Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a gyerekete...

Mióta megszületett a gyereketek, ti tudtatok igazán jót és mélyen aludni?

Figyelt kérdés

Én nem :( lassan 3 éves a lányom, de a terhesség óta ( a sok éjszakai pisilés) egyszerűen éberen alszom csak. Sokszor felébredek valamiért, általában 2-3 óránként, ilyenkor pisilek, ellenőrzöm be van-e takarózva, és kell jó 20 perc mire visszaalszom. Egyetlen egyszer volt olyan, hogy beteg volt az egész család, én már 3. napja nem pihentem, és akkor egyhuzamban aludtam 5 órát ébredés nélkül.

Most már dolgozom újra, még gyes alatt is éreztem, hogy egész nap fáradt vagyok, de így érzem, hogy nem vagyok kipihenve.

És ez azóta van, mióta terhes lettem. Más is lett ennyire rossz alvó, vagy ti tudtok jót és mélyen is aludni?


2013. szept. 10. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,pláne mikor lemegyünk anyósékhoz,és Ők kelnek hozzá fél 6-6 felé.2,5 éves,én reggel nem tudok felkelni szörnyen rosszul viselem így mindig párom kel vele és engem hagynak fél 7ig hétvégente 8-9ig is aludni.De amúgy alapból rossz alvó vagyok egy csodálatos(teljesen organikus) e vitaminos halolajkapszulának köszönhetően tudok aludni igazán jól és kipihenten ébredek
2013. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Azt hiszem valamit rosszul csinálsz. :) Én nem járok ki éjjel pisilni, és nem nézegetem a gyereket éjjel. Adj rá olyan meleg pizsit, hogy ne legyen baj, ha kitakarózik, és akkor nem kell nézegetned.

Délután 6 tól már csak egy pár korty vizet igyál, és akkor nem fogsz éjjel a vécére kóvályogni.

2013. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

én sem alszom már úgy mint tinikoromba. Mióta a fiam megszületett 6 éve! jóformán alig alszunk a férjemmel.. annyira jó lenne ha egyhuzamban legalább 1x 6-7 órát aludhatnánk! most hogy van a lányom is aki 2 éves, erre esélyt sem látok még 2-3 évig!

A gyerekek folyton felkellnek , a fiam: pisilni jár ki általában csak 1x de van hogy arra kell fel hogy szomjas...a lányom meg néha felriad, ő is szomjas sokszor este, pedig jó szoba levegője... persze ilyenkor egyből kipattan a szemünk. és hát visszaaludni elég nehéz.

2013. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy éves a kislányom, az elmúlt 2 évben egyetlen éjszaka aludtam igazán mélyen, de akkor sem aludtam 4 óránál többet egyhuzamban. Ugyanez a problémám, felébredek minden hülyeségre pl. én éjjelente rengeteget álmodok, és minden álom után felébredek ( akár 8-9x is ) olyankor persze érzem, hogy pisilni kell, próbálok visszaaludni, nem tudok, kimegyek wc-re, és egy óra kb. mire visszaalszom. Terhesség óta van ez, előtte csak szimplán nem aludtam jól. A lányom se segít a dolgokon, mert nagyon ritka, hogy egyhuzamban aludjon 6-8 órát, általában éjjelente 3-6x felkel, de van, hogy többször is. Összességében azonban terhesség alatt rosszabbul aludtam, mint lányom születése után. Terhesség alatt ugyan aludhattam éjjel, de az minőségében rosszabb volt, mint a mostani egy-két óra alvásaim.
2013. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nem kihegyezni ezt az alvástémát ennyire. Ha mindig azon zakatolsz, hogy kialvatlan és fáradt vagyok, akkor ne csodálkozz, hogy így érzed valóban.

Jó tanácsokat írtak előttem, próbálj meg végre nyugodtan aludni, egy 3 éveshez nem kell már felkelni.

Jó éjszakát!

2013. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem! Decemberben lesz két éves a fiam, aki még szinte minden éjjel megébred! De néha a mamiknál alszik, akkor sem megy már az a jó mély alvás. Akkor is felébredek, wc-re megyek, stb.
2013. szept. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Valójában nem a 3 évesemhez vagy pisilni kelek fel, csak mint fentebb is írták, álmodok, vagy bármi pici zörejre felriadok, és akkor már ki megyek a mosdóba , és hozzá is benézek. És ha mamáknál is alszik, akkor is ébredek sajnos többször...Lehet ezt a gyógyszert meg kéne próbálnom, amit az első írt...
2013. szept. 11. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!