Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ingyen tankönyvhöz mivel...

Az ingyen tankönyvhöz mivel tudnám igazolni, hogy 3 gyermekem van? ÉS középiskolában is ingyen kapná a tankönyvet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Banki kivonattal, amin látszik, hogy 3 gyerek után kapod a családi pótlékot.
2013. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem jo a banki kivonat. A MAKtol kell igazolást kérni.
2013. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De elég beszéltem a sulival is és a tankönyvellátóval is.
2013. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még nem bank számlára kapom a családit. És mennyi idő alatt állítanak ki egy igazolást? Hol kérjem írjak levelet vagy e-mailt?
2013. aug. 28. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Erre nem az iskolakezdés előtt 3 nappal kell gondolni. A leggyorsabb, ha személyesen bemész a MÁK-ba.
2013. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5 perc, míg kiállítják, kerdes, hogy mekkora a sor. Elméletileg lehet kérni postán is, de az tobb idő, mire megérkezik.

Nálunk nem fogadnak el semmi mást, csak Mák vagy önkormányzati igazolást....

2013. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy ezt is elfogdják. Az önkormányzatok népességügyi osztályán aállítanak ki igazolást arról, hogy hányan vagytok az adott címre bejelentve. Illetve még én elképzelhetőnek tartom a gyermekeid születési anyakönyvi kivonatának a másolatát
2013. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De állítólag elfogadnak postai szelvényt is a családiról :/
2013. aug. 28. 09:44
 9/11 anonim ***** válasza:
az egyetem a szociális támogatáshoz elfogadták
2013. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zabmester ***** válasza:

Az ingyen tankönyvet a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménnyel kapod. Tehát ha az utóbbit igényelted, és meg is kaptad a gyerekek után, akkor az előbbi is jár.

Ennek az igénylésekor kell igazolnod, hogy hány gyereked van.

A családi pótlékról a MÁK ad ki igazolást. Ha postán kéred, eltarthat egy darabig, de ha ügyfélfogadási időben bemész a MÁK-hoz, akkor két perc alatt nyomtatnak neked ilyet. Mondjuk nálunk a bankszámlakivonatot is elfogadják, nem szoktam külön mást vinni, mert úgyis kell jövedelemigazolás, arra jó a bankszámlakivonat, és azon rajta van a családi pótlék. Meg az igénylőlapon úgyis szerepelnie kell a gyerek adatainak, többek közt a TAJ-számának, amiből már egyértelmű, hogy létező gyerekről van szó :)

Viszont ha beadod a nyomtatványt, utána az még legalább két hét, mire elbírálják, de rosszabb esetben akár egy hónap is lehet. Azt tudom, hogy nekünk mindig nyáron kell újra igényelni, július utolsó hetében adtam be a nyomtatványt, és augusztus tizedike körül kaptam meg a határozatot.

2013. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!