Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam!? Aki jártas...

Hogy csináljam!? Aki jártas az elmagyarázhatná

Figyelt kérdés

Tudom NEM ide való a kérdés de gondolom itt többen vagytok vaterásak,vagy tesz-vesz esek.

A kérdésem az lenne hol tudnék és hogyan bankszámlára utalni,és az jár e plusz költséggel.

Még nem utaltam és nem tudom hogy kell.

Ne hurrogjatok le.Köszi


2009. nov. 4. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,

én úgy tudom,hogy az utalás plusz költséggel jár,ezért én azt csinálom,hogy elmegyek abba a bankba,amelyik az eladó bankszámláját vezeti és készpénzt fizetek be rá.Ez egy fillérbe sem kerül.

2009. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia.Köszi.Ez azt jelenti ha pl OTP olyan bankba megyek,és akkor nincs plusz költség?Postán ilyet lehet intézni?
2009. nov. 4. 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:
hát az otp nem éppen a legjobb bank. nekem olyan számlacsomagom van, amivel a netrol ingyen tudok utalni bármennyit, és havonta 3x vehetek is le pénzt bármelyik automatából, mindezt valami havi 600 forintért. netbankom is van hozzá ingyenes, így a netrol pillanatok alatt tudok vele utalni. ez a rafi lendület számlacsomag, szerintem reklámozza is a tv. szerintem ha állandó vaterás vagy, akkor kényelmesebb, mint állandóan rohangálni a bankba emiatt. utalástól nem szabad megijedni, gyakrolatilag ez a gyakorikerdesek.hu felület bonyolultabb, mint egy netbank:) nem csak a rafinál tudsz ilyet igényelni, biztos van az otp-nél is, érdeklődni kell a feltételekrol. amiota ez a netbank létezik, én se postára, se bankba nem járok.
2009. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, még annyit, hogyha bankban utalsz, számlacsomagtól függően annak is lehet költsége..... csak max nem mondják meg, csak beterhelik.
2009. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én pl.Erste bankos vagyok,és a számlámhoz netbank szolgáltatást is kértem.Nekem MINDEN ÁTUTALÁS INGYENES(amit a netbankon keresztül indítok)!Így a lábamat se kell itthonról kitenni.Régebben én is elmentem az adott bankba(bp.-i vagyok,a közelünkben kb.7 különböző bank fiókja megtalálható),és ott fizettem be az összeget,mert az is ingyenes.De sok időt elvett.Most igaz,h 1-2 nap kell,mire odaér az utalás,de inkább kivárom.Menj be abba a bankba ami számodra szimpatikus,és közel van hozzád(ez sem mellékes szempont)és ott érdeklődhetsz mindenféle lehetőségről.
2009. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, én adok is veszek is Teszveszen (Vaterát nem ismerem,azon kevesebb a nőcis-babás cucc).

Vásárlásnál:

Ha valamit megveszek, akkor általában utalni szoktam. Én OTP-s vagyok, és van hozzá internetbankos szolgáltatásom, így igazából otthonról bármikor el tudom indítani az utalást,nem kell mászkálnom miatta. De ha ez nem lene, akkor ha bemennék a bankba úgy is el tudnám intézni. Ez pénzbe kerl,mindneképp.

Van olyan megoldás is,hogy akitől vettél, annak a bankjába mész be,és fizetsz be. Van olyan bank is ahol ezt nem lehet (most olvastam egy eladó értékeléseit a teszveszen, és a vásárlói azon voltak felháborodva, hogy szerettek volna befizetni, de annál a banknál ez nem lehet-nem emlékszem melyik volt). Ez ha jól tudom nem kerül semmibe (javítsatok ki ha tévedek).Viszont szintén macerás, mert be kell menni a bankba, és ugye nem mindegy hogy melyikba mert csak az a jó,amelyik az eladó bankja.

Tudsz neki rózsaszín csekken fizetni (lakcímre vagy ahova éppen kéri), de ezt nems zokták szeretni, van aki kifejezetten le is írja,hogy erre nincsen lehetőség, ezt nem fogadja el. Ez azt hjelenti, hoyg a postára bemész, és egy kitöltetlen rózsaszín cseket kitöltesz az ő címére és nevére, befizeted a pénzt, és a postás meg elviszi neki. De ez kb 2 hét mire eljut hozzá a pénz. Esetleg akkor jó, ha a bizonylatot mondjuk be tudod szkennelni és elküldeni neki emailbe, mert akkor az eladó is látja hogy tényleg befizetted (és esetleg fel is adja a csomagot már akkor,nem vár a pénz megérkezéséig).

Na, hát most ezek jutottak eszembe, ha gondolod még kérdezz.

2009. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fúú,kedves utolsó!Ez ám a hasznos válasz.Köszönöm.

És az összes többi választ is,szintén hasznosak.

2009. nov. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!