Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem jó a mózeskosaras...

Miért nem jó a mózeskosaras babakocsi?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy ha mózeskosaras babakocsit akkor se kéne, ha ingyen adnák. Nem értem, hogy miért. én olyat vettem, hogy mózes, sport rész és hordozó. Miért nem vennétek mózest?
2009. nov. 6. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért, mert a mózeskosarat kb 1-2 hónapig tudjuk csak használni. Sokan panaszkodnak hogy már kinövi a baba, vagy sir benne mert nézelődni szeretne és nem lát ki. De ha te több funkciós babakocsit vettél azzal nincs baj, mert később le tudod cserélni a mózes részt. Én kaptam kölcsön egy olyan babakocsit ami csak mózes, és 1 hónapig használtuk csak.
2009. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

jól tetted, hogy olyat vettél. nekem is olyan van. a mózest 5 hónapos koráig használtuk. a mienk a kocsiba beköthető, a kórházból is abban hoztuk haza, sőt külföldre is elutaztunk, a baba meg vígan aludt 8 órát hátul a mózesben.

aztán 5 hónaposan kinőtte. húzhattam volna még, de nem is volt neki kényelmes, meg egyre érdeklődőbb lett. ekkor jött a hordozó korszak. az autóban is azt használtuk, abban is etettem, abban nézelődött itthon sokat, és a vázra is ezt raktam. ugye ennek az az előnye, hogy feléd néz a baba.

egy idő után átrakod a sportrészt, de azzal ráérsz majd 7-8 hónaposan, amikor már unja a képedet, és más dolgokra kíváncsi. :) mert ugye az ilyen kocsik nagyrészénél a sportrész az kifelé néz. ilyenkor már úgysem bírnád cipelni a hordozóban, azt szépen lent hagyod autósülésnek, és veszel egy etetőszéket, abban eteted. :)

de visszakanyarodva: király dolog a mózes. alig várom, hogy legyen még egy gyerekem, hogy újra használhassam. :)

2009. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert az nem lehet félig dönthető helyzetbe rakni.

Amikor pici volt, akkor feküdt benne, van hozzá szűkító is. Arra a 3-4 hónapra tök fölösleges a mózekosár.

Lányom 4-5 hónaposan már csak félig fekve szerettet a babakocsiban lenni, nézelődni akart, 6 hónaposan meg felült, akkor meg csak ülve volt el.

Most 8 hóanpos, leginkább ül.

Csak akkor fektetem le ha elalvás közeli állapotban van.

Van hozzá lábzsák, úgyhogy jó be lehet bugyolálni ülve is. Na meg jó nagy kosárrész alul.

EgyébkéntTS-es Graco van, és bevált

2009. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Pierre Cardin van mózes +sport+hordozó.Még csak a mózesét használjuk de nagyon szeretem.Most 6 hónapos szerintem 1-2 hét és mi is cseréljük a sportra.Szerintem meg pont hogy a mózeses babakocsi jó a gyerek gerince miatt, akinek nem jó az talán az anyagiak miatt mondja....
2009. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Pierre cardint vettünk, ahogy az előző is írta: mivel téli baba lesz, nekem fontos volt, hogy újszülöttként feküdjön és ne érje nagyon a szél. Ezt fogjuk használni kb. márc-áprilisig, utána már jöhet a hordozó, mert úgyis kíváncsi lesz, és nem fog megmaradni benne fekve. Aztán nyáron meg simán jó lesz már a sportrész.


Igen, valóban csak 2-3 hónapig használható a mózes, feleslegesnek is tekinthető így, de ha belegondolunk, mit használ több ideig egy ilyen kisgyerek? Ennyi erővel cipőt sem érdemes venni, mert az is csak két hónapig használja :o)


De valóban, ha nyári gyerkőc lett volna, lehet, hogy megelégedtem volna sportrésszel, ami vízszintesig dönthető + hordozós babakocsival.

2009. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, az én mózesem fejrészén lehetett emelni.
2009. nov. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

második!milyen kocsid van? az enyémet is be lehet kötni autóba és dönthetőn a támlája. nekem chicco trio for me. minden ismerősöm azt mondja, hogy kb egyszer fogom beletenni és többet se. és szerintem télre jobb.

köszönöm a válaszokat

2009. nov. 7. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem az anyagiak miatt mondtam, hogy nem jó.

Nekem nem tetszik és a sportkocsit is lehet dünteni.

2009. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

előző

Fiam januári volt, lányom márciusi ,egyiknek sem volt mózes és jelentem élnek.

2009. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
szerintem is hülyeség a mózes. én megbántam. nagyon rövid ideig tudtam csak használni. az én babám nagyon érdeklődő volt. szeretett nézelődni séta közben. a hordozós megoldás vált be. utána sport.
2009. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!