Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem dolgozó Anyukák, hogy...

Nem dolgozó Anyukák, hogy csináljátok, hogy kész legyen minden nap a főzés, takarítás, rend legyen, gyerekekkel több óra a szabadban, és még magatokra is legyen kis idő?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha főzök, akkor vagy kétfélét főzök. Takarítani nem kell minden nap, nem vagyok egy rendmániás (nyilván nem élünk retekben), de gyerek van a házban. Ha délelőtt nincs kész, amit elterveztem, akkor csúszik, mert délután nem vagyok hajlandó a gyereken kívül mással foglalkozni. Déli alvás, ebéd, és megyünk ki. Aztán délutáni alvás, uzsi, és jön apa. Még vele is, ha jó idő van kimegyünk.

Én meg....este fürdök, és annyi! Ja, néha ideülök a gép elé.

2013. ápr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzök minden nap, ilyenkor hétfőn pl. a vasárnapi ebédből ami maradt, azt esszük, amúgy 2 naponta főzök általában. Takarítani se mindennap, gyors seprés, gyerekek után összedobni a játékokat, felmosni heti kétszer. Pl. ma nem főzök, a gép kimos helyettem, csak ki kell teregetni, ebéd után megyünk tanácsadásra majd utána boltba, megint esznek a gyerkőcök, majd játszótér. Holnap fogok főzni, takarítani, akkor csak délután megyünk ki. Magamra nem sok idő van, ha kimegyünk egy gyors smink, akkor pihenek, ha alszanak, bár ez már egyre ritkább, mert a fiam 3 éves a lányom 22 hónapos, nem nagyon akarnak már aludni, főleg, ha csak 8 körül kelnek.
2013. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Reggel söprés, felmosás minden nap. Ez max 10 perc, addig a lányom reggelizik.

Utánna mosogatás, ha maradt estéről és kezdődhet a főzés. 2 napra főzök mindig.

Aztán kicsit játszunk közösen (ha igényel), majd elpakoljuk a játékokat és lehet ebédelni. Aztán alvás. Én közben takarítok. Max 3/4 óra naponta, aztán magamra is jut idő.

A délután szabad, ilyenkor ki lehet menni estig.


Szerintem nem nagy ördöngősség mindenre időt szakítani, szervezés és napirend kérdése.

2013. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ciki vagy nem: szigorú napi- és hetirenddel. Ez rám vonatkozik, nem a lányomra, és persze alkalmazkodok hozzá.

Főzni kétnaponta szoktam, általában kedden és csütörtökön, mert hétfőre marad a hétvégi kajából.

Hétfő délelőtt fürdő-és konyhatakarítás, szerdán a szobákban portörlés, rendrakás, porszívózás. Felmosás kedden és csütörtökön alvásidőben.

Péntek általában szabad, ilyenkor alvásidőben szőrtelenítek, ha van valami elmaradásom azt bepótolom. Most pl át fogom szortírozni a gyerekruhákat, elrakom a télieket - gyanítom, ezt is imádni fogja a lányom :-)

Vasalás hétfő vagy péntek este, de ha tele van a tál akkor mindenképp, nem hagyom hogy összegyűljön.

Ezekben a lehetőségekhez képest a lányom is segít, imád port törölni és teregetni pl.

Sütit szoktam sütni heti 1x, amikor kedvem van.

Közben persze néha babázunk a lányommal, olvasunk, rajzolunk.


Délután a lányommal vagyok, eddig bent voltunk vagy játszóházba mentünk, a héten Állatkert, Margit-sziget, Városliget - mindegy, csak végre kiszabaduljunk :-)


Magamra főleg este van időm, amikor a férjem itthon van. Az övé a fürdetés és a rendrakás, de ez utóbbiba már igyekszünk bevonni a lányunkat is.

Meg amikor megyek kozmetikushoz vagy fodrászhoz reggel, akkor szintén az apjával van a lányunk.


A hétvége pedig csak a pihenésé :-)

2013. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Ha lazán veszem, minden sikerül és mindenre van időm.

Ha meg tökéletes akarok lenni, akkor nagyjából semmi sem sikerül!

Tehát hagytam, ami elúszhat, és nem bántam, ha egyik nap nem voltunk kint órákat, mert nem volt otthon egy kis kaja sem, és főznöm kellett, de azt sem bántam, ha nem főztem, mert kint olyan jó idő volt, hogy nem akartunk bejönni!

Az meg hogy jól nézzek ki más kérdés...valamit mindig kentem a fejemre, próbáltam értelmesen kinézni, de otthon nem sminkeltem szét a fejem. :)

Amióta meg dolgozom, még kevesebb az időm. De nem baj, most legalább látom az igazán fontos dolgokat: a gyerekekkel töltött idő a fontos. A ház, a főzés másodlagos. De legalább melóhelyen adok magamra, itt mégiscsak muszáj. :)

2013. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
8-12-ig bölcsiben van a fiam,ezalatt elmegyek futni,utána takarítok,ha kell,akkor postára megyek,ügyeket intézek.Csak hétvégén főzök,hétköznap egy étteremből rendeljük az ebédet. Nagyjából ennyi,délben hazajövünk,alvás,utána pedig mienk a délután:-)
2013. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

csak én mindig azt látom másnál, a szomszédaimnál, hogy minden le van törölgetve, meg van főzve, a padló tiszta, és mégis egész nap kint játszik a gyerekkel...

és mindig van valami, ami közbe jön, vagy valami plusz munka.

2013. ápr. 15. 12:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Aha, akkor az a baj, hogy te másokból indulsz ki.

Ugyan már! A szomszéd kertje mindig zöldebb, pedig tudjuk, hogy ott sem minden arany, ami fénylik. :D

Magadra figyelj, ne másra!

2013. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Mi rosszat írtam, hogy így le lettem pontozva?
2013. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
tényleg jól le lettél pontozva. Cserébe felpontoztalak. :)
2013. ápr. 15. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!