Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok ebben a helyzetben?

Megtartanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyuka gyesen a 20 hónapos kisgyerekkel, munkanélküli. Apuka havi 160-200 ezret keres, biztos munkahely. Viszont van 80ezres hitel, rezsi 20-30 ezer kb. Àtlagosan élnek, a gyereknek mindene meg van. Viszont úgy néz ki útban van a kistesó.

Olyanok kiméljenek, akiknek havi "500 ezres" bevételük van.


2013. aug. 26. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, megtartanám
2013. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Mire a kicsi jön addira jo esélyel a nagy már nem használ sok pelenkát ugyhogy nagy költségkülönbség nem lenne. A ruhák adottak. Én személy szerint nem várnék a havi 500 ezres bevételig hogy legyen kistestvér.
2013. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Valószínű,hogy èn is! De azèrt ez elèg kevès infó! Csak magamból meg a páromból tudok kiindulni!
2013. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Én magamból kiindulva megtartanám.

Nem írtad, hogy van-e albérleti díj, így gondolom saját lakás, ha jól számolom, a te jövedelmeddel együtt marad ételre, pelenkára, ruhára+egyéb kiadásra havonta kb. 110 ezer forint, erre még rájön +még 1 családi pótlék és + családi adókedvezmény.


Mi 110 ezerből élünk havonta 3-an albérletben és mégis kijövünk szűkösen a pénzből (nekünk havi 45 ezer marad arra, amire nektek havi 110 ezer).

Ezt nézve én nem is gondolkoznék az anyagiakon, csak örülnék a babának.

2013. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Igen meg. Férjem átlagban 75.000-80.000 keres én gyest+családit. +adókedvezmény. Most vesszünk fel egy kisebb hitelt lakásra aminek 18.000 a törlesztője. Fiam 2 éves, és útban a tesó. Soha nem jutott eszembe hogy elvetessem. Tudom hogy nem lesz könnyű de megbírkozunk vele. Meg lesz mindenük lehet hogy nem a legdrágább holmikból de meglesz.
2013. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen meg!!!Ahol egy elfér ott a másodiknak is van helye,ahogy a mondás tartja!!Élnek szerintem rosszabb körülmények között is családok,ésw mégis válalják!!
2013. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Igen meg! Férjem 100 ezret keres, én 87.000Ft-ot kapok három gyermek után lakástámogatásival együtt. Van hitelünk, magas rezsink, még is mindenük meg van a gyerekeimnek. Mind a három még pelusos! :) Pluszban amit még keresünk kiszámíthatatlan minden hónapban változó 60-150 ezerig. De elég sok a számla hitel 140.000Ft egy hónapban, sokat vásárolok minden félét, nem bírom megállni így van mikor kevés pénzünk marad fizúig.
2013. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem is újdonság hogy csak havi 500 ezres bevétellel lehetne kistesó.

Ha már útban van akkor mindenképp érdemes megtartani, és legközelebb előre gondolkodni, ha a szülők nem akarnak többet akkor használjanak óvszert vagy nézzék a peteérést..

De az fontos hogy egy gyerek érzi ha nem akart utódról van szó és a személyiségében meg is látszik. Ez így nem teljes kép, mert ha az egyik gyereknek mindene megvan és átlagosan élnek, akkor mégis mi vinné rá a szülőket hogy elvessék a másodikat? És az az indok nem valami jó, hogy "nincs 500ezres bevétel")

2013. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
megtartanám. azért apuka fizetése nem rossz, kevesebből is nevelnek 2 vagy még több gyereket. hitele ugyancsak van más többgyermekes családnak is, a rezsi viszont szerintem kimondottan kevés. a második gyerek pedig kiskorában szerintem kevesebbe kerül(mármint nem kell megvenni az induló babacsomagot, ruhákat, stb..)
2013. aug. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tartanám meg.
2013. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!