Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az árt egy gyerekn...

Szerintetek az árt egy gyereknek ha néha "rácsapnak" (kezére fenekére). FIGYELEM! NEM AZ? HA MEGVERIK!

Figyelt kérdés
Ti csaptatok már rá valaha a gyereketekre? Ha igen miért? Szerintetek melyik gyerekből lesz jobb felnőtt akihez egész életébe hozzá se nyúlnak egy ujjal se , vagy ha pl elfut és az úttest közepéről hozod vissza rácsapsz a fenekére/kezére.. Az okozhat lelki problémákat a későbbiekbe? Mert pl ott az úttest közepén nem magyarázhatom el neki hogy ez nem helyes , előtte meg már párszor megtettem de csak azért is csinálja akkor ??? FIGYELEM NEKEM MÉG CSAK A POCIMBA VAN A KISBABA ÉS MÉG NINCS GYEREKEM ÉN NEM ÜTÖTTEM MEG SOHA SENKIT MIELŐTT EZZEL JÖNNÉTEK CSAK TAPASZTALATOT GYŰJTÖK!( a példa az unokahúgomról mintázva íródott)

2013. aug. 15. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Néha kaptam 1-1 kis pofont, meg 1-2-szer rásóztak a fenekemre amikor kicsi voltam, sose erősen, de megvolt a hatása. Nem érzem hogy károsodtam volna lelkileg, és szerintem amikor kaptam (ritkán fordult elő), akkor tényleg megérdemeltem.

19/L

2013. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A kezére már rácsaptam. De ez sem gyakori, kb 2-3 alkalom volt ilyen. Úttestre kifutás volt már, de akkor nem csaptam a fenekére. Nincs is értelme szerintem, kicsit sem fáj, felfogja a pelus az ütés erejét.
2013. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok veréspárti, de vannak esetek amikor azt mondom inkább én csapjam meg mint az áram. (fiam szerette volna az elektromos vezetéket ketté harapni) És pont ma láttam egy kislányt kb. 6 éves aki a megállóból induló villamos elé nyújtotta ki a kezét, az anyukája elhúzta és rászólt, majd a kislány megint kinyújtotta a kezét és anyukája rá csapott. Hát szerintem meg is érdemelte.
2013. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez gyerek függő is.

enyém 2x kapott a fenekére, 2,5 évesen.

először azért mert kirándultunk és elrohant (de ez az elrohanás akkoriban jellemző volt rá), nézett hátra rám, és röhögött. egy szakadék felé rohant, épp elkaptam, na akkor ráhúztam a fenekére.

másikat azért mert felmászott a párkányra nyitott ablaknál. tudta, hogy nem szabad és láttam is, hogy nem mer kinézni, de azért hajtotta a kíváncsiság, hogy mit tiltok. mondjuk nem volt akkor életveszélyben mert ott voltam, de az jutott eszembe, hogy ha éjjel kinyitja az ablakot mondjuk? szóval akkor kapta a 2. fenékre csapást. (meg persze leszereltünk minden kilincset aznap).

nyilván nem feltétlenül volt erre szükség, de belőlem ezt hozta ki. csinált már sok marhaságot, most 4 éves, ördög rossz kisfiú, de másért nem kap.

hozzátenném, hogy azóta nem rohan el, magam is nehezen hittem el, hogy 1 év magyarázás után ezzel letudtuk, másrészt a nyitott ablak közelébe se megy, és mondja is, hogy az veszélyes, ha nyitva az ablak, nem megy oda :)


de persze úgy gondolom, hogy ezek nem jó dolgok, de talán vannak gyerekek akik ebből értik meg miért is jártatjuk egész álló nap a szánkat :)

2013. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Két kislányom van, a nagyobb 9 éves, a kicsi 9 hónapos. A nagylányom bizony kapott már a fenekére. Olyan helyzetekben, amikor már legalább ötször elmondtam/kértem valamit és hatodszorra sem volt úgy, amikor feleselt és többedszeri figyelmeztetésre sem hagyta abba. Olyan is van, amiről te is írsz, hogy pl. kiszalad az útra, miután már 100-szor el lett mondva, hogy nem szabad és veszélyes. Azt gondolom, ilyenkor jobb ha ő sír egy seggrepacsi miatt, mint hogy mi azért, mert nagy baj történt. Szerintem igenis vannak olyan helyzetek, amikor ideje és helye van egy fülesnek vagy popsiraverésnek. De csak ennyinek. Kizártnak tartom, hogy ez bármilyen lelki károsodáshoz vezethetne. Viszont, ha mindent ráhagyunk a gyerekre és bármit megtehet, az nagyon is rossz hatással lesz rá a későbbiekben... Természetesen első mindig a megbeszélés, türelemmel, nagy szeretettel.
2013. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kérdés megint lavina lesz....:))

Látom előre,lepontozások,beszólások,veszekedés,de mind1,azért leírom a véleményem:)


Alapvetően szerintem az egész nevelés gyerekfüggő!Persze meg kell lenni az elképzelésnek(mit enged meg a szülő mit nem)de ezek után szinte teljesen a gyerek habitusától függ,hogy milyen módszerrel lehet vele betartatni a lefektetett szabályokat.Van olyan gyerek akire elég határozottabban rászólni, van olyan aki simán megérti ha 1-2x el van neki magyarázva és van olyan,akinek nem árt néha egy fenékre vagy kézre csapás....Persze erről teljesen megoszlanak a vélemények,van aki soha nem ütne rá a gyerekére,csak cserepesre beszéli a száját.

Nagyfiam lassan 3 éves és bizony bizony kapott a fenekére is,a kezére is...mert vannak dolgok,ahogy írod,amiket meg kell értetni,és ha máshogy nem megy,egy popsira csapással.

De hangsúlyozom nem verem a gyerekemet,és mindig megpróbálom megbeszélni vele a dolgokat.De volt már olyan is hogy zuhany alá vittem,mert nem volt képes lehiggadni...

Mi 5en vagyunk tesók,szüleink is néha,súlyos esetben elvertek minket,de nem lettünk lelki betegek,egészséges,normális felnőttek vagyunk.

És fiam sem fél,nincs lelki problémája egy nagyon okos 3 éves és tudja a határokat.

Nálunk szükség van erre néha,használ,de mondom mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!

2013. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem, ez sok tényezőtől függ. Az biztos, hogy sok szülőnél látom, aki csak szép szóval próbál hatni, szinte már-már könyörög, azt a gyereke gyakorlatilag kiröhögi. Családban is látom, hogy azoknál a szülőknél, akik állandóan magyarázkodtak és kérleltek, azok ott tartanak, hogy a gyerek tiszteletlenül visszaszájal, hisztizik, és bármit mondanak, egyik fülecskén be, másikon ki. Míg azoknál a rokonoknál, ismerősöknél, akiknél nagyon ritkán, a legeslegvégső esetben előfordult, hogy popsira, vagy kézre ütöttek, ott valahogy kicsit jobban meg van adva a tisztelet, a gyerekek kissé képben vannak, hogy "ők a gyerekek" és nem szájalnak vissza (mindig :)).

Nem tudom, hogy ez ennek köszönhető-e, avagy alapjaiban van a kutya elásva, de úgy veszem észre, és magamon is azt tapasztaltam, hogy attól, hogy a fenekemre/kezemre csaptak kicsiként, nem lettem lelkileg sérült, nem vagyok agresszív, nem lett semmiféle lelki és fizikai problémám, inkább megtanultam, hogy a szüleimnek pl. nem dumálok vissza tiszteletlenül, eszembe se jutna megütni őket és soha, míg gyerek voltam, nem emeltem egy szülőmre se kezet (míg manapság sokszor látom, hogy a gyerek üti-vágja anyját-apját)... Szóval, én valahogy úgy vagyok vele, hogy a két véglet (a majomszeretet és az agresszív, durva nevelés) egyike sem megoldás. Valahol meg kell találni az arany középutat a kettő között, amibe véleményem szerint, a legeslegvégső esetben a popsira vagy kézre való finom rácsapás belefér. De csak legvégső esetben.

Egyébként én is kismama vagyok. Senki gyerekét nem ütöttem meg, nem is áll szándékomban, de volt olyan, hogy a szülő helyében már megtettem volna. (Pl. mikor a kisfiú arcon köpte a saját anyját, mert az nem adott neki ebéd előtt nasit.)

2013. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tanulok , tanulok! :)
2013. aug. 15. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Néha adódhatnak olyan helyzetek, amikor ez tűnik kézenfekvő megoldásnak. Egyáltalán nem vagyok a verés híve, de egy kézre csapás vagy kisebb fenékpaskolás nem ez a kategória szerintem.

Én akkor csaptam a kezére, amikor a konnektort piszkálta. Fontos, hogy az épségét veszélyeztető dolgoknál úgy figyelmeztessük, hogy azt ne akarja mégegyszer megpróbálni.


Szerintem az ilyesmi semmilyen lelki problémát nem okoz. Emlékszem, hogy én is kaptam anyutól a fenekemre fakanállal, sokszor a zuhany alá tette a fejemet, ha hisztiztem. Nem lettem lelki sérült, meg ilyesmi.

2013. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem gyerekfüggő, elhiszem, hogy van olyan gyerek, vagy csinálhat olyat egy gyerek, hogy a szülőnél elszakad a cérna, vagy mint a példád, hogy kiszalad az útra

az ilyen eset szerintem nem katasztrófa, ettől nem lesz lelki sérült

viszont én még nem ütöttem meg az enyémet (4 éves)ez lehet azért van, mert viszonylag jó gyerek, lehet azért, mert engedékenyebb vagyok az átlagnál, nem tudom, de igazából sosem éreztem késztetést rá (én inkább rákiabálós típus vagyok)

2013. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!