Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy kevesebb az...

Az normális, hogy kevesebb az életterem amióta gyerekeim vannak, mint tinédzserkoromban otthon anyukáméknál?

Figyelt kérdés

nincs saját szobám, saját szekrényem, hely az ékszereimnek

2 szobánk van, 2 gyerek

mindent uralnak, az egész lakás egy játszótér

a dolgaik minden helyet elfoglalnak

Nálatok ez hogy van?


2013. aug. 15. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Most várjuk az elsőt, így csak a kérdésed egyik felére tudok válaszolni. Mi vettünk plusz szekrényt, és mindenkinek meg van a saját szekrénye (vaterán hagyatékból már jó áron tudsz venni, ha gondolod). 2 szobánk van nekünk is, a gyerekszobában lesznek a játékok (ha kihordja, akkor is visszaviszem majd). A hely nálunk is kardinális kérdés, de ahol csak szabad felület volt, ott polc és praktikus tároló van. Saját szoba? Hát egyik szobában lesz(nek) a gyerek(ek) a másikban mi a férjemmel, külön szobára nincs szükségem, szerintem ez így ideális. Hely az ékszereknek? Egy karikagyűrűm van, amit szeretek és minden nap hordok, ezen kívül alkalmakra egy-két bizsu, annak tökéletes egy neszeszer, ami elfér a fehérneműk mellett. Milyen helyre gondolsz? N30
2013. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egy helyen tartom a ruháim, a testápolót, fülbevalókat ...ettől nekem olyan rumli érzésem van
2013. aug. 15. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk a háló tabu. Oda nem jöhet játék, nincs evés-ivás. A gyerekek persze jöhetnek, de csak kicsit beszélgetni, mondókázni, hancúrozni a nagyágyon. De ha már babázni vagy legózni akarnak, akkor irány a nappali vagy a gyerekszoba.


Te is jelölj ki egy ilyen helyet. Ha mást nem, az ágyat és a környékét. Ami játék oda kerül, x napig nem használható. Ha újra beviszik, megy a kukába.

2013. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak az Ikeában (meg biztos máshol is) nagyon praktikus és kis helyen elférő tárolórendszerek. Akár a szobába, akár a fürdőbe, akár a gyerekszobába. Nézz utána, nem is olyan drágák. Így kevesebb lesz a rumli.
2013. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nagy a a ház van külön gardrób külön háló mindenkinek, mégis mindig rumli érzésem van. Mindenhol találok egy egy lego darabot vagy valamit. De azt vettem észre ez akkor zavar csak igazán ha sokat vagyunk otthon egyhuzamban akkor jobban meglátom ezeket a dolgokat, de pl ha dolgozok akkornem figyelem annyira.
2013. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos a hálószobátok az csak a tied és a párodé legyen teljes mértékben a fürdőben is legyen saját rekeszed esetleg vegyetek párat az Ikeába jók vannak.Saját szobám nekem sincs,de sosem volt,viszont a párommal van közös szobánk,ott nincsenek gyerek cuccok fiam játékai az ő szobában vannak,egy-két játék pl kis asztal a nappaliba vannak,de mindig össze kell pakolni és elvinni a helyére amivel már nem játszik,és csak a nappaliban és a saját szobájában játszhat.nekünk 3 szobánk van,egy fiunk.Minde3nkinek van saját szekrénye,saját helye.Kell is.
2013. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*szobájában

*mindenkinek

2013. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, bár mi 1+2 félszobásban lakunk. A háló tabu. Szerintem ez még így lenne, amíg el nem költöznek! :)


Már nagyon idegesít ez az állapot, szerencsére hamarosan családi házba költözünk! Már alig várom!

Nem tudnátok csak az egyik szobát kialakítani a gyerekeknek? Bár így is nagyon szűkös.

2013. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekünk nincs hálónk, a nappaliba alszunk
2013. aug. 15. 21:36
 10/10 zabmester ***** válasza:

Nálunk is a nappali a hálószoba egyben, de a fiammal is tisztáztam már (újra és újra), hogy a nappali az voltaképpen a mi szobánk, neki van sajátja. Ami a nappaliban van, azt tartsa tiszteletben. Oké, hogy ott néz tévét, játszik is ott, de amit oda kihoz, azt vissza is kell vinnie a szobájába, ha már nem játszik vele, mert a nappali nem játékraktár. Ami pedig nem az ő holmija, ahhoz nem nyúlhat engedély nélkül. Nyilván nem olyasmire gondolok, amit mindenki megfogdoshat, de pl. a könyveket a könyvespolcról nem rámolhatja le, csak mert neki olyanja van, mert azok javarészt az én könyveim. Neki is vannak sajátjai, az ő szobájában.

Szóval ki kell jelölni a határokat, meg kell hozni a szabályokat, hogy melyik szobában mit lehet, és tisztázni, hogy nekik is megvan a szobájuk, nektek is a tiétek, és a ti szobátokban a ti dolgaitoknak van helye elsősorban.

2013. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!