Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányan vannak itt, akik 19-20...

Hányan vannak itt, akik 19-20 éves korukban szültek?

Figyelt kérdés
Mit szóltak a szüleitek, barátaitok a dologhoz? Nem néztek rátok ferde szemmel, amiért ilyen fiatalon teherbe estetek?
2013. szept. 25. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
20 évesen szültem. A szüleim nem örültek, abortuszra akartak rábeszélni de aztán megbékéltek. Akkor már ledolgoztam 2 évet, külön éltem, apukával azóta is együtt vagyunk, megvan mindenünk, soha nem szorultunk más segítségére. A barátaim fele örült, fele nem. Akik nem örültek már nem is tartják velem a kapcsolatot, akik örültek... hát közülük sem maradt sok.
2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19 éves voltam amikor született az első fiam.az apuka nem akart részt venni az életünkben, én viszont igy is megtartottam. A szüleim támogattak, igaz féltek hogy az " álmaim " nem fognak teljesülni. ( egy évig még otthon éltem amig befejeztem az iskolát). Majd külföldre költöztem a fiammal együtt. Azóta férjnél vagyok, még mindig itt élek és 3 gyerekem van.a férjem a nevére vette a nagyfiamat, sose volt belőle gond hogy nem az "ő vére". Most 30 éves vagyok .
2013. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok lemaradt: a családomon kívül senki nem támogatott, barátok mint elkoptak mellőlem.
2013. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a napokban tudtam meg. Anyukámnak nem merem még megmondani, tudom, hogy leszedi majd a fejemet. A barátom először nem örült neki, de mostanra kezd megbékélni a gondolattal. Amúgy 19 éves vagyok.
2013. szept. 25. 21:10
 5/8 zabmester ***** válasza:

Itt vagyok én is, harmadiknak :)

19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem.

A szüleim először próbáltak lebeszélni, de hát amikor látták, hogy én ezt komolyan gondolom, akkor már mellém álltak, támogattak mindenben. Meg azért az is hozzá tartozik, hogy szerencsére nekem akkor már volt munkahelyem, volt gyed-em, volt hova visszamennem később dolgozni (más kérdés, hogy máshogy alakult utána, de ez ilyen szempontból nem is lényeges).

A barátaim nem néztek ferde szemmel, legalább is hozzám nem jutott el ilyesmi. Akikkel igazán jóban voltam, azok velem együtt örültek, leszámítva, hogy a barátomat nagyon nem kedvelte egyikük sem (tett érte, hogy ne szeressék). Mondjuk ugyanez a szüleim részéről is megvolt, asszem nem árulok el titkot, ha elmondom, hogy már nagyon régóta nem is vagyunk együtt. Szóval a barátok: én el is csodálkoztam rajta, hogy mennyien vannak, akik velem együtt örülnek. Nekem nincs nagy családom, nincs sok testvérem, nincs sok nagynéni, nagybácsi, meg mindenféle rokon, mégis annyian jöttek be hozzánk a kórházba, hogy teljesen úgy éreztem magam, mintha valami kiterjedt, összetartó rokonságom lenne :) Kár, hogy ezeknek a barátoknak a többségével már nem igazán vagyunk napi kapcsolatban, mert a legtöbben az ország különböző pontjaira kerültek, sőt, sokan Európa másik csücskeibe :(

Nos, azóta eltelt hat év, nagy, ovis fiam van, én 26 éves vagyok, mondhatni ő komolyított meg annyira, hogy befejezzem a korábban "szarok rá" üzemmódom miatt félbehagyott sulimat, lassan a diplomám is a kezemben lesz, dolgozom is, idő közben lett új párom is, akivel már együtt élünk, közösen neveljük a kisfiam, és mostanában kezdett nálam bekattanni megint, hogy nagyon szeretnék már babát újra (de most még nem lehet, sok más tervünk van még, ami már tényleg nem tűr halasztást).

Bocs a kisregényért, nem terveztem ilyen hosszadalmasra :)

2013. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20 voltam. A családom támogatott ahogy a férjem is. Tervezett baba most 2 éves és jön a tesó. Mások véleménye meg soha nem érdekelt.
2013. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 eves vagyok es 9 hetes a babom. Eloszor elegge eliteltek, hogy nem vetettem el a bebit, de adtak egy eselyt, hogy bizonyitsunk a parommal, hogy igenis menni fog ennyi idosen. Sikerult. Boldog kis csalad vagyunk kulon lakasba, kulon elettel. :)
2013. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szaszuss ***** válasza:

Én most vagyok 20 éves és terhes. :) Tervezett baba volt , anyukám örült , mamám először nem igazán és apa sem, de megbékéltek vele, nagyon várják már. A férjemmel nagyon jól megvagyunk , mindig énekel a pocaklakónak és simogatja a hasam, beszél hozzá. :) Örülök, hogy most terveztük a babát, szerintem nagyon jó lesz fiatal szülőnek lenni. Férjem dolgozok és bármit megtenne értünk. :) Nagyon várjuk már a mi kis drágánkat. :)


37+2 hkm

2013. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!