Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy valaki nem kéri, hogy a védőnő látogassa a babát otthon? A védőnő tényleg megnézi, hogy a babának meg van e mindene otthon?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 09:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Ellenőrzés az lesz.
2013. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Remélem nem sumák miatt akarod lemondani. Ahhoz a párhoz se ment a védőnő, ahol fénnyel etették 1,5 hónapos koráig a gyereket, aki aztán éhen halt.
2013. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk ez még nem aktuális, de elég sokat gondolkodtam rajta...


Én soha, senkit nem engedek be, sőt ki sem nyitom az ajtót, ha kopognak. A kaputelefont sem veszem fel, ha csöngetnek csak úgy.

Soha senki nem jön bejelentes nélkül, tehát ideszól telefonon.

Csak úgy a védődő hogy jönne? Mert gyakran hallottam, hogy. Huk-muk-fuk jött ellenőrízni...Mi a garancia, hogy otthon vagyunk ?(ha lesz gyerek sem ülünk itthon, szülők két irányba 120 km-re laknak...akkor is fogjuk őket látogatni)

Tehát számomra nem világos, hogy ez hogyan történik.

2013. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Hozzánk sosem jött a védőnő bejelentés nélkül, mindig megbeszéltük előre, hogy melyik nap fog jönni, sőt azt is, hogy hány körül. Ő nem valami gyámügyes, azért van, hogy segítsen nekünk, kismamáknak. Ezt sokan elfelejtik.

Nyilván más lenne a véleményem, hogy nem egy végtelenül kedves és aranyos védőnőnk lenne, de én örülök, hogy ő jön.

Első babával nehezen boldogultam a kezdetekben. Sosem volt a családban sem baba, gyakorlatilag anyukám és ő tanított meg mindenre. Hogyan kell helyesen fogni, pelenkázni, etetni, büfizni, mit csináljak ha fáj a hasa, stb. Annak is kifejezetten örülök, hogy néha ránéz, hogy minden rendben van-e, jól fejlődik-e.

Nem élünk nagy lábon, de a babának mindene megvan, ami az alap ellátásához szükséges, így nem gondolom, hogy félni valónk lenne. Ha éppen kifogyott a popsi törlő, nem fog rohanni a gyámügyhöz jelenteni ezt a hiányosságot.

2013. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%
12-es vagyok, bocs elírtam, 1,5 éves koráig.
2013. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

13:normalis vedono elotte szol,igy is latja hogy a gyereknek jo helye van. Baratnomhoz kavezgatni es sutit enni ment varatlanul,felebresztette az alvo csecsemot,anyukat feltartotta 1 orara, pedig lepihent volna vagy fozott volna.

El is lett kuldve a p.ba.

2013. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
A látogatásról le lehet mondani, de azt így is ellenőrizni fogják, hogy a babának megfelelőek-e a körülmények, és ha nem, akkor a kórházban tarthatják, míg a dolog nem rendeződik. Tehát ezzel csak a rendszeres látogatást, tanácsadást tudod lemondani.
2013. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a védőnő előre szól, a mienk előre szólt mindig, előre egyeztettünk időpontot, kétszer volt itt, egyszer a baba születése előtt, egyszer aznap amikor hazajöttem a kórházból, fürdetni jött, először ő segített nekünk. Aztán naponta felhívott pár napig, hogy jöjjön-e fürdetni. Szerencsére másnap már ment egyedül is.

Azóta nem volt itt, mi szoktunk menni hozzá ha kérdés van. Mindenben segít.

A mi védőnőnk nem igazán nézte meg mi van mi nincs, inkább azt kérdezte miben tud segíteni. A legtöbb védőnő nem szívatásból megy ki, hanem mert ez a hivatása.

2013. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén, miért nem akarod, hogy látogasson? Lehet, hogy abban is tudunk segíteni, ami miatt nem szeretnéd.

Én speciell örültem neki, hogy kijött szülés előtt és után is kvázi környezettanulmányra. Megnézte, hogy a lehetőségeinkhez mérve hogyan rendezkedtünk be, nem kellett, hogy "mindene" meglegyen.

2013. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 88Móni88 ***** válasza:
0%
Már a terhesség korai szakaszában kimegy a védőnő környezettenulmányt készíteni és tájékoztat arról, hogy esetleg min kell változtatni mire megérkezik a kicsi. Barátnőm 8 hetes terhes volt amikor kimentek. A lemondásról sajna nem tudok nyilatkozni...
2013. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!