Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik fiatalon szültek: milyen...

Akik fiatalon szültek: milyen anyagi körülmény mellett vállaltátok, hol éltetek?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, 2 éve dolgozom, szépen próbálom félretenni a pénzt, de nem látom az út végét, mikor lenne lehetőség saját házra...

Viszont egyre többet jár a fejemben, hogy gyereket vállaljunk a párommal, egyre jobban vágyom rá, ezen jár az agyam mit hogy lehetne megoldani. A párom pedig már évek óta vágyik rá.


Ti hogy indultatok el? Ha a saját ház esélytelen még, egyből mentetek albérletbe? Vagy a szülőknél kezdtétek és később költöztetek el? Nekünk összesen 300e Ft bevételünk van, ebből 50e Ft elmegy kocsihitelre. Egyáltalán 250e Ft-ből kilehet jönni albérletben egy gyerekkel?

Szerencsére baba holmikra nem kellene sokat költeni, mert van a közeli családban több kisgyerek, amire nincs szükség már, azt megkapja a kisebb gyerek. Szóval összetartó családdal vagyunk körülvéve :)


2013. márc. 23. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ennyi pénzből 3 gyerekes család is megél, ha nem költ felesleges dolgokra.

Saját házra ma már nem lehet várni. Külföldön is a legtöbb ember bérlakásban lakik.

Mi az anyósoméknál laktunk 8 évig. Nem volt semmilyen problémánk emiatt.

2013. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
En most vagyok 20. 3 hónap múlva meg van a felsőfokú papirom. 9 hetes terhes vagyunk. Saját ház. Meg 6 év hitel. Nagy emeletes 5 szobás. Havi bevétel 200-250 között va de nyáron 5 hó alatt e melett be jön 4-5 millió. De ha az nem lenne akkor is el tudnánk tartanni.
2013. márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugy van ahogy az elsö irta. Ennyiből ki kell tudni jönni kenyelmesen. Ugygogy hajra.
2013. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Igazából amit a gyerek után kapsz az elég rá sőt még sok is! Inentől kezdve magatokat kell elátnotok. :) Én még bőven 18 alatt vagyok ugy hogy el hiheted hogy bőven ki jöttök föleg ha kaptok cucokat akkor szinte semmit nem vesztek abbol észre hogy bővűlt a család.
2013. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Azért azt vedd számításba, hogy gyerek után a gyed nem egyenlő a fizetéssel.


Én 24 voltam mikor a lányom született, saját házban költöztünk előtte amit hitelre vettünk. Saját hitelmentes kocsink volt, plusz a férjemnek egy céges kocsi, és az összbevételünk gyeddel együtt kb 350 ezer forint volt, ebből 80 körül volt a lakástörlesztés plusz rezsi. Mindenféle állandó kiadások után kb a fele maradt meg ennek az összegnek.


Esetetekben ha albérletben gondolkoztok arra rezsivel együtt simán számíthatsz 90-100 ezret, ha a baba tápszeres lesz, akkor felejtsd el, hogy csak a családi elég lesz az ellátására, és egyébként is, a családi max az első pár hónapban elég a baba ellátására. Persze mindeninek másak az igényei, lehet nagyon olcsón ruhát venni, meg mindent használtan beszerezni, meg lehet mindenből kiváló minőséget, újan is, de ha az arany középutat nézed, akkor is neccesen látsz el egy babát havi 12500 ft-ból.


Szóval az a véleményem, hogy igen ki lehet jönni, igaz nem fogtok luxusban élni, de a fentieket csak arra reagálva írtam le, hogy máshol 3 gyereket nevelnek ennyiből. Persze, lehet, de ne abból induljunk már ki, hogy a kérdező minden hónap végén fillérezni szeretne, és az egész hátralévő életét spórolásban és kuporgatásban szeretné leélni.

2013. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem először. 100 volt a gyedem, a férjem fizetése 150 volt, egy kocsihitelünk volt. Apósomnál éltünk.

Félre tenni nem tudtunk, nem volt elég a pénz, mindent nekünk kellett megvenni a kicsinek, nem kaptunk semmit.

Férjemnek ki kellett mennie külföldre dolgozni, így 400 lett a fizetése. De ez változó, mert van, amikor nem kell dolgoznia.

Lényeg, hogy azóta is itt élünk, kifizettük a kocsihitelt, de még mindig nincs lakásunk.

Ennek már 5 éve.

2013. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!