Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyünkben?

Mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
Van 2 kisgyerekünk,az egyik 4éves(ovis),a másik 20 hónapos vele itthon vagyok.Albérletben élünk,napról napra élünk,nem jutunk egyről a kettőre.Úgy néz ki hogy apának ausztriában lenne egy éves állása,de teljesen tanácstalanok vagyunk.Tudjuk jól,hogy mindannyiunk számára nehéz lenne.Arra gondoltunk,ha belevágunk,akkor talán pár hónap múlva tudnánk utána menni,vagy a határhoz közelebb költözni.Arra lennék kíváncsi,hogy akik belevágtak,azok megbánták-e,jobb lett-e utána az életük?Illetve bármi hasznos tanácsot,infót szívesen fogadok!!!
2013. jún. 1. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Hova menne dolgozni?

Én Szombathelyen lakok és elég sok apa kit dolgozik este meg jön haza. Ha úgyis albérletebe laktok akkor mi az akadály?

2013. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bad Waltersdorf-ba,határtól nem olyan messze.
2013. jún. 1. 11:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözzetek.
2013. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én belevágnék, odaköltöznénk és kész.
2013. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A határhoz közel költöznétek, vagy mennétek apa után?A gyerekeknek nem lenne nehéz,hogy nem ismerik a nyelvet?
2013. jún. 1. 12:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párodban megvan az a motiváció, hogy jobb életet biztosíthasson nektek, ne fogd vissza! Biztos nehéz lesz, amíg nem lesztek együtt, de legalább nem kell majd az aprót is megszámolnod, hogy vehess 20 deka párizsit. Mi ugyanebben a cipőben járunk, azzal a különbséggel, hogy ősszel megyek vissza dolgozni és számunkra az hozza el a megváltást... De még az a pénz is kevés lesz arra, hogy esélyünk legyen egy saját lakásra, viszont nem kell azon aggódnom, hogy vehetek-e naponta 20 deka epret a gyerekemnek.... Szóval remélem összejön.
2013. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Határ mellé, én azt látom a környezetbe ez működik.

A férjed is könnyen bejárhatna határ mellől munkába, és nektek sem lenne szokatlan.

Bár van osztrák-magyar ovi is, bár az osztrák lakás bérlé azért nem olcsó.

2013. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kelta válasza:
100%
Szerintem menjetek. Én éltem kint 1 évet Németországban és nem bántam meg a dolgot. Tény hogy eleinte nehéz lesz újra felépíteni az életet de ha többet keres a párod kint és te is találsz majd valami jó munkát a későbbiek során akkor szerintem megéri. Vágjatok bele
2013. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon agyalunk,hogy mi lenne a legjobb,az egészben az ami "visszatart" minket,hogy ha apa kimegy és amíg nem sikerül közelebb költöznünk,vagy apa után menni,addig teljesen egyedül leszünk a gyerekekkel,segítségünk semmi,se nagyszülő,se rokon,senki.
2013. jún. 1. 12:10
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi debreceniek vagyunk, van saját lakásunk, de mentünk. Kiadtuk albérletbe abból fizetjük az új albérletet. Szóval ugyanott vagyunk vele, csak nem kell azon gondolkodni, hogy miután kifizettük a lakásra a hitelt miből veszünk új cipőt a gyereknek:) Mi a határ mellett élünk Magyarországon. Nem akartunk átmenni, itt él egy barátnőm is, így könnyebb volt nekem is. Én találtam munkát itthon (a szakmámban nem tudnék ott elhelyezkedni, ezzel viszont keresek itthon is annyit, mint ott valami "egyszerűbbel". Férjem pedig ingázik. Nem bántuk meg. Hamar beilleszkedtünk az új helyre. Közben áruljuk a debreceni lakást, de nem akarjuk elherdálni, majd ha fizet valaki annyit amennyit gondolunk, a hitel is lejár akkor veszünk itt. Ezzel sem vesztünk, hogy azt fizetjük.
2013. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!