Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha annyira veszélyes a h1n1,...

Ha annyira veszélyes a h1n1, miért nem kötelező a védőoltás? Akik oltattak nem félnek az oltás hosszútávú mellékhatásaitól, a kismamák attól, hogy a babára milyen hatással lesz?

Figyelt kérdés
Már megint h1n1. Pusztán kíváncsiságból,nem kell lehurrogni.
2009. dec. 5. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem veszélyesebb mint más veszélyes betegség. Meg lehet halni tüdőgyulladásban vagy sima influenzában is. Csak azokat nem híreszteli a média. Számomra érthetetlen, hogy ettől rettegnek, mikor tudják nagyon jól, hogy sok betegségben százszor, ezerszer több ember hal(t) meg.
2009. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Na ez az, akkor talán ingyenes és kötelező lenne!


A magzatomat nagyon félteném a mellékhatásoktól, nem szeretném, ha több év múlva baja lenne, pl.valami visszamaradottság...


Aki be van oltva, az is ugyanúgy elkaphatja, és kórházba is kerülhet vele, mint a debreceni rendőr.

Én ezek miatt nem oltatok.

2009. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Én oltattam, mert 5 hós babám van, és nagyon féltem őt. Konkrétan milyen hosszútávú mellékhatásokra gondolsz? És hol olvastál ezekről? De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem én nem félek, jobban félnék, ha nem oltattam volna.
2009. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó, Te nem vagy terhes, ha jól olvasom, egy "kicsit" más a helyzeted, mert nem fejlődik benned egy élet, Ő már kint van, kész pici emberke.

A magzat mg bennünk fejlődik, és tudvalévő, hogy sokminden hatással van rá, úgy mint dohányzás, stb, amik hatásai nem feltétlenül jelentkeznek születéskor vagy az első hónapokban, hanem csak később (pl. asztma, vagy fejlődési rendellenesség). Nem kell semmi tudományos dolog ehhez, elég a tapasztalat, amit látunk-hallunk, átélünk. Pl. dohányzó anya gyereke LEHET (persze szerencsére nem törvényszerű, hiszen sokan egészségesek) gyengébb immunrendszerű felnőtt vagy hajlamosabb allergiára.

Én ilyenektől tartok, ha cigire, alkoholra, gyógyszerre vagy akár védőoltásra gondolok.

2009. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
21.21-es vagyok. Igen, ez így van, de annyiban hasonló a helyzetünk, hogy én szoptatom a babámat, és mivel én kaptam oltást, ez őt is érinti az anyatejen keresztül. Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy az oltás lehetséges mellékhatásairól van-e vmi konkrét írásos anyag, amiben konkrétan benne van, hogy milyen rövid és hosszútávú mellékhatások léphetnek fel, Mert én még ilyet nem láttam, ugyanakkor sokan azért nem oltatnak, mert félnek a hosszútávú mellékhatásoktól.
2009. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A hosszútávú hatások egyenlőre nem ismertek, mert csak rövid ideig tesztelték az oltóanyagot, és azt se teljeskörűen.

Azok majd csak ezután fognak kiderülni!

2009. dec. 6. 11:54
 7/22 anonim ***** válasza:
De mik azok az "azok" ? :))
2009. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal nagyobb kockázatot vállal az aki terhesen nem oltatja be magát!A saját és magzata életével is játszik.Vagy esetleg ha elkapja akkor a baba lehet koraszülött vagy valamilyen rendelleneséggel fog születni!Persze az is előfordulhat,hogy semmi bajuk nem lesz.Czeizel szerint ez a vírus sokkal agresszívebb mint az eddig ismert influenza vírusok.

Én most töltöttem be a 11.hetet és tegnap beoltattam magam.Én is félek az esetleges mellékhatásoktól,de jobban félek attól,hogy kórházba kerülök és mindketten meghalunk.Nekem van még két gyerkőcöm és miattuk muszály még élnem!Én nagyon bízok abban,hogy semmi baj nem lesz.De teljesen megértem azokat akik nem oltatják be magukat,hatalamas kockázat mindkettő.De mivel a nagyobbik fiam barátja elkapta a vírust így már az azt jelenti,hogy a közelben van!Én ezen vacilálok már hetek óta de két nődoki is meggyőzött arról,hogy lehet oltani!

2009. dec. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia.

Én egy 8 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Borzalmasan féltem, félek is a mellékhatásoktól, de badattam, mert ha esetleg én elkapom és én fertőzném meg a gyerekem, és ne adja az isten, de súlyos beteg lenne, vagy belehalna, a büdös életbe többet nem tudnék tükörbe nézni, hogy miattam történt, mert nem voltam hajlandó beadatni az oltást. Így is félek, hogy elkapja valkitől, de ha beteg is lesz, legalább tudom, hogy én mindent megtettem, hogy ne. De ha belehalna, én öngyilkos is lennék. Nem tudnám elviselni. Ő az életem. Ha az ő érdeke az kívánná, hogy akár minden nap belémdöfjenek egy tűt, azt is vállalnám, pedig rettegek a tűtől. Az ő élete mindennél fontosabb.

2009. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

nem terhes vagyok, már 17hónapos anyuka.

figyeljetek!

én beoltattam a pici fiamat is,miután egy orvos ismerősömmel sokat beszéltem erről a témáról.és tudjátok pontosan mi is győzőtt meg?ti. kismamák!mert bennetek ott az ici-pici élőlény,akire nem ártalmas az oltás akkor miért ártana már nagyobbacska babámnak.és ezt az orvos sugallta nekem.tehát nem árt a magzatnak!

boldog, betegségmentes babavárást kívánok!

2009. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!