Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit rontok el, hogy egy...

Mit rontok el, hogy egy légvételnyi időm sincs magamra a gyerekeim mellett?

Figyelt kérdés

Most apa szabin van, de így is üvölt a kisebb. 2,5 éves. A nagy 5.

Semmit nem tudok csinálni. Totál le vagyok maradva az élet dolgaiban, semmire és senkire nincs időm. Le vagyok süllyedve egy gyerek szintjére.


2013. aug. 27. 08:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Azt mondták, ne menjen óviba, ha anyuka itthon van.

A nagy sose aludt el hamarabb, sőt nem is aludt kicsinek sem napközben. Csecsemőnek fél órát aludt délután. Küldtek miatta orvosokhoz, azt mondták, ez van, szokjak hozzá, hogy kevés az alvásigénye.

2013. aug. 27. 09:11
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Férjem szerint depresszió közelén állok, egész nap bent ülünk a lakásban és nem merek velük kimenni, mert a lakásban is sikítanak, rohannak, úgy szét van pakolva, hogy lépni nem lehet, hiába próbáltam ezer módszerrel tanítani nekik, hogy ha valamit elővesznek, rakják el és utána jöhet a másik játék.

2013. aug. 27. 09:13
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Menjen a nagy ovia,a kicsi bölcsibe te dolgozni,szerintem eza megoldás.
2013. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
bölcsi nincs itt
2013. aug. 27. 09:45
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon nagy változás kéne nektek.

ami egy elhatározással kezdődne.

első körben meg kéne őket nevelni. nehogy már egy 5 éves gyerek ne tudjon viselkedni! igen, keményen meg kéne fogni, mert így is elég sokáig elhúztad. reggel kivinni őket, hogy az energiájukat levezessék. persze, hogy rosszak ha egész nap csak a lakásban ülnek, én is bekattannék, nemhogy egy kisgyerek :)

kezdetnek csak sétáljatok kicsit a környéken. fogd a kezüket, ha nem fogadnak szót, irány haza.

ebbe hamar belefognak rázódni, aztán lehet messzebbre merészkedni. de legyél szigorú, követeld meg, hogy fogadjanak szót, amennyiben nem teszik, abban a pillanatban induljatok haza. nyilván ők is kint szeretnének lenni, ezért pár alkalom után inkább jók lesznek :)

ha már minden működik akkor el lehet délelőtt intézni a bevásárlást, játszóterezést és délután kimehettek apa elé, majd haza, és együtt pihenhettek otthon! így ha el szeretnél menni barátnőzni, este meg tudod tenni :)

alvásban is bekeményítenék, 1 év múlva iskola a nagynak, nem állapot, hogy 9kor kezdődik a vacsi, fürdés, mikor kerülnek ágyba?

8kor álljatok neki ezeknek és 9kor fektessétek le őket. nem baj, ha nem alszanak el, majd megszokják.

na meg ha nem otthon ültök majd egész nap, akkor el is fáradnak :)


de ezt nem értem, hogy miért nem kezdi a nagy az ovit. kötelező neki már, iskola előkészítő! nem hagyhatja ki! beírattad tavasszal? és a kicsit? mert 3 évesen ő is kezdhetné, télen vagy tavasszal, amikor betölti, te meg mehetnél vissza dolgozni.

mindkettőnek szüksége lenne szerintem az ovira, ott rendszer lenne, szigorú napirend, programok, gyerektársaság, nem csak anya és a 4 fal

2013. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!