Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van a gyereknevelésből,...

Elegem van a gyereknevelésből, legszívesebben világgá mennék?!

Figyelt kérdés
1 éves a lányom, és úgy érzem nem bírom. Nem tudok visszamenni dolgozni, mert már nem tudom bölcsibe íratni, lecsúsztunk róla. Utálom az egészet, utálom etetni, pelenkázni, öltöztetni, utálok gügyögni hozzá, utálom amikor bőg, amikor rosszalkodik, de már az sem tesz boldoggá, ha mosolyog. Tervezett baba, annyira fiatal sem vagyok, mégsem bírom, úgy érzem, ez egyáltalán nem az én világom, szeretnék inkább dolgozni, tanulni, bármit, csak ezt ne... Az sem segített amikor elszabadulhattam egy hétre, egyszerűen rosszul voltam tőle, hogy vissza kell jönnöm hozzá. Szeretem a gyerekem, nem akarnám elveszíteni, de így sem jó, egyáltalán nem, már csak üvölteni tudok vele, egyáltalán nem tudom már visszafogni magam, nem is akarom, ki kell adnom a dühömet. Eljártam sportolni, nem segített. Eljártunk együtt programokra, nem segített. Jártam pszichológushoz (nem is egyhez), nem segített. Mi a francot tegyek? Legszívesebben kiugranék az ablakon, hogy végre csend legyen.
2013. szept. 15. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

1. Pszichiaterhez menj, depresszios vagy, gyogyszeres kezeles kell.

2.Menj be a bolcsibe es irasd fel a gyereket a varolistara.

3. Jarj el olyan sportra, ami valoban levezeti a duhodet, pl box, karate.

Apuka nincs?

2013. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

ha állami bölcsiről lecsúsztatok,akkor add sürgősen magánba!És menj el kitermelni a pénzt ami kell hozzá....

Ha ennyire nyűg neked, és ennyire nem segít semmi,akkor tényleg csinálj valamit,mert szegény lányod fogja meginni a levét!

Esetleg fogadj gyerekvigyázót egy héten pár napra, addig csinálj mást.

Amúgy munkahelyedre felvennének?

keress gyorsan egy magán bölcsit!!

2013. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Jajjjj istenem, csak ne őrajta töltsd ki a dühödet! Nagyon bátor vagy, hogy ezt így le mered írni, s be mered vallani magadnak! az is jó, hogy próbáltál tenni ellene, de ne add fel, nem lesz mindig így , egyre könnyebb lesz, ez lebegjen a szemed előtt! Csak egy kicsi időt adj még neki az életedből, aztán egyre önállóbb lesz, egyre többször látod benn a kis csodát, azt amit adni tud! Ne hidd, hogy egyedül vagy ezzel, sokan érzik hasonlóan magukat, de elgyűrik, s mosolyogva kifelé azt mutatják, minden rendben - a te eseted sokkal jobb, ne szégyellj segítséget kérni, s fogadd is el! Párod hogyan viszonyul a gyerekneveléshez?
2013. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pszichiáternél is voltam, még neurológusnál is, küldtek MRI-re , CT-re, EEG-re, hátha valami agyi problémám van. Mindenki csak a Frontint írta fel, ami semmit nem segít.


Soha nem ütném meg a gyerekem, mert már a kiabálásnál is nagyon szégyellem magam, és bár nem érti mindig bocsánatot kérek tőle, és sokszor próbálom azért visszafogni magam.


Magánbölcsit nem tudnánk kifizetni, nem keresnénk olyan jól akkor sem, ha dolgoznék én is. Apuka sokat segít, de nem számít, mert ha csak egy légtérben vagyok a gyerekkel, és meghallom a hangját már összeszorul a gyomrom. Mégis rettentően kötődök hozzá, és nagyon erős szeretetet érzek iránta, de valamiért frusztrál a jelenléte.Csendet és nyugalmat szeretnék, mindenféle kötelezettség nélkül egy gyerek felé, de nélküle sem lennék meg, szóval teljesen összezavarodtam! :(

2013. szept. 15. 14:58
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

3.válaszoló!2. vagyok,szerintem pedig nem lesz egyre könnyebb!!!nekem van egy 3 évesem is,nem tudom van-e nagyobb gyereked,de aki már egy 1 évestől így ki van készülve,annak a dackorszak tényleg kibírhatatlan!!


kérdező!ha ennyire kettősek az érzéseid,akkor csak azt tudom mondani,hogy ez agyban dől el!!igenis próbáld összeszedni magad!!!

viszont ha nem megy,akkor tényleg keress neki vmi helyet ahol vigyáznak rá,hogy ne legyetek egész nap együtt!

2013. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Depressziós vagy. Antidepresszáns és szorongáscsökkentő kellene. Gyógyítható a problémád, lesz idő, amikor már visszatekintve magad sem hiszed el, hogy milyen volt ez, de most az a legfontosabb, hogy vigyázz magadra és a gyermekedre. Neki így is Te vagy a minden!!!
2013. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem add magánba,de az antidepresszáns semmire sem jó azt ne szedd,és menj dolgozni.
2013. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Szegénykém!

Az nem jutott eszébe egyetlen nagytudású dokinak sem, hogy depressziós vagy??? Ez kőkeményen az! Én is átmentem ezen, igaz, ettől jóval enyhébb változatban.

Menj vissza a pszichiáterhez, és mondd meg neki, írjon fel neked nyugtatót, kedélyállapot javítót, hátha rendbe jössz.

A bölcsi valóban jó ötlet lenne, de akár egy napközi is. A napközi azért olcsóbb, mint a magánbölcsi.

Sajnos nem tudlak vígasztalni, mert a dackorszak még nehezebb lesz, aztán ahogy nő, úgy lesz egyre rosszabb neked. Mert már visszaüvölt, ha üvöltesz, ha megütöd, visszaadja. És sajnos ha nem sikerül sürgősen kijönnöd ebből, akkor nemcsak te, de ő is súlyosan sérül.

Nem tudod magad beutaltatni a pszichiátriára?

2013. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon jó, hogy ezt így be merted vallani, legfőképpen magadnak!

Én is éreztem hasonlót, nem ennyire durván, de tényleg úgy volt, hogy ha elszabadultam itthonról egy kicsit, akkor annyira jó érzés volt a szabadság, a kötetlenség, hogy sokkal rosszabb volt visszajönni és szembesülni a valósággal.

Mondjuk nekem ez csak a 2. gyerek után jött elő, amikor már 4. éve voltam egyhuzamban gyed-en és a páromnak másik munkahelye lett, ahol 2x annyit kellett dolgoznia feleannyi pénzért és emiatt kőkeményen meg kellett húzni a nadrágszíjat. Előtte eljártunk ide-oda a naggyal, de utána már 10x is meg kellett gondolni, hogy beindítsam-e az autót...

1,5 éve dolgozom ismét és őszintén bevallom: amellett, hogy rohadt nehéz mindent összeegyeztetni és egy rohanásból állnak a napjaim, rohadtul élvezem és tök gáz, de így érzem magam teljes értékű felnőtt embernek, nem úgy, hogy otthon gügyögök és suvickolok a nap 24 órájában.

Most már úgy vagyok, hogy napközben pörgök a melóval, talán 2-3x jutnak eszembe a gyerekek, majd du. már alig várom, hogy mehessek értük. A hétvégék is szinte csak róluk szólnak. Imádom, hogy olyan sok programot lehet már velük csinálni, amiket én is úgy élvezek sokszor, mint egy gyerek :)

Havonta 1x a szüleimnél alszanak a gyerekek, akkor romantikázunk, ill. évente 2x elutazunk 1 hosszú hétvégére nélkülük, közhelyes ugyan, ezek is nagyon sokat segítenek.


A párod mit szól az érzéseidhez? Támogat, próbál segíteni vagy magadban kell megoldanod?

2013. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia..annyira tudom miről beszélsz!

Most 2.5 éves lányom és sokkal de sokkal jobb a helyzet!!!

Komolyan!Ahogy egyre jobban tudunk egymással kommunikálni,egyre többet tudunk együtt kimozdulni itthonról,egyre kevésbé készit ki ez a helyzet!

Nem mentem orvoshoz,mert ,ahogy te is én is tudtam,hogy gond van..és tudatosan próbáltam tenni ellene.Ráadásul az én férjem külföldön dolgozik ,nincs nagyszülő sem a közelben ,igy 0-24-ben ketten vagyunk.

Sokszor van elegem...de össze sem lehet hasonlitan a mostani helyzetet,az ezelőtti hónapokkal!

Ráadásul nekem egy "könnyű" gyerekem van,értem ezalatt:

6hetes kora óta végig aludta az éjszakát,nem volt hasfájás,csak kibújtak a fogak és ott voltak a szájában,minden faxni nélkül...stb-stb.

Még is úgy éreztem sokáig ,mint te a leg alapvetőbb ellátásától is ki voltam...nyűg volt és teher!

Már én sem vagyok túl fiatal,alapvetően rendben vagyunk anyagilag,megvan,ami kell...de mégis a bezártság,a minden napok,az intellektuális ingerek nélküli időszak,hogy semmi nem olyan ,mint előtte,hogy nem vagyok önmagam...nem tudtam feloldódni az anyaságban..

Most már más,hogy nagyobb könnyebb...már kevesebb a napi "rutin" feladat ,már beszélgetünk,játszunk,van visszajelzés...ezz mind könnyebbé teszi.

Veletek is igy lesz bizonyosan...most éljétek túl ezt az időszakot és legyél kicsit elfogadóbb a mostani helyzeteddel,kérj segitséget...amikor csak van rá mód,menj el kicsit,kapcsolódj ki...hallgasd a csendet!

Ne érezd kényszernek...próbáld ne annak érezni!

Nagyon erős vagy,hidd el,már csak azért is mert leírtál ide mindent!!!

Hányszor akartam de nem mertem...most te engem is felszabaditottál kicsit!


Kitartást,jobb lesz idővel!!!

2013. szept. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!