Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 órában dolgozó anyukák,...

8 órában dolgozó anyukák, hogyan oldjátok meg az iskolába/óvodába vitelt és elhozatalt?

Figyelt kérdés
Kifejezetten 8 órában vagy akár még többet dolgozó anyukák módszere érdekelne. Hányra viszitek a gyereket iskolába/óvodába és hányra tudtok értük menni? Van olyan, akinek két külön, távoli helyre is kell rohannia (iskola és óvoda)Egyáltalán ezt EGY dolgozó ember meg tudja oldani, vagy csak a szülők együttműködése/más segítsége mellett megoldható?
2013. szept. 14. 07:11
 1/4 zabmester ***** válasza:
100%

Amikor dolgozom, akkor 8-tól 4-ig vagyok a munkahelyemen. Kb. hét körül indulunk az oviba (szerencsére közel lakunk hozzá), így elérem a buszomat 7:20-kor, ezzel még korábban is érek a munkahelyemre. Sajnos a későbbi busszal már elkésnék, a kettő közötti időpontban meg nincs. Visszafelé ugyanígy busszal jövök, negyed ötre érek az oviba.

A párom ugyanígy dolgozik, úgyhogy végül nálunk az alakult ki, hogy reggel ő viszi el oviba, délután meg én megyek érte, de ez olykor változik, szóval most az én verziómat írtam, ha nem én viszem, akkor kb. 10-15 perccel később indulnak, úgyhogy az a ritkább, hogy reggel én viszem, de úgy is megoldható.

Ha több gyerek lenne, és több helyre vinnénk őket, akkor tényleg nehéz lenne egyedül megoldani.

2013. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk mindenképpen 2 szülő kell.

Olyan munkarendben dolgozunk,hogy mindig van itthon valaki.

Ha a férjem nappalos(12 órázunk és éjszakára is járunk),akkor én intézek mindent,ha én,akkor ő.

Egyéb segítségünk nincs,nagyszülőkre nem számíthatunk,esetleg a 2 szomszéd anyuka segít be,ha olyan program akad,amire el kell menni valakinek.

(a nagy fiam például kedden kezdi suli után a kosáredzéseket,én nappalos vagyok,este 6-ra érek haza,apa éjszakás,ő 6-ra megy majd,így a kis tesót a szomszéd hozza haza az oviból,én pedig összeszedem őket hazafelé).

Nekünk ez a rendszer nagyon működik.


Ismerek egyedül álló anyukát,2 gyerekkel,állandóan rohan:(!

2013. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedül, rohanósan :(

A párom 7-17-ig dolgozik, plusz 30-30 perc az út, így nem reggel, sem du. nem tud segíteni.

Én 8 órában dolgozom, a munkaidőm pedig rugalmas, de az ovi-suli miatt 8-16-ig a legcélszerűbb dolgoznom.

Reggel 3/4 7-kor keltem a gyerekeket, a párom akkor már nincs itthon. Kb. 7.15/20-kor indulunk, a kicsit visszük az oviba, mert ott már 7-től bent van óvónője, majd a nagyot viszem tovább a suliba, én meg rohanok, hogy még éppen beérjek 8-ra.

Du. addig dolgozom, amíg akarok, a lényeg, hogy meglegyen a heti 40 óra, így ha 8-ra beértem, akkor 16-ig vagyok. Először a nagyot veszem fel a suliban, majd megyünk a kicsiért.

Majdnem 5-re érünk haza, a párom meg fél 6-ra.

Anyósom szokott 1-1x menni a gyerekekért délután, én olyankor túlórázom, amit a héten le tudok csúsztatni. De nem szeretem, ha ő megy, mert olyankor mindig bent marad valami az oviban :)


Hűűű, ha egy átlagos munkahelyem lenne, ahol napi 8,5 órát kell lehúznom egy irodában ülve, akkor nem bírnám. Szerencsére nem vagyok helyhez kötve, egész nap jövök-megyek, így meg tudom oldani a bevásárlást, el tudok intézni ezt-azt (posta, bank, beugrom a kozmetikusoz, körmöshöz, sőt mostanában még speedfitness-re is járok, így nem a gyerekektől veszem el az időt az edzéssel) szóval én mondhatni munkaidőben pihenek :) Na jó, ennek persze ára is van, gyakorlatilag állandóan csörög a céges telefonom és a laptopon is dolgoznom kell néha itthonról. De nekem megéri :)

2013. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fél 8-ra szoktam vinni a lányomat oviba.Szerencsésnek mondhatom magam mert nekem elég rugalmas munkaidőm van.

Általában fél 3-ra megyek érte.Utána játszunk és én pedig mehetek még plusz 2 órára egy boltba.Egész nap meg nem állok.

2013. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!