Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyünkben?

Ti mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
Édesanyánk májusban hunyt el.Együtt laktunk vele én a párom a kislányunk és a nővérem. Most úgy állunk, hogy nemsokára megörököljük ezt a lakást.El szeretnénk adni és külön menni.Na most a kérdésem az lenne felétek, hogy ti mit csinálnátok, vennétek hitellel házat vagy mennétek albérletbe? A lakás kb. 7 milliot érhet. Szoval a fele lenne az enyém másik fele tesomé.Ez a pénz lehetne önerő egy hitelhez, de sokat kéne felvenni így is. Félünk a hiteltől. Az albi meg olyan bizonytalannak tűnik.

2013. aug. 30. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, milyen a munkátok, mennyi a keresetetek, van-e emellett megtakarítás? Én ha lehetne a saját lakást választanám, de mondom függ a béretektől is.
2013. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Stabil munkahelyek esetén én nem a hitelt választanám. Hanem az albérletet és a spórolást. Én rettentően tartok a hitelektől. Inkább albérletben élnék és félretennék, amennyit csak bírok, és 5 év múlva vennék lakást, mint hogy most felvegyek 5 millió hitelt, amit fizetek 15 évig... akkor sem a saját a lakás, a banké. Nem biztosabb, mint az albérlet, és még bajban is lehetünk, ha anyagi gondok merülnek fel.
2013. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg inkább a saját lakást, mint az albérletet választanám.

(Funadmenta! Nekünk bevált!)

2013. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakás.
2013. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem biztosabb a saját lakás? Nem értem... Inkább egy idegennek fizetnél ki évi több százezret, ahelyett, hogy a saját lakásodba öld, ahol azt csinálsz, amit akarsz? Oda ütsz be egy szöget, ott festesz, ahol akarsz? Ahonnan 100%, hogy nem leszel kirakva egyik hónapról a másikra? Forint alapon soha nem fog fizethetetlenné válni a részlet, de ennyi erővel a főbérlő is beállíthat egyik nap, hogy mostantól 50ezerrel több a bérleti díj...
2013. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakás vagy ház, de nagyon meg kell nézni, hogy milyen hitellel! Albérlet csak a legvégső esetben.
2013. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Ha beállít, hogy 50-nel több a bérleti díj, keresek másik szállást. Ha beállít a számla, hogy 50-nel több a hitel, akkor ezt nem teheted meg. 30-ról indult barátomék hitele, most 3x áron megy, külföldön dolgoznak azért, hogy amit eddig a "sajátjába" fektetett, azt ne vegyék el. Ha amit befektetett hitelként a párnája alá tette volna, most nem lennének álmatlan éjszakái. Saját lakása sem, de az így sincs. És nem, nem hiszem, hogy annyira stabil lenne a jelenlegi helyzet, hogy egy ember azt tudja mondani, hogy a hitele nem nő meg néhány éven belül akár 2-3x -ára.
2013. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Párom időközönként külföldön dolgozik, mert olyan a szakmája.Szereti és profi benne, szerencsére aránylag jol is keres vele.Itthon 200-250ezer, kint több, mint a duplája.Éppen ezért szeretnénk határ közelébe költözni, mert neki inkább külföldön érdemesebb dolgozni. Én jelenleg gyed-en vagyok.Ha elköltöznénk a városunkbol akkor nekem munkát kellene keresnem, mert a jelenlegi az ugye itt van.Szoval a biztos munkahely nálam ki lenne lőve egy időre a probaidő miatt.Második gyerkőcöt is szeretnénk nemsokára.A hiteltől mindketten félunk, mert megjártuk már vele.Svájci frankos utohitel a válság miatt nem volt melo és nem tudtuk fizetni.Szoval félunk ettől. Viszont azzal győzködjuk egymást, hogy az albit is fizetni kéne. Nem tudjuk mi lenne majd a jo megoldás.
2013. aug. 30. 16:15
 9/15 A kérdező kommentje:
Az is benne van a kalapban amúgy amit a 2es válaszolo írt, hogy gyűjtunk csak ezzel az a bibi, hogy mi nem tudunk. Egyszerűen így vagyunk bekodolva.Most sem tudunk pedig meg van osztva a rezsi, hát akkor mi lenne a bérleti díj+rezsi mellett.
2013. aug. 30. 16:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ennyi önerőnk volt, és vettünk egy 63 négyzetméteres lakást. Fundamentás hitellel. (Nem vagyok fundamentás úgyhogy bénán fogom elmagyarázni.) Vagy két évet fizettünk havi 5 ezer lakáskasszát, ami ugye nem sok, meg le sem járt még a szerződés, így a tanácsadó javaslatára úgy vettük fel a hitelt, hogy "előre", tehát most fizetjük a havi megtakarítást és a hiteltörlesztést is egyszerre, és így havi 44 ezer a fundamentánk, 20 ezer a havi megtakarítás ebből és 24 ezer meg a törlesztő. 5 év után lejár a megtakarítási időszakunk, akkor pedig már csak 31 ezer lesz a törlesztő 6 évig. Ráadásul ennyi lesz a törlesztő nem változik, fix.


Ennél olcsóbban lehetetlen albérletet találni. Még 44 ezernél olcsóbban sincs egy megyeszékhelyen tágas, napfényes, nem magasan lévő erkélyes lakás, nemhogy majd mikor 3 év múlva 31 ezeret fizetünk csak!


Viszont ha meg csak elmentek albérletbe, akkor azt a 3.5 milliót előbb-utóbb felfogjátok élni és nem marad semmi látszatja.


Milyen lakás az? Nem lehetne, hogy ti veszitek meg? Nem kell mindjárt házba menni, valahonnan el kell indulni, nem szabad túlvállalni magatokat. Ha olyan 7 milliót ér a lakás és amúgy elférnétek benne akkor ahhoz annyi hitel kéne mint nekünk, szerintem ez egy jól vállalható összeg. Ráadásul hamarabb is vissza lehet fizetni, mert ha van másik lakáskasszátok, vagy ha lejár a megtakarítási időszak, de nem fizettek kevesebbet, mert még mindig bírjátok a többet, akkor még hamarabb letelik. Aztán lehet tovább lépni.


Mi is így csináljuk, természetesen mi is házat szeretnénk, de azért én abba nem mennék bele, hogy felveszünk egy tíz milliós hitelt, egy nagy ugráshoz, inkább lépésről lépésre haladunk előre. Először ehhez vettünk fel, majd ha kifizettünk a teljes árához veszünk fel valamennyit stb.

2013. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!