Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek közti konfliktusok:...

Gyerekek közti konfliktusok: visszaadni, hagyni, szólni az óvónéninek/tanítónak, vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a helyzettől függ.
2013. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, hát nyilván ha csak alkalmi probléma lenne, akkor nem is lenne igazán probléma. Tehát nem egy "helyzetről" van szó, hanem folyamatos dologról. Ti mire tanítjátok a gyerekeket, mi vált be?
2013. szept. 10. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom panaszkodott egy kislányra aki megütötte,én azt tanácsoltam neki szóljon az óvónéninek.Ezután megkérdeztem az óvónénit másnap hogy is volt ez a történet,a kislányom épp játszott a másik odament elvette csak úgy a játékot és megütötte az enyémet,az enyém meglepődött és sírva fakadt,majd az óvónéni büntetést adott a verekedősnek,és bocsánatot kért az enyémtől.Ha egy két alkalomról van szó én mindenképp azt tanácsolom szóljon az óvónéninek,ha folyamatosan bántja valaki,akkor egyszer igenis csapjon jól vissza,hadd essen le a másik gyereknek is hogy milyen érzés is az.Bár nálunk még ilyen nem volt.
2013. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először: Kerüld el azt a gyereket, ha nem hagy békén, szólj az óvónéninek.

Pár hónappal később: Üss vissza, a fene egye meg!

Van egy agresszív gyerek (és sajnos sötét, mint az éjszaka, még az óvónő is azt mondta, hogy nagyon buta, akkor gondolhatod), na amikor ez a gyerek elkezdte lökdösni, ütni a lányom, és az óvónő sem tudott semmit tenni, akkor mondtam neki, hogy üssön vissza.

2013. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, szóval értitek.:)

Én először mondtam, "kerüld el". Nem hagyta békén. Ezután: "szólj az óvónéninek", ekkor az enyém lett az árulkodós. Majd: "add vissza", erre persze még ő kapott büntetést. Ezután én szóltam, hogy mi a valódi helyzet, akkor javult a dolog, de nem szállt le róla a gyerek továbbra se. Én azt mondtam, játsszon az óvónéni közelében, hogy lássa, de hát ez se normális.

2013. szept. 10. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Én inkább már arra tanítom, hogy ne hagyja magát bántani...


először: kerüld el, hagyd békén, szólj a felnőtteknek! Legutóbb megüt? üss vissza, megrúg rúgj vissza megharap akkor karmolj rúgj harapj...


Vannak azok a levakarhatatlan id...ta gyerekek akikkel nem lehet mit kezdeni!

Barátnőm Fia is ilyen... egy helyen van a két gyerek az húzza-tolja, csipi, beletérdel a Fiamba. Most legutóbb szóltam Fiamnak hogy nem hagyhatja magát mert anya nagyon megharagszik. A gyerek odament meg akarta lökni, fiam megfogta a kezét és szorította, nem engedte, hogy bántsa őt! A kisfiúnak meg esélye se volt kihúzni a kezét mert Fiam keze olyan mint a satu akkora erő van benne... Utána a kisfiú ordított hogy anya nem enged el! Én meg kérdeztem az anyja előtt, hogy miért mit akartál csinálni? a gyerek leszegte a fejét és nem válaszolt... Nekem már ez is elég, hogy nem hagyta, hogy bántsák!

2013. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!