Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 évig otthon 1 gyerekkel....

4 évig otthon 1 gyerekkel. Normális ez?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki így volt? A helyzet az, hogy külföldön élünk, 4 éves kortól mehetnek a gyerekek állami intézménybe. Előtte csak államilag támogatott bölcsik, ovik vannak, ami a férjem magas fizetése miatt (nyilván kevesebb a támogatás, ha magas a fizetés) nagyon drága lenne. Ha beadnánk 2-3 évesen, kb. annyiba kerülne, amennyiért én munkát kapnék, talán egy kevés maradna a fizetésemből. Anyagilag tehát nem érné meg. De 4 évig itthon legyünk? Vannak játszócsoportok, heti 1-2 alkalom, fél nap. Elég az? (Egyébként az is baromi drága) Társaság-kedvelő másfél éves a fiam egyébként.
2012. jún. 5. 20:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A normálist úgy értem, hogy általános? Vagy nagyon furcsa dolog?
2012. jún. 5. 20:42
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
3.5 évig voltam vele otthon, normális. Sőt...csak előnyünk volt ebből.
2012. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nos, én meg is őrülnék, ha 4 évig kéne itthon maradnom a lányommal. Most 14 hónapos, de ha nincs gyerektársaságba, akkor nem lehet bírni vele. Látványosan halálra unja magát, teljesen mindegy, hogy mivel akarom lefoglalni. Kevés már neki a felnőtt társaság.

Hetente 5× megyünk foglalkozásokra, amik ingyen vannak a könyvtárakba. Szinte egész nap a játszótéren vagyunk.

Ha rossz idő van, akkor pedig elviszem párom munkahelyére, mert ott van gyermekeknek játszóház is külön. Amolyan belső játszótér.


Én a helyedben keresnék valami köztes megoldást.

2012. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz a gyermekedről? Ő milyen természet? Mennyire igényli más gyerekek társaságát?

Sajnos én csak 22 hónapig tudtam itthon maradni (bár nem is terveztem, hogy 3 évig itthon maradok, de azért még pár hónapig jó lett volna), viszont lányom nagyon társasági lény, imád gyerekek között lenni. Vele nem is lehetne itthon maradni 4 évig, kizárt hogy azt ő jól viselné.

Én anno 5 évesen mentem oviba, hát nekem csak rossz emlékem van. Valahogy minél később annál rosszabb, szerintem.

De amúgy tényleg gyerekfüggő is a dolog, ezért leginkább a te gyerkőcöd igényeit vedd figyelembe.

2012. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az lemaradt, hogy ha úgy érzed több társaságra van szüksége, akkor tényleg kell egy köztes megoldást keresni.

Részmunkaidős állás neked, neki pár óra valahol? Lehet anyagilag nem éri meg nagyon, de ha gyereked fejlődésének ez jót tesz, akkor megéri.

2012. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnos nem válik elönyükre és nem jó a gyermekeknek. Amit a második írt egy régi elv, de azért mert akkor még más életvitel volt.


Ami jó egy 3 év alatti gyermeknek ha nagycsaládban nö fel. Vagy is körül veszi több gyermek, több generáció... Ezért is volt régen más elv, mert ez adott volt.


Ha te egyedül vagy egésznap a gyerekkel, néha napján eljártok valahova az nagyon kevés neki. A gyermekek azt tanulják amit látnak. Töled az életböl csak egy képet kap, és annak is csak egy kis csücskét. Gyermeknek életképek kellenek amit megfigyel és elsajátít, és minél szinesebb.


DE megfelelö gondoskodásra és odafigyelésre is szorul, pont ezért lenne jó nagycsaládban anya mellett lenni, ahol minden képet megkap.

Ha ez nincsen akkor a legjobb neki egy olyan csoportban ahol max 5 gyerek jut egy gondozóra, és max 10 gyermek van 1 csoportba (2-3 gondozóval), ekkor van elég más kép elötte, de nem zsúfolt a gondozó eléggé oda tud rá figyelni.


Nekem is hasonló bajom van mint neked, én Németországban élek, senki családtag nincsen. Mi beadnánk 2x 3órára egy héten valahova csak nincs hova. A bölcsik a faluban csak munkába visszamenöknek adnak helyet, a családi napközik (magán bölcsik) meg tele vannak, már felhívtam az összeset, és a központjukat is de semmi.

2012. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem,ha neked is jó,nincs ezzel semmi gond így.Nem tudom hol éltek,azt meg pláne,hogy milyen lehetőségek vannak ott.De,ha van baba-mama club oda is járhattok.Vagy uszodába mehettek,sőt játszóházba is.
2012. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Detto ugyanebbe a helyzetbe vagyok mint te csak a kulonbseg,hogy az en fiam mar 3 eves lesz a nyaron.

Itt is csak 4 eves kortol van ovi, a bolcsode (daycare) nagyon draga es bar a ferjem jol keres de ha mondjuk en elmennek dolgozni az en fizum ramenne a bolcsi fizetesere.. probaltuk megkerdezni,hogy van-e vmi kedvezmeny de nem tul sokat engednek.

En terhes vagyok a masodik babaval,szeptember vegen fogok szulni es mi elhataroztuk,hogy ha nehezen is de megoldjuk valahogy ,hogy a nagyfiunk heti legalabb ketszer jarjon valahova ahol gyerekek kozott van. Meg keresgelek a legjobb megoldas utan.

2012. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy kicsit (ne haragudjatok) örülök, hogy vannak sorstársak.


Szerintem igényelné a gyerek társaságot, mert játszótéren mindig odamegy más gyerekekhez, de ezt nem tudhatom ebből teljesen levonni. Viszont a nyelv miatt jó lenne, ha járna.

Én nem szeretnék itthon maradni 4 évet, de köztes megoldás azért nehéz, mert részmunkaidőben nem valószínű, hogy kapnék itt munkát. Eleve nem válogathatok, én itt bevándorló vagyok, azt kell elfogadnom, ami van. Sajnos a szakmámban itt nem tudok elhelyezkedni, így csak szalagmunkát meg hasonlókat kapnék, ami engem nem zavar, az egyetlen, ami zavar, hogy semmit nem látnánk abból a pénzből, amit megkeresek. Ezért a helyi magyarok mind azt mondják, otthon maradnak, én is maradjak, de nem tudom, nekem 4 év rengetegnek tűnik, számomra és a fiam számára is.

2012. jún. 5. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Négy év iszonyú sok, neked is, a gyereknek is. Próbáljatok valami megoldást keresni, mert ez nem jó. A kicsinek meg kell tanulnia a nyelvet és minél gyorsabban integrálódni a német gyerekek közé. És persze neked is jobb lenne, ha lenne valami értelmes elfoglaltságod.
2012. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!