Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van, hogy sokan 1 vagy...

Miért van, hogy sokan 1 vagy 3 gyermek-pártiak, és 2 gyerekre senki sem voksol? Szerinted 2 gyerek jó döntés?

Figyelt kérdés

Úgy értem,ha bárkit megkérdezek, azt mondja 1 gyereke lesz és nem több, vagy azt mondja, hogy tuti 3 lesz.

Ez utóbbi körből sokan vannak,akik anyagi megfontolásból döntenek így - amit megértek valamilyen szinten.


Én például 2 gyermeket szeretnék, (amíg nem volt egy sem addig vagy 5-6 gyerekben gondolkodtam).

Úgy érzem, ennyire van erőm,energiám, ennyit tudok becsülettel felnevelni úgy hogy soha nem kell megnéznem hogy 1 vagy 4 darab ceruzát vegyek neki, és hogy lesz-e mit ennünk, stb... ráadásul 2 kezem van, ha ketten két felé futnának. Valahogy nekem így jó, így teljes a család. Ráadásul szeretném rájuk szánni a 3-3 évet, hoyg velük legyek otthon, de pl 9 évet nem szívesen "vonnám ki magam a társadalmi lüktetésből", és a dolgozói szektorból.


Úgy érzem, akik anyagiak miatt vállalnak 3at, azok sem ősznték, mert annyira sokba kerül egy gyermek,hogy annyival nem kapnak több pénzt.


De akkor miért szavaz mindenki az 1 vagy a 3 gyerekre?


2011. szept. 29. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit mondasz én meg pont hogy azzal találkozom hogy 1-vagy 2-t akarnak, többet semmiképp.
2011. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 gyerek pártiak vagyunk!!!:-)

Hajrá 2 gyerekesek!

Sőt, én azt se tartom fairnek, hogy két gyerekre alig jár kedvezmény:-( Oviba se és sehol se, pedig szerintem 2 gyerek is nagycsalád:-)

2011. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok, a lényegre nem válaszoltam :))) szerintem is az a fontos hogy annyit vállaljon mindenki amennyit jónak érez...azért ne vállaljon kettőt mert hogy szegénynek legyen tesója, meg ne maradjon majd egyedül stb.stb... hanem csak azért szabad mert mindkét szülő arra vágyik :)

Egyébként egy gyerekre sincs semmilyen kedvezmény nem? (gondolok itt étkezésre, utazásra).

2011. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mi is mindig 2 gyereket terveztünk, jövő héten születik a második. A nagyobb (2év 3hó) fiú és most lesz egy kislány. Számunkra ez volt az álom és ideális család elképzelés:-)

Az ismerőseink körében mindenki így tervezi, hogy 2 legyen. Ritkán hallok harmadikról.

Egy gyerekes van néhány, de még mindig több a 2-es!

2011. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
mert 3után jár a családi kedvezmény,meg egyet könnyebb felnevelni,mint 2.a 2gyerekesek meg éhen is halhatnak,mert nincs semmilyen kedvezmény nekik
2011. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A CORA-ban már 2 gyerekesek is nagycsaládosok -bocs ez tudom nem nagy szám,csak most eszembe jutott arról,amiket írtok.

Ott adnak 10% nagycsaládos kedvezményt.


:-)


Nekünk 2 éves 5 hónapos kislányunk van, és a tesó úgy tűnik fiú lesz, januárban fog születni.

Úgy érzem,így teljes lesz a család.

2011. szept. 29. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig arra vágytam, hogy legyen egy kisfiam, majd nem sokkal utána egy kislányom. A nagy és okos bátyus majd vigyáz az ő kishugára.

Megszületett a kisfiam, majd mikor 14 hónapos volt, teherbe estem,így a kisfiam 22 hónapos korára megérkezett a kislányunk. Ő most egyéves, és már alig várom, hogy a harmadikkal legyek állapotos. (ez lehet hogy sose jön el, mert pajzsmirigy betegségem van, de még nem tudok sokat róla, hétfőn lesz az endokrinológusi kivizsgálás, remélem nem kell lemondanom a harmadik babáról.)

Nem tudom meg mondani miért nem elég így (persze ha így maradunk is nagyon boldogok leszünk). Úgy érzem, akkor lesz teljes a mi kis családunk (vagyis akkor nagycsaládunk) ha 3 kisgyermekünk lesz.

2011. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a 2 gyerekesek táborához. Minden álmom egy kisfiú és egy kislány volt, és valóra vált, először egy lány, most 3,5 éves ,majd egy fiú, 8 hónapos. Bár én is elgondolkoztam a harmadikon, most úgy gondolom, hogy nekik még mindent meg tudok adni, ha nehezen is de ki jövünk a pénzünkből, de nekik megvan minden, ebbe egy harmadik nem férne bele, még plusz juttatásokkal sem. Arról nem is beszélve, hogy lehet a plusz juttatásokra alapozva bevállalnám most a harmadikat és 2 év múlva jön egy új kormány, aki megvon egy csomó mindent. De a gyerek akkor is ott lesz, akkor is éhes lesz, akkor is kell neki ruha stb én meg vakarhatom a fejem, hogy honnan teremtsem elő a mínusz összeget.


Viszont mivel még nem vagyok öreg, (27 éves vagyok) 35 éves koromig, ha anyagilag valami csoda folytán jobbra fordulna a helyzet bevállalnék még egy harmadikat. Imádok babázni, imádom őket, imádtam terhes lenni. De a plusz juttatásokra alapozva semmi képp. Mondjuk egy lottó ötös esetén már holnap neki állnék próbálkozni. :))

2011. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is két gyerekesek leszünk valószínűleg. Most fog megszületni az első.

Én azt mondom,hogy annyit vállaljon mindenki, amennyit anyagilag megengedhet. Lehet,hogy ha nagyon akarnánk, tudnánk 3-at vállalni ,de inkább,akkor a kettőnek adok meg többet, mint a háromnak kevesebbet!

2011. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem csak az anyagiakról beszélek.

Hazudnék, ha azt mondanám az nem számít,de nálam nem csak ez a fontos.


Jelenlegi helyzetünkben el tudnánk látni 4 gyereket is mindennel, csak az a baj hoyg azt nem tudhatjuk,hogy mit hoz a jövő....


Én és a párom viszont valószínűleg belerokkannánk szellemileg és testileg is ha lenne több gyerkőc - egyszerűen úgy látszik mi maximum kettőre vagyunk kalibrálva.


:-)

2011. szept. 29. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!