Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, tanultok valamit,...

Anyukák, tanultok valamit, amíg otthon vagytok? Milyen okj-s változások lesznek most szept 1-től? Mertek teljesen újat tanulni, mint amit szülés előtt csináltatok?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék tanulni, de most még nem megoldható, csak a következő félévtől tudnék elszabadulni itthonról.

Kinéztem egy tanfolyamot, ami most elindul, de még az iskola sem tudja megmondani, hogy a következő félévben mi lesz.

Tudtok valamit esetleg?


Másik kérdésem, hogy ti mertek, mernétek teljesen mást tanulni és tervezni, hogy csinálni gyes után, mint amit szülés előtt dolgoztatok?


Azt se tudom, bele merjek-e vágni, hiszen ez a tanfolyam teljesen más, mint amit eddig csináltam.


2013. aug. 16. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én bíztatlak! Az újdonság, változatosság nagyon fontos az ember életében, és az is, hogy bár éveket vagyunk otthon a babával, ne csak ő legyen a középpontban, ne 100%ig csak vele foglalkozzunk, mert ez senkinek sem jó. Beszűkül a látókör, nincsenek külső kapcsolatok, nincs semmi. Én terhesség előtt egészségügyben dolgoztam, most első baba alatt mérnöki karon tanulok levelezőn. Ég és föld :) de szeretem a kihívásokat, és jó érzés az is, hogy több lábon állok majd, két teljesn különböző irányba keresgélhetek, ha visszatérek dolgozni. N30
2013. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem egy óvodai dajka tanfolyamot, bár azelőtt soha nem csináltam ilyesmit, szinte mindig irodában dolgoztam.

Arra gondoltam, hogy mivel messze van a munkahelyem, így nem tudom hogyan oldom majd meg az oviba járást, ezért gondoltam, hátha ezzel valahol közelebb el tudnék helyezkedni.

Szeptemberben fogok vizsgázni, kisfiam mos 21 hónapos.

Azt sajnos én sem tudom, hogy mik változnak szeptembertől, de én is azért kezdtem el "most vagy soha" alapon, mert elvileg ez volt az utolsó tanfolyam ebben a formában, a következő már állítólag sokkal drágább lesz, és sokkal nagyobb óraszámban.

Sok sikert!

2013. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanfolyamot kezdtem el, TÁMOP támogatású, így a 90 óra 1800 Ft-ba kerül összesen. Heti 2X 4 óra (4X45 perc).

10 hónapos, így már könnyebben bírjuk ki ezt az időszakot.

Mást is szívesen tanulnék, de csak ez után.

2013. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Bocs az offért, de hova teszitek a kicsit amíg tanultok?
2013. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amit én kinéztem, az szombati suli.

Így a férjem tudna vigyázni a gyerekekre. (3 van)

2013. aug. 16. 11:34
 6/15 zabmester ***** válasza:
72%

A kérdésed első felére nem tudok válaszolni sajnos, a második felére viszont annyit, hogy én mertem. Mielőtt a fiam megszületett, a vendéglátásban dolgoztam, szerettem is csinálni, de amikor terhes lettem, rájöttem, hogy azért nem onnan akarok majd nyugdíjba menni, szívesebben csinálnék mást. Úgyhogy én szociális munkás lettem (leszek, hogy pontosan fogalmazzak, vissza van még a gyakorlat). Igaz, nekem ehhez sok minden hiányzott, nem volt még érettségim, azt be kellett pótolni gyed alatt, utána mentem egyetemre. Én örülök, hogy váltottam, jobban illik hozzám ez a szakma, függetlenül attól, hogy nyaranta, ha alkalom adódik rá, még most is szívesen beállok a pult mögé dolgozni, de ez csak plusz pénz, időszakos munka.

Ha véget ér a gyakorlatom, szeretnék a szakmámban dolgozni (már most is abban dolgozom egy ideje), de utána is szeretnék még tanulni. Szerintem én egész életemben tanulni (is) fogok :) Pedig régen iszonyúan utáltam a tanulást, nem véletlen, hogy nem volt meg az érettségim, amikor terhes lettem, mert legalább hat középiskolában megfordultam korábban :D

2013. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

4 vagyok

Én viszonylag későn szültem (30,32,35), előtte "megtanultam mindent", vagyis inkább kijártam az iskolákat, ami érdekelt. KÉt szakmám van, mindkettőben dolgozom, és olyan jó dolgom van, hogy az egyik a hobbim is.

De nyelvet szívesen tanulnék, csak hát nincs aki vigyázzon a picire, a szombatokat meg erre nem akarom beáldozni, mert családilag az nagyon nagy áldozat lenne...


(Wow zabmester!)

2013. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
okj-s tanfolyamot kezdek nemsokára még a régi rendszerben, 1 éves lesz a fiam.mivel nagyszülőkre nem tudom bízni a kicsit, ezért 2 nagyon jó barátnőm vigyáz majd rá, ha az apjának dolgozni kell akkor.
2013. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ahhoz, hogy milyen tanfolyamok lesznek, nem tudok hozzászólni, viszont a másik kérdésedre válaszolva: igen, tanulj bátran olyat, ami teljesen más, mint amivel eddig foglalkozál! Nyilván nem véletlen, hogy ezt szeretnéd tanulni, és nekem az a tapasztalatom, olyan nincs, hogy ne lenne értelme bárminek, amit megtanul az ember.
2013. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Tanulni kell és hasznos. Sokaktól hallom vagy tapasztalom, hogy nem teszik, mert már úgy is van egy szakmája, de a mai világban ki kell mindent használni.

Én is teljesen mást tanulok, kozmetikus voltam, még az ikreim előtt elkezdtem a turizmusos főiskolát, mellettük is folytatom, már nincs sok belőle. Ehhez kell 2 nyelv is magas szinten, ami most ugyan nehéz, de az életben sok hasznot hoz.

3-as! Én is jelentkeztem ilyen TÁMOP-os nyelvtanfolyamra, de igazából nem tudom ezt mi alapján "osztják ki"? Gondolom sokan jelentkeznek, Te hogy kerültél be, mi volt a menete? Köszi!

2013. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!