Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik munkahelyet választanát...

Melyik munkahelyet választanátok két kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

1. Nyugodt munkahely, nincs túlóra, családbarát, ha jól dolgozik valaki, akár nyugdíjba is mehet onnan. Csak az ebédet fizetik cafetériában.

2. Nagyon stresszes, több napos továbbképzések, tréningek vannak ottalvással, mindennapos a túlóra, szinte állandó a leépítés, tehát emiatt is aggódni kellene, hogy el ne küldjenek. Évi kb. 300.000 ft a cafetéria.

A két hely között annyi még a különbség, hogy a 2. esetben dupla a fizetés.


Viszont nincs hitelünk, tehát az 1. munkahely esetén is megélünk, éppen lehet még nyaralni is el tudnánk menni pár napra, viszont félre rakni nem tudnánk úgy, mint a 2. munkahely esetében.


2013. szept. 23. 19:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Első helyen cafetéria csak az ebéd.

2. helyen évi kb. 300.000 ft a cafetéria.

2013. szept. 23. 19:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es!! Minek a stressz, ha nem muszáj?!
2013. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Kérdés, jelent e annyit az a plussz lóvé, hogy összességében boldogabb legyél a sokkal rosszabb meló ellenére is.


Minek után a munkahelyen tölti az ember a napja egy igen jó részét szerintem egyáltalán nem egyértelmű, hogy a duplafizetésű melóhely a nyerő.

2013. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi pénzt jelent az első munkahely?

Cafetériát én például még életembe nem kaptam, szóval az ebéd is több lenne.

2013. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egy olyan helyen dolgozom, ami rugalmas, családbarát, imádom, de keveset fizetnek. Most várjuk az első babánkat, és addig szeretnék itt dolgozni, míg kisiskolás gyerekeim vannak, utána néznék olyat, ami több munkával több pénz. Szerintem kicsi gyereknél az idő és a rugalmasság fontosabb, nagyobb gyereknél meg a pénz (taníttatás, nagyobb lakás stb.)
2013. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én egyértelműen az elsőt választanám.
2013. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azon az elven vagyok, hogy azért dolgozunk, hogy éljünk, és nem fordítva, úgyhogy én mindenképpen az elsőt választanám. Mi több, ölni tudnék egy ilyenért :D.
2013. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wishmay ***** válasza:

Elsőt választanám mindenképpen.

Ma már én úgy érzem, hogy egy biztos munkahelynél, ahol még ráadásul azt is figyelembe veszik, hogy családja van az embernek, nem kell több. A biztonság a legfontosabb.

Lehet, hogy rosszul vélekedek, ez is csak egy vélemény, de ha megélnénk a kevesebb pénzből is, akkor nekem, mint családanya nem érné meg az a sok stressz és feszültség, amit a család is érezne, vagy esetleg egy olyan szituáció, hogy nem mernék itthon maradni a gyerkőccel mikor beteg, mert félő, hogy kirúgnak.

Szerintem, ha a megélhetés már megvan és nincs nélkülözés meg éhezés, akkor nem éri meg az a "kis" plussz, cserébe a gyomoridegért, amit egy stresszes munkahely ad.

2013. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
másodikat
2013. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is nagyon az első felé hajlok.
2013. szept. 24. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!