Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt munkátok, mikor teherbe...

Volt munkátok, mikor teherbe estetek? Hányadik héten mentetek táppénzre? Miért?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Volt munkám. Az első terhességemet végigdolgoztam, úgy volt, hogy péntek az utolsó munkanapom, aztán tgyás, de csütörtök éjjel megszültem. 2 éves volt, mikor visszamentem dolgozni. A kicsire nagyon sokat vártunk, végül csak lombikkal sikerült teherbe esnem. Konkrétan a fogantatás pillanatától táppénzen voltam, nem akartam kockáztatni. De nem árultam zsákbamacskát, tudta a főnököm, hogy ha megmarad a baba, akkor nem megyek dolgozni. Egyébként nem volt gond a terhességgel, és halálra untam magam itthon, de most sem cselekednék másképp. Szerencsés vagyok, mert ennek ellenére is visszavárnak. Ha nem vennének vissza, akkor is vállaltuk volna a picit, de csak gyesre semmiképp.
2013. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen volt.

6. héttől mentem táppénzre,amikor kiderült a terhesség.

Nálunk tilos kismamaként dolgozni.

Olyan helyen dolgozom,ahol nagy a fertőzés veszély.

2013. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én úgy a 20. hétig tervezek dolgozni, tehát kb. a feléig. Utána sztem már maradok itthon, több okból is. Köszi a válaszokat :)
2013. aug. 16. 13:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Volt munkám, de nem mentem táppénzre. 32. héten kivettem a szabijaimat aztán szülési szabira mentem.
2013. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, több éve dolgoztam. Az elsővel szinte végig dolgoztam, tanár vagyok, július végén szültem. A másodikkal veszélyeztetett voltam, 8. héttől a 20. hétig voltam táppénzen. Aztán visszamentem, amikor a doki megengedte, kellett a pénz. Nem volt mindegy sajnos, hogy 60% táppénz lesz a Tgyás és a Gyed alapja, vagy egy normális fizu.
2013. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem nem volt munkám, én se így terveztem anno hogy gyesre szülők, de így jött össze. S nem bántam meg. Férjem dolgozik

szüleim családom támogatnak. Idegenek meg nem nagyon érdekelnek.

2013. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

10 éves dolgoztam előtte egy munkahelyen,így gyed után oda is mentem vissza

nem sokat dolgoztam,mert veszélyeztetett voltam,nyolc hetesen írtak ki táppénzre,kórházban is voltam a 32. héttől szülésig

2013. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11hetes vagyok még dolgozom; 3 műszakozom, az éjszakázásokat ki fogom hagyni, csak reggelesbe és délutánosba fogok bejárni, ameddig ezt így bírom addig csinálom :)
2013. aug. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!