Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák, mi lehet...

Tapasztalt anyukák, mi lehet a gond? Ilyen kicsin tisztaságmánia?

Figyelt kérdés
Kettő éves a fiam és bármit csinálok nem hajlandó egyedül enni. Akármit adnék a kezébe mindent koszosnak mond és semmit nem fog meg. Képes a játékot is abbahagyni ha egy szöszt meglát a földön. Kezdek aggódni szerintetek kell ezzel foglalkozni vagy majd kinövi? Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 1. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem látta ezt valakitől?
2012. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tisztaságmánia, ne izgulj :) Csupán zavarja, ami nem megszokott. Az meg, hogy nem fogja meg az ételt a kezébe, lehet, hogy valóban nincs komfort érzete, ha összemaszatolja a kezét, de ez nem baj, az én fiam is közel 2 éves volt, mikor először a kezébe vette a kiflit, babapiskótát (addig ha mentünk babakocsival az úton, 10 lépésenként meg kellett állnunk, hogy haraptassak vele belőle, úgy irigyeltem, akiknek a 10-12 hónapos gyerekük megtízóraizott magától, mire a sétáról hazaértek) Szerintem mostanában az emberekkel sem olyan barátkozó, igaz? Esetleg a kakis pelenkát is nehéz levenni róla? Ez valahogy a szeparációs szorongás egy lépcsője (lehet, nem ez a legjobb kifejezés, csak már fáradt vagyok), csak most nem attól fél, hogy anya eltűnik, hanem a nem állandó,kiszámíthatatlan dolgoktól. Nemsokára elmúlik! :D
2012. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet. 1,5 éves lány. Ő tuti senkitől nem látta, nem vagyunk tisztaságmániások és rend sem.. ő meg: pl. beletúr a homokba és jön, hogy piszkos a keze :) Meg állandóan szöszöket szed fel a lakásban, és a kukába viszi. Nem tudom, hogy mi lesz később. Nem szűz jegyű véletlenül a fiad? Az én kislányom szűz, szűz aszcendenssel én erre fogom.
2012. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem látja senkitől, már régóta csinálja csak eddig nyugtatgattam magam, hogy majd ha másfél lesz, majd ha kettő..

Mostanában kezd jobban barátkozni eddig nagyon félős volt. A pelenkalevétel szerencsére nem macerás, azonnal szól és ki lehet cserélni. Csak ez az evés.Még a kanalat sem fogja meg. A babakocsis séta ismerős, nálunk ugyanez volt. Most is csak kocsi nélkül.

Köszi a válaszokat akkor még várok hátha megtörik a jég.

2012. márc. 1. 21:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen, pedig már mindjárt 3,5 éves lesz. Utálja, ha evés közben maszatos lesz a szája, minden kanál után törli szalvétával. A szendvicset nem fogja meg, nehogy vajas legyen a keze... :(( Ha összecsipegetem neki, úgy talán, de ha vajas lesz egy újja is, abbahagyja, és nem eszik. Én ettől a falra tudnék mászni! Remélem kinövi, mert elég idegesítő igy minden kajálás nálunk.
2012. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig jobb ,mint az fiam aki a gulyáslevest is marokkal eszi :( :( :( .Szörnyű és nem tudom vele megértetni,h kanállal egyen,pedig bölcsibe tud úgy is.

Szerintem amúgy kinövi,fiamnak is vannak heppjei és elmúlnak.Jó volt az a válasz is,h ami nem állandó már nem jó!

2012. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem szűz, halak.

Nálunk is macerás az evés. Úgy látom akkor ezzel többen vagyunk akkor várok.

2012. márc. 1. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont mostanában gondolkoztam a kisfiam hasonló dolgairól. A következő kis mániái vannak: ha koszos lesz a keze kajától, rögtön kéri, hogy töröljem le. Még a ropinak (és minden más ételnek, rágcsának)is tányért hoz és arra teszi, miközben eszi. Az etetőszékben hajlandó csak enni, olyan nincs, hogy a kanapén ülve együnk meg egy joghurtot. :)Az előkét a nyakába teszi, kaja előtt.

16 hónapos.

Szóval, kicsit én is aggódok, hogy ez már esetleg valamiféle mánia. De megnyugtató, hogy más gyermeke is ilyen. :)

2012. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez a ,,mánia" minden gyereknél jelentkezik hosszabb-rövidebb időre.:)
2012. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az án kislányom a fiókokat tolja be állandóan, 1 cm-re sem lehet nyitva. Aranyos, de néha én is elgondolkozok, hogy mormális dolog-e.
2012. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!