Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyötör a lelkiismeretfurdalás,...

Gyötör a lelkiismeretfurdalás, olyan feszült vagyok, normális vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megjegyzem 8 éve nem vettem magamnak bugyin kívül semmit, ja meg szandit. Mindig minden filléremet a gyerekekre költöm. Tegnap viszont vettem magamnak egy 20 ezer forintos kabátot. Soha semmim nem került még ennyibe, 10 év alatt nem költök magamra ennyit. Nincs normális kabátom télire, folyton beteg vagyok. Mire a tanyáról beérünk az oviba suliba, a béna kabátomba állandóan átfázok , átázok. Már kezdődik a betegség nálam. Felmérgeltem magam és vettem egy síkabátot. Gyerekeknek megvan mindenük, magamra sajnálom a pénzt. De azóta olyan de olyan feszült vagyok, hogy azon gondolkozok visszaviszem a 3 napos pénzvisszafizetést kihasználom. Normális ez? Annyit hozzáteszek, hogy megélhetésünket nem veszélyezteti, habár nem vet fel minket a pénz, de emiatt nem fog senki éhezni vagy valami. Érti ezt valaki? :(Elszomorít ez az érzés.
2013. szept. 23. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem normális ez a ahozzáállás. nem szabad igy élni. igenis kell neked néha ez, az. persze ésszel a saját anyagi határaitokon belül. emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Az miért jobb ha hetekig beteg vagy? Ha nagyon legyengül az immun rendszered és komoylabb baj lesz ki neveli fel a gyerekeket. Nekik fontos a boldog egészséges anyuka. Vissza ne vidd. Gondolj erre nekik mindnük meg van és nem kenyér helyett vetted.
2013. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 8 éve nem vettél magadnak semmit?

Ez butaság!!!!!!!!

A gyerekek mellett magadra is kell gondolnod, főleg hogy az időjárásnak megfelelően öltözz! Nekik sem jó egy beteg anyuka! Nem kell mindenről lemondani azért mert anya lettél.

Oké, én is sajnálom magamra a pénzt, először a gyerkőcökre költöm, hogy nekik legyen. De ha megvan mindenük, akkor neked is legyen! Még aki anyagilag nehéz helyzetben van, az is tud öltözködni, turkálóból, kínaiból stb.

Lehet most átestél a ló túlsó oldalára, mert én mondjuk 20 ezerből tetőtől talpig fel tudnám öltöztetni magamat, de nehogy visszavidd a kabátot! Sőt emellet még vegyél magadnak pár csinos rucit, nem kell, hogy drága legyen, a párodnak is tetszene, meg a gyerekek is örülnének, ha anyuci kicsit megújul!!!

2013. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Itt az ideje annak, hogy saját magad is embernek tekintsd, akinek igényei és szükségletei vannak! Ne vidd vissza, hanem dolgozz azon, hogy tiszteld saját magad és igenis néha megengedj olyasmit, amit mostanáig nem tettél meg!
2013. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, érzem, hogy eléggé elcsúsztam ebben a dologban, de egyszerűen ilyen vagyok.

Tudom azt is, hogy átestem a ló túloldalára, és hogy sokmindent lehet venni ennyi pénzből, ezért is lelkiismeret furdalásom van, de a férjem is rábeszélt, mert egyszerűen sima kabátban 3 kilométert a tanyáról begyalogolni, jó esetben biciklizni fagyos szélben nagyon hideg minden évben. Talán ez praktikus lesz és nem is pufi, szóval bírok kényelmesen a gyerekekkel is. Majd tudom ezután jön a kisebbségi érzés, hogy jajjnekem meglátják milyen kabátom van akkor mit szólnak. Kész vagyok teljesen, komolyan, le kéne engem lőni ilyenkor. Gondolom a sok év ennyit jelent vagy ki tudja, alapból h@lye vagyok.

2013. szept. 23. 11:04
 5/12 anonim ***** válasza:
nem értem ezt a akissebbségi érzés dolgot. az uj kabát miatt lesz kissebbségi érzésed?
2013. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Elég pletykás és szerény környéken élünk.
2013. szept. 23. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Én is a gyereken élem ki a ruhavásárlás örömét, magamnak szinte semmit, ráadásul sokat híztam a terhességem alatt(az előzőnél is, aztán 2 év szoptatás után magától leugrott rólam mind a 12 felesleges kg.) Amíg ekkora vagyok, nem is szívesen vásárolnék, mert 1 év múlva mát úgysem lenne jó.


2. Azért megfagyni mégsem fagynék meg, pláne, ha tanyán éltek, és onnan jártok be. Vissza ne vidd azt a kabátot!


3. Nem pártolom a hazugságokat, de ha a környezeted rosszindulatától akarod magad megóvni, akkor mondd azt, hogy kaptad, vagy akciós volt, túrtad, nyerted, ....vagy az igazat, hogy senkinek semmi köze az árához, nagyon jó, meleg, kényelmes, kár , hogy nem vetted meg korábban.


4. Viseld egészséggel!

2013. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen gyökér szomszédaid vannak, hogy azon tudnak csámcsogni, hogy neked új kabátod van...No comment.

Te is ember vagy, igényekkel, szükségletekkel! Nem 100. pár tűsarkú cipőt vettél, hanem meleg kabátot. Szükség van rá, kész, megvetted, hordd egészséggel, melegítsen.

Gyorsan kapcsold át az agyadat, mert ez már nem egészséges, hogy a saját szervezeted kárára akarsz garasoskodni. A gyerekeid is büszkék lesznek egy csinos anyura, aki szépen felöltözve megy az ünnepségre, az anyák napjára, nem foltos mackóban.

Azért, mert anyák lettünk, még nem kell az emberi, női mivoltunkból kilépni!

2013. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eddíg,ha vettem magamnak egy téli kabátot pár ezer forintért,általában szezon végére már használhatatlan volt és kinézetre is olyan lett,hogy következő télre megint kellett vennem egy kabátot. Ezért vettem egy jobb minőségűt,kb 20.000 ft-ért ,3. éve használom,mintha új lenne,annyi a kérdés,ha megnő a pocim,tudom-e hordani. Amúgy szülés után jövő télen ismét tudom majd használni.

Így nem bántam meg,habár mi sem vagyunk eleresztve,de azóta már 2 télen nem kellett egy fillért sem költenem erre.Ha jól megvigyázod,az évekig kabát lesz!

Amúgy szerintem egy szomszéd ha ilyen minden lében kanál,akkor nem csak a kabátod,de a állandó betegeskedést is megszólja ugyanúgy ,meg minden mást.

Viseld egészséggel a kabátot és vissza ne vidd :D

2013. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Sokat segítettetek nekem.És igazatok van! Majd megpróbálok időnként magamra is költeni mégha kis dolgokra is azután lehet könnyebben veszem az ilyen helyzetet.

Megnézitek amit vettem, most látom jóval olcsóbb a neten. Nem egy rivalkodó ugye?


[link]

2013. szept. 23. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!