Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beoltassam a krónikus tüdőbete...

Beoltassam a krónikus tüdőbeteg kislányomat h1n1 ellen?

Figyelt kérdés

5 éves kislányom krónikus tüdőbeteg. A gyermekorvos bizonytalan az oltásban, ő azt teszi, amit a szakorvos javasol. A szakorvos javasolja az oltást, én pedig mostanra teljesen elbizonytalanodtam. Mindkét orvosban megbízom, de most már félek pl. az oltás higanytartalmának a negatív hatásaitól is.

Az, hogy nem használ, az csak egy dolog, de mi van, ha ártok vele? És mi van, ha azzal ártok, hogy nem adatom be, és tényleg lesz valami súlyos tüdőproblémája, ami visszafordíthatatlan károsodást okoz???

Ti mit tennétek?

Köszi a válaszokat!!!


2009. okt. 29. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez igazából a te döntésed,de én még az egészséges gyerekemet sem oltatom be.
2009. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én sem szándékozom beoltatni a gyermekeimet.
2009. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egeszseges gyerekeket nem is kell beoltani!! Rajuk nem veszeljes a h1n1 mert eleg eros az immunrendszeruk. A beteg gyerekeknel maskent van foleg azoknal akinel leguti gondok vannak. Persze egy szoval sem mondom, hogy oltasd be a lanyodat ez tenleg a te dontesed es az orvos dontese de nagyon meggondolando. Esetleg sokat jartok tomegbe? Mert ha nem akkor szerintem kicsi az eselye, hogy elkapja. Annyit megnyugtataskent meg leirok neked, hogy a tonhalkonzervbe tobb higany van mint a h1n1 es barmelyik influenza oltasba. Ugyhogy emiatt ne aggodj de persze a tobbi a te dontesed. Sajnos azt senki nem tudja neked megmondani, hogy melyik a jo megoldas mindenki csak tippelni tud.
2009. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beoltatnám, a többi (kötelező) oltás higanytartalmáról tudsz? Mi megkaptuk (baba nem) semmi bajunk.
2009. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a válaszokat!

Tudok az egyéb oltások higanytartalmáról, azoktól nem is lett semmi baja. Ennél az aggaszt, hogy a felnőtt = gyerek, csak 1féle oltóanyag van, tehát akkor gondolom, a higgany mennyisége is más???!!! A tonhal konzerv higanytartalmáról nem tudtam. Oviba jár, nem tudom megoldani, hogy jövő tavaszig itthon maradjak vele, vagy a férjem... azért ott is össze lehet szedni dolgokat...

Bizonytalan vagyok, túl sok mindent lehet erről olvasni, az orvosok sem egyértelműek. Nem vagyok oltásellenes különben, az influenza elleni hagyományost eddig mindig megkapta, nem is lett komolyabb betegsége - nem próbálnám ki, hogy nélküle lehetett-e volna, ehhez túl nagy a kockázat.

2009. okt. 29. 16:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Javítok, bocsi - tehát a higanymennyisége nem más, nem kevesebb, a gyerek is a felnőtt adagot kapja. Az orvosok nem tudtak ehhez hozzászólni. Nem attól félek, hogy autizmusa lesz vagy ilyesmi, hanem bénulás stb, amit nehézfém mérgezés okozhat. De a dokik erre nem mondanak semmit, amit meg a neten találok, az mind nagyon szélsőségesen ijesztő, ezt pedig pont a szélsőséges volta miatt nem tudom elfogadni. Jó lenne valami tényleg HITELES véleményt találni erről.
2009. okt. 29. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hiteles véleményt akkor kapnál, ha az oltóanyagot több évig tesztelték volna. Először mindenféle (beteg és egészséges) állaton, majd sok-sok emberen akik önkéntesek. Ennek az otásnak azok lesznek a tesztalanyai akik most megkapják. Jövő ilyenkor már tudunk mondani eredményeket, hogy hányan bénultak, vagy nem bénultak, hogy milyen mellékhatások voltak, és hogy hatásos-e egyáltalán az oltóanyag.

A fentiek alapján sem én sem a gyermekem nem vagyunk önkéntes tesztalanyok, tehát nem "kérünk" az oltásból!

2009. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem kéne. Ki tudja, hogy le tudja e győzni a szervezete a vírust. mert ugye, mikor befecskendeznek ilyenekkel, akkor a vírust fecskendezik be valamilyen formában.
2010. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!