Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 keresztnevet kapott babátokn...

2 keresztnevet kapott babátoknál melyik nevét használjátok?

Figyelt kérdés

Mivel nem találtunk mind a kettőnknek tetsző nevet, úgy néz ki, hogy a babánk kettő keresztnevet fog kapni.

Akik hasonló szituban voltak, mi lett a végén? Melyik nevet használjátok?


2013. aug. 28. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb választani kell, mert nem lehet, hogy anya így apa meg úgy szólítja. Nekem 2 nevem van a vezeték nevem utáni nevemet használom, illetve úgy kezdtek el hívni. A babánknak végül egy neve lett, de nem úgy hívjuk ha nem van egy beceneve pl. Mazsola és azt használja mindenki rá.
2013. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 nevek kapott a lányunk legfőképpen azért, mert én már mióta az eszemet tudom dédelgettem egy nevet, hogy ez lesz a lányomé. Viszont a vezetéknévhez azt mondák sokan, hogy nem jó, nyelvtörős, így ez lett a második neve, választottunk elé másikat. De a másodikat használjuk :)

Mivel anyósoméknak az első név jobban tetszett, dacból férjem is úgy hívta kezdetben, de tudtam, hogy úgyis ha tőlem sokat hallja majd, akkor átszokik :) Így is lett, beleértve anyósomékat is, mindenki a második nevén szólítja! :)

Úgyhogy ha két nevet adtok neki, és te úgy hívod, ahogy neked tetszik, úgyis mindenki úgy szokja meg, és úgy fogja hívni...szerintem :)

2013. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Másik kettő gyermekünknek 1 neve van.

Ezért a nagy dilemma, hogy mi legyen. Nem akarjuk azt sem, ki így, ki úgy szólítsa.

2013. aug. 28. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Két olyan kisgyereket és a volt szobatársamat is két néven szólítják. Mondjuk két hosszú névnél nem kivitelezhető amit én hallottam eddig:


Krisztina Lilla (bár őt sokszor simán csak Lillázták)

Anna Luca

Luca Sára


Amúgy pl. a finneknél szokás, hogy két keresztnevet bármyelyik kettő összepárosítható és akkor kötőjellel írják és mindkettőt használják.

2013. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban van egy ilyen. Anyuka és apuka nem tudott megegyezni név kérdésben, így 2 nevet kapott a baba. Az anyuka a neki tetszőn hívja, az apuka pedig következetesen a másikon. A gyerek már 5 éves, idegenek néha összezavarodnak, hogy akkor most mi is a gyerek neve, mikor anyuka és apuka is más más nevet kiabál utána, de a gyerek megszokta. Amúgy olyan esetet is ismerek, hogy 2 keresztneve volt egy lánynak, de mindenki az elsőn hívta, viszont mikor oviba került, a csoportban, rajta kívül még 3 ugyan olyan nevű kislány volt, így az oviban megbeszélték a családdal, hogy ha lehet ők a másikon szólítanák, mert olyan nevű gyerek nincs. Beleegyeztek. Szép lassan megszokta, hogy máshogy hívják oviban mint otthon.
2013. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiunknak két neve lett, és mindenki az elsőt használja. A második név családi örökség, szerettük volna, ha ő is tovább viszi, mert már néhány generáció óta öröklődik.
2013. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zabmester ***** válasza:
100%

A második utónevét használjuk. Nem tudom, pontosan miért, valahogy az illett hozzá jobban.

Bár tényleg lehet két néven is szólítani valakit :) Ha belegondolok, ott van pl. az Annamária vagy a Julianna név, csak ezeket egybe írjuk és egy névnek számítanak, de két névből állnak.

2013. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn mindenkèppen akartam a sajátomat neki mert èn nagyon szeretem! De a fèrjem mást akart! Úgy,hogy ha fiú lett volna akkor az ő nevèt kapta volna! Èn döntöttem a szülőszobában! Így kèt neve lett ès az elsőt használjuk! Apuci neve nyert! :)
2013. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiaimnak két neve van.A nagyobbiknak a 2-at használja majd mindenki.Én,az oviban,barátok,család,ismerősök.Valaki a mai napig nem tudja,hogy az a második neve.Az apukája,meg az anyósom az első nevén hívják,és azt is megérti,tudja.és nem úgy néz ki,mintha bármi lelki baja lenne ettől.

A kicsit mindenki az első nevén szólítja.

Azt nem tudom miért alakult így,de így van.És így jó!!!

2013. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi összevonva használjuk a kettőt. Mind a két keresztnévből az első betűket össze vonva kaptunk egy nevet (ANasztázia IZAbella--> AnIza-- vagy is csak simán Aniza-nak írjuk :-))
2013. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!