Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves a kisfiunk ha nagyszülő...

2 éves a kisfiunk ha nagyszülőknél van kézen fogva sétálnak, nyugisan eszik, nem rohangál, belemélyülve játszanak el mindennel. /Hozzáteszem, hogy a nagyiék sem engednek meg neki mindent, amit akar. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem értjük a párommal, hogy mi lehet az oka,hogy velünk nem akar kézen fogva sétálni,nézelődni nyugisan a szökökutat, hintázni,egyik helyről a másikra rohangál. Ha mi megyünk hármasban,nálunk mindig hisztivel végződik. Lehet,hogy most kezdődik nála is a dackorszak?

2013. aug. 12. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ti megengeditek neki azt, amit a nagyszülők nem.
2013. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Más rendszert szokott meg a nagyinál. A nagyi esetleg nyugodtabb, kipihentebb, türelmesebb és ez a gyerekre is ráragad.
2013. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
NEm vagy elég határozott a "nem" dolgoknál valószínű. Rokonéknál ugyanez a helyzet. A kisfia mindenkivel gyönyörűen viselkedik, eszik, játszik stb de ha az anyjával van mint az ördög. Nincs tekintélye. A gyerek nem veszi komolyan.
2013. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabszem ***** válasza:
a kettes válaszolónál a pont szerintem. nálunk ugyanez van. Velünk hisztis sokszor, akaratos, nyűgös, nem fogad szót. 1,5 éves. Nagyszülőknél (mindkét nagyszülőpárosnál) olyan mint egy kisangyal, mindig mondják, hogy nincs még egy ilyen tündéri gyerek a világon :) Szerintem ha nem az ő közegében van akkor kicsit meghunyászkodik, és a nagyszülők tényleg türelmesebbek, nyugodtabbak.
2013. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván a gyerek abból tud bohócot csinálni, akivel a legtöbb időt tölti, mert ismeri minden rezdülését, na és ki lenne ez más, ha nem az anyja? És nem kell ahhoz engedni, hagyni, hogy megtegye. Megteszi anélkül is. Az én lányom is huncut, velem szórakozik, már most vitatkozik, pedig még csak 11 hónapos. Tudják, kivel lehet, kivel nem, van, akivel nem merik megtenni. De ha ez megnyugtató, szerintem, ha mondjuk nagyszülővel lenne többet, mint a szülővel, akkor vele csinálná, amit most veletek. Különben tök egyszerű a válasz, nyilván ott fogja, annál fogja a gyerek a legjobban a határait feszegetni, akinél a leginkább biztonságban érzi magát. Ez erről szól és ennyi, semmi több. Átmeneti állapot, tanulás, majd elmúlik, semmi nem tart örökké.
2013. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!