Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy működik a vizit szülés...

Hogy működik a vizit szülés után a kórházban?

Figyelt kérdés
Régen voltam már kórházban (gyerekként), akkor a "nagyvizit" annyiból állt, hogy körbe jártak a dokik, megkérdezték hogy vagyunk, rápillantottak a lázlapra és mentek is tovább. Ha vizsgálatra volt szükség, akkor külön be kellett menni egy vizsgálóba később. Most is így működik ez a szülészeten, vagy ott a szobában ránéznek a gátsebre/császáros sebre, megnyomkodják a hasat vagy csinálnak bármit? Mert csak megnyugtatóbb, ha ránéznek az emberre, hogy minden rendben van-e. És ha csinálnak, akkor a fogadott orvos, vagy aki éppen "ráér"? Tudom, hogy hülye kérdések, de tényleg nem voltam 20 éve hála istennek kórházban.
2013. aug. 20. 14:01
1 2
 1/12 salvadorina ***** válasza:
Nálunk volt aki megnézte a császáros sebet, volt aki nem. De a vérzést megnézték.
2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 salvadorina ***** válasza:
Ja, és nem a fogadott orvos vizitel, hanem aki ügyeletben van. De ettől függetlenül a fogadott orvos is ránézhet a betegére, de nem egy vizit keretében.
2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a MÁV-ban szültem Pesten, és nem vizsgáltak senkit. Körbe rohant a doki egy nővérrel, megkérdezte minden ok, voltunk-e wc-n. Az ügyeletes doki végzi a vizitet, de jött minden nap a saját dokim is. Ő sem vizsgált, csak megkérdezte, hogy jól vagyunk-e.
2013. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 nap alatt 1szer megnyomkodták a hasamat és egyszer külön elmentem egy vizsgálóba, hogy megnézzék a belső varratokat.
2013. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Baross-ban szültem,nem volt vizit.
2013. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Januárban szültem.

Nekem másnap reggel megnyomkodták a hasamat, ennyi volt.

Vizit volt naponta 2x, de csak annyit kérdeztek, jól vagyok-e.

A gátsebemre nem néztek rá.

Egy nővérke minden este megmérte mindenkinek a lázát és a vérnyomását és ennyi.

:)

2013. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Körbenéztek, megkérdezték, hogy van-e valami panaszunk, lázunk, pisilni járunk-e rendszeresen, ill. széklet volt-e már. A gátsebemet a fogadott dokim nézte csak a hazaengedés napján, egy külön vizsgálóban. Máshol ezt hogy szokták? 4 ágyasban le a bugyit, aztán bekukkantanak? Vagy hogy?
2013. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es. Nálunk sehogy.
2013. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
KÉpzeljétek nálunk most mikor majd 1 éve szültem, volt rendes vizit reggel , hogy vagyunk, panasz van -e... ennyi. Na de volt egy rezidens hölgy aki minden reggel és este jött és bekukkantott a bugyiba, megnyomkodta a hasunkat. Mivel én már előtte bent feküdtem így tudtam mi a szokás, de a szobatársam nem, na ő olyan fejet vágott, hogy rám jött a nevetés.
2013. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 salvadorina ***** válasza:
Úgy, ahogy mondod. Felhúzta a doki a hálóinget, lehúzta a bugyit, és nézte. Mondjuk még mindig jobb, mint ahol meg kell mutatni az első kakit...
2013. aug. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!