Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 18 éves felnőtt, de egy...

Egy 18 éves felnőtt, de egy 17 éves még gyerek?

Figyelt kérdés

nem törvényileg, mert tisztában vagyok vele.:)


a kérdés az agyi szintre utal: szerintetek?


miért kezelik a 17 éveseket még gyerekként a nála idősebbek, és miért kezelik a csak egy évvel idősebbet már felnőttként?


ezt nem értettem soha. rendben van, hogy nem adnak neki piát, de attól még, hogy betölti a 18-at, nem lesz felnőttesebb a gondolkodása.


2013. szept. 8. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen álltalában csak törvényesen felnőttek. Amúgy még nagyon sokáig nem azok. Majd akkor lesz mindenki felnőtt ha úgy is viselkedik és gondolkodik. Ha tud felelősséget válallni és nem csak a felszines dolgokon jár az esze. Ha megteremtette a maga kis világát és képes önállóan helyes döntést hozni.
2013. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyet értek. Szerintem is nevetséges, amikor egyes szülők 18 éves koráig rövid pórázon tartják a gyereküket, aztán ahogy az eléri a nagykorúságot, szabadjára engedik, hogy már felnőtt, azt csinál, amit akar. Az ilyenek szoktak iszonyatosan nagy hülyeségekbe belekeveredni, mert nem tudják kezelni a hirtelen rájuk szakadt szabadságot.

Én úgy gondolom, hogy ez egy folyamat, aminek egy szép pillanata a 18. év betöltése, de ettől még önmagában nem változik semmi. A legtöbb 18 éves manapság még otthon lakik, középiskolába jár, teljes mértékig a szülei tartják el, és ennek megfelelően is viselkednek. Az igazi változást inkább az szokta elhozni, amikor egyetemre mennek vagy dolgozni kezdenek, normális esetben onnantól már tényleg felnőttnek tekinthetőek.

2013. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Agyilag mindkettő gyerek.
2013. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Mindkettő gyerek,de egy 18 éves nagykorú,nagyobb a felelőssége,és az önállósága,nem felnőtt még.

Amúgy úgy gondolom 21 évre kéne emelni ezt a korhatárt,mert akkor már tényleg érettebbek,tapasztaltabbak.

2013. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!