Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általános, hogy a kisgyerekek...

Általános, hogy a kisgyerekek (mondjuk 3–7 év között) folyton éhesek?

Figyelt kérdés

Nyilván fura kérdésnek hangzik, csak azért teszem fel, mert az én gyerekeimnél nem központi téma a kajálás, de a rokongyerekek ahogy átjönnek hozzánk, rögvest kajáért kuncsorognak.

Félreértés ne essék, adok én nekik szívesen, csak nem értem, hogy ez egy rossz szokás náluk, vagy tényleg folyton éhesek? Ha pl. kirándulni megyünk, 5 perc után azt kérdezik, mikor eszünk már. Hasonló korú gyerekeim vannak, és náluk ez nem téma, persze, viszünk ennivalót, ha hosszabb útra megyünk, de nem az az utunk célja, hogy ehessünk.


(A gyerekek, akikről szó van nem kövérek, sőt, igen vékony alkatúak.)



2013. aug. 20. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyereknek "finomabb" az étel a szomszédban, vagy bárhol máshol mint otthon :).

A gyerekek a kirándulásoknál is alig várják, hogy felüljenek a buszra vagy vonatra, és egyből elkezdenek enni :).

Szerintem ez ilyen gyerek szokás, máshol jobban esik.

Máshol sokszor azt is megeszik, amit otthon soha.

2013. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lánykáim is ilyenek. Mindkettő vékony alkatú.

Ahogy hazajönnek délben az oviból éhesek, apukámnál szintén...van, hogy lesek, hová tűnt a két napra csinált kaja, meg a két kiló kenyér... pedig ők csak 6 és 7 évesek.

2013. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet, akkor az én gyerekeim a „furák”, mert nem azzal rohannak a szomszédba soha, hogy éhesek. :)

Azt hittem, ez nevelésből adódik, mert mi egy kétórás erdei sétára nem is viszünk ennivalót, aki pedig igen, az nyilván azt szokja meg…

2013. aug. 20. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:

jajj enyém is mindenhol éhes. vendégség előtt bekajáltatom, de akkor is az az első kérdése, hogy mit ehet?

tök ciki. viszont így oldódik fel. eszik pár falat valamit és úgy érzi magát mint itthon, előtte meg csak bujkál mögöttem és motyog :)

egyébként itthon nem annyira jó evő, csak 3x eszik egy nap itthon....

2013. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez mitől lehet szerintetek?

Olyan fura, mert én kifejezetten nem szeretek vendégségben enni. :) Mi lehet ennyire vonzó a gyereknek ebben? Olyan ez, mint hogy mindig a másik játéka kell nekik?

2013. aug. 20. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

4es vagyok. én is utálok vendégségbe enni.

de gondolom ez olyan mint a felnőtteknél is, hogy ha valaki ideges, szomorú akkor eszik, másnak meg egy falat se csúszik le olyankor a torkán :)

2013. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!