Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodai és iskolai étkezési...

Óvodai és iskolai étkezési támogatáshoz mit kell beszereznem?

Figyelt kérdés
Azt mondták az oviban, ha a beérkezett jövedelmet elosztjuk annyi fővel, ahányan vagyunk és ez az összeg nem haladja meg a 45000 ft körüli összeget (nem tudom pontosan) akkor igényelhetünk a hivatalban támogatást és akkor csak a felét kellene kifizetni. Milyen papírokat kérnek ilyenkor? Nekem most 10.-én járt le a gyesem, nincs munkám. Párom keveset keres és most az ovi és a suli (fiam most kezdi az ovit, lányom pedig az 1 osztályt) kb. 17 ezer ft lesz. Ez nagyon sok.
2013. aug. 20. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem 45e az, hanem 39,900.- Onkormanyzatnal kell igenyelni. Jovedelemigazolas kell - jovedelem a munkaber, tappenz, tgyas, gyed, gyes, csaladipotlek, arvaellatas, nyugdij, tartasdij. A csaladipotlekrol es egyeb MAK altal folyositott jovedelmerol a MAK ad ki igazolast. Kell meg iskolalatogatasi igazolas es ki kell tolteni az igenylolapot. Az ugyintezo fogja kiszamolni, hogy mennyi az egy fore juto jovedelem es az alapjan kapjatok meg a kedvezmenyt. A kerelem beadasaig visszamenoleg jar, az elbiralasi ido 30 nap.
2013. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mintha azt olvastam volna, hogy a családiról jó egy bankszámlakivonat is. Csak azon most még a gyessel együtt szerepel. Be kell mennem a magyar államkincstárba és ott kell kérnem igazolást? Mi az az iskolalátogatási papír?
2013. aug. 20. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon olcsón megússzátok, ha ez nektek kijön 17 ezerből, hogy sikerült, nekem ennél nagyságrendekkel többre jön ki?

És igen, ahogy az első leírta.

2013. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb 7000 ft az ovi étkezés 20 napra és csak ebédet kérek a lányomnak a suliban és az lesz 10 ezer ft körül.
2013. aug. 20. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Nalunk a MAKtol kertek az igazolast, nem volt jo a bankszamlakivonat. De kb 5 perc, amig megcsinaljak es postan is lehet kerni.

Hivd fel a helyi onkormanyzatot, ott elmondjak, hogy mit fogadnak el.

2013. aug. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!