesó. Ebben a helyzetben milyen támogatásokat lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy amikor a fiam betöltötte a 2. évét, akkor igénylem a TGYÁSt (szülés előtt 28 nappal), és utána a gyedet? Ebben az esetben ugyanannyi pénzt kapok mint az első babával, vagy kevesebbet? Ilyenkor mit vesznek figyelembe?
2009. okt. 26. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ennek utánajártam már egyszer. Akkor azt mondták, hogy ha a szülés beleesik az első baba Gyed-ébe akkor jobban járok anyagilag, mintha a Gyes alatt szülnék mert akkor az új baba járandóságai járnak tovább. gyes alatt meg a gyes is beleszámít az átlagkeresetbe. Én ezért nem vállaltam be a 3.-at, mert így már csak a Gyes alatt szülnék. Pontosabbat én sem tudok sajnos.
2009. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. A kérdésedre nem válaszoltam. Előre nem kérheted, hanem ha nem születik meg 28 nappal előtte, akkor a Gyest is beleszámítják az átlagkeresetbe, és így már rosszabbúl jársz, mintha beleesne a Gyed-be.
2009. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld megbeszélni a munkáltatóval, hogy amikor lejár a GYED vegyenek vissza állományba és írjanak ki szabira a szülésig. Nekem ezt tanácsolták.
2009. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. okt. 27. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!