Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akar/akart második...

Aki nem akar/akart második babát. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Anyagi oka van. De ha javulna a helyzet, vállalnánk 2. babát.
2013. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Lehet bután hangzik, de Te kérdezted:-)


Mindig kislányt szerettem volna, valahol éreztem is, hogy tuti az lesz.

Én egy kislánnyal és egy apávsl képzetem el az életem. Ha kisfiú lenne, akkor is örülnék neki. De így tudom, hogy összejött:-)

Kisányom lesz:-)

37+3hkm

2013. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Nekem egyik ismerősöm azért nem akar másodikat, mert olyan brutális élményként élte meg a szülést, hogy azt mondta soha többet! inkább kutya.... ez 7 éve volt azóta sem változott a véleménye. kutya meg van már kb 4 éve ...

Persze szerencsétlennel amit műveltek, nem csodálom! Ő sajnos az igazi horrorsztorik áldozata...

2013. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Egyedül, nagyszülők és bármilyen segítség nélkül? Nem köszönöm. Mégegyszer nem tudnám az első évet végig csinálni.

Szó szerint majd beleőrültem.

2013. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
párom nagyon szeretne meg a környezetem sem tudja elfogadni h én nem akarok másodikat.lehet buták az indokaim meg lehet h idővel megváltozik de egyelőre igy látom.attól félek h nem tudnám mindkettőt ugyan ugy szeretni, nem tudnák eleget foglalkozni velük.nekem van egy öcsém, én voltam otthon a kedvenc, jó tanuló jó sportoló, az öcsémmel pedig alig foglalkoztak és ez egész életére kihat.legtöbb helyen ugyan ezt tapasztalom és én ezt nem akarom az én gyerekemmel.
2013. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Egyrészt, mert nem érzem magam alkalmasnak 2 gyerekre, másrészt, mert a munkám nem engedi meg, hogy még egyszer 1,5-2 évet kimaradjak.
2013. szept. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Több oka is van, semmi segítségem, anyagi okok + már nem is vagyunk fiatalok.
2013. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy érzem a kisfiammal kiteljesedett az életünk, nem is gondolkodom 2. gyereken- nekem, nekünk így jó.

Anyagilag bőven megengedhetnénk magunknak, de nem csak az első 1,2,3 stb. évet kell nézni.

Szeretném őt megfelelően elindítani az életben, mindig szereténk megadni neki a minőségi oktatáshoz, tehetséggondozáshoz szükséges anyagiakat, esetleg külföldi tanulás, tapasztalatszerzés- amit nem feltétlenül kényszerből, mekis mosogatóként kell(ene) megszereznie, hanem a választott szakmájában egy biztos nyelvtudással.

Már elmúltam 36 éves is, fiatal sem vagyok- kell az idő a kicsi felneveléséhez is.

Nekünk ez így jó és megfelelő.

2013. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Mert nem vágyok rá. Amikor a lányunkat terveztük, teljesen be voltam zsongva, minden porcikámmal vágytam egy kisbabára.


Most nem érzek így. Azért pedig, mert "kell a testvér", nem fogok végigcsinálni egy újabb terhességet és az első hónapokat.

2013. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Én a szülés miatt. Soha többet nem akarom átélni, a császárt meg nincs pénzem megfizetni egy magánkórháznak.
2013. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!