Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hozta szóba, hogy jött fel...

Ki hozta szóba, hogy jött fel a téma és hogy beszéltétek meg, hogy most már jöhetne a baba projekt?

Figyelt kérdés

Fél éve szóba jött, hogy mindketten szeretnénk nem sokára gyereket. Akkor még fogamzásgátlót szedtem, egészségügyi okok miatt viszont 2 hónapja abbahagytam.

Örültem is neki, igazából nekem ez egy löket volt a gyerek felé, hogy na most már tényleg jöhetne.

Azóta gumival védekezünk, én mindig próbálom elbohóckodni a gumis dolgot szex előtt, de a párom mindig leáll és szigorúan csak gumival hajlandó...


Ez kicsit elbizonytalanít, nem tudom mire vélni a dolgot, pedig mindig ő volt az, aki jobban akart gyereket.


Félek konkrétan rákérdezni, félek, hogy nemet mond.


Nálatok hogy volt az első próbálkozás előtt? Teljesen lebeszéltetek minden apró részletet, vagy egyszer csak megtörtént védekezés nélkül, hallgatva, de belül közös megegyezéssel?


2013. szept. 26. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne bohockodd el...lehet azt hiszi,bohockodsz,és nem komolyan gondolod h anélkül kéne,lehet azt hiszi még nem akarnád most a gyereket...

amugy én csak annyit mondtam h abbahagynám a gyogyszert mert szeretnék gyereket,és akkori párom is igy gondolta...köv. hónapban összejött:)) ha nem mondom,lehet mai napig ő nem hozta volna fel a témát.

2013. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
elég nagy baj ha attól akitöl gyereket akarsz azzal nem tudsz nyiltan bezsélni bármiről... Mi lesz igy a terhesség alatti kellemetlenségekkkel szüléssel ha ezt nem mered szóba hozni. Ne haragudj de én azzal akivel iylen komolyan gondolom azzal teljesen nyiltan élnék a helyedben. Nálunk első perctől téma volt hogy amjd mikor hogy, én igy is kerestem párt hogy hamarosan babát szeretnék a sors fintora hogy sajnos nem sikerül régóta. Ezekről a témákról yniltan kell beszélni mert ennél sokkkal rázósabb témák is lesznek ha egy család lesztek.
2013. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi már ebszélgettünk egy ideje a ygerekvállalásról, hogy októberben vagy legkésőbb januárban abbahyagom a szedését.


Végülis október első hetében amikor kezdeni kellett volna az új adagot. Beültünk valahova és akkor mondtam a férjemnek, hogy mi lenne ha nem várnám meg az októbert és már most abbahagynám a gyógyszert. Beszélgettünk akkor sokat és őszintén mindketten elmondtuk a vágyainkat, félelmeinket és azóta nem szedem gyógyszert. Ez a második hónap, hogy próbálkozunk.

2013. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Augusztus első hetében beszéltük meg, hogy abbahagyom a gyógyszer szedését, csak elírtam az előbb:)
2013. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron olyat álmodtam egy éjjel, hogy megkérdeztem a páromat, mit szólna hozzá, hogy ha jövőre (idén) már hárman lennénk.

Másnap megkérdeztem élőben is.

Benne volt, szeptemberben kezdtünk próbálkozni. Sajnos azóta sem sikerült :(

2013. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet hülyének fogtok nézni, de én már az első randin megkérdeztem az összes pasijelöltemet mikor szereténének gyereket!? - nekem ez fontos volt! hiszen nem akartam zsákbamacskát árulni, és szerintem ugyan ledöbbentek, de utána évekkel később is volt hogy megköszönték hogy akkor én őszínte voltam...!

A férjemet is megkérdeztem az első randinkon :) akkor én 22 éves Ő 24 volt. Én tudtam hogy 25 évesen szertnék először szülni, majd a következőt 30 alatt, ebben ő benne volt :) amint 25 lettem, elmentünk együtt a dokimhoz egy vizsgálatra, és tanácsadásra, és következő hónapban már jött is a baba :) persze ehhez szerencse is kell :) 3. gyereket nem terveztük ennyire előre, de most megint feléledtek az anyai ösztöneim, szóval erről is volt már szó, de majd visszatérünk még rá.. persze erre is időt adtunk szóval majd meglátjuk 2015 márciusát :D

2013. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi konkrétan igen, leültünk és megbeszéltünk minden apró részletet. Hogy lesz a munka, suli (levelezőn továbbtanultam), hogy lesz a lakás berendezve, miket akarunk, mikor stb. Majd eldöntöttük, hogy akkor mostantól, és onnan nem volt bizonytalankodás és ilyesmi. Nyíltan, egyenesen beszélünk egymástól, az első perctől kezdve, hogy megismertük egymást. Jobb szeretjük mindketten a tiszta beszédet, nem bonyolítjuk feleslegesen a dolgokat, és soha nem félünk egymással beszélni, semmiről. Neked is ezt javaslom. Nyiss, és mondd el, amire gondolsz! Ilyen horderejű dologban nincs helye mismásolásnak és bohóckodásnak. Mindkét szülőnek egyformán és kétséget kizáróan kell akarnia azt a gyereket! N30
2013. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* egymástól=egymással
2013. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zabmester ***** válasza:

Szerintem ez nem olyan dolog, amit konkrétan szex előtt kellene "megvitatni" (akár ilyen elbohóckodás formájában). Inkább üljetek le, és beszéljétek meg komolyan, hogy mikor szeretnétek gyereket, mik a terveitek, és ha most éppen nem, akkor miért nem, és mikor lenne aktuális.

Nálunk például az van, hogy én már nagyon szeretnék, a párom is szeretne (mondjuk nem annyira, mint én, de már azért ő is), de mindketten tudjuk, hogy most nem férne bele, sem a költségvetésbe, sem a terveinkbe, úgyhogy legalább két év még vissza van addig. Igaz, nálunk kistesóról van szó :)

2013. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából nálunk nagyon furán alakult. Mikor még csak haverok voltunk, akkor mondta, hogy én fogok szülni neki egy Annácskát. :)

2010.márc.1-jén kezdtünk járni, akkor már fél éve udvarolt... Májusban történt egy s más, (nem részletezném)akkor nagyon összetörtünk mind a ketten. Én nyugtatón éltem egy hónapig, és a barom orvos elfejtett szólni, hogy máshogy is kéne védekezni. Júniusban + lett a teszt. Kiakadtam, hogy mi lesz. Ő azt mondta, hogy tartsuk meg a babát. Mondtam, hogy oké, de én régen úgy terveztem, hogy férjes asszonyként szülök. Mondta, hogy ennek sincs akadálya. Végül a baba elment, de az esküvőt megtartottuk az év szeptemberben.

Ezek után megbeszéltük, hogy jöhet a baba! Holnap lesz 2 éves a mi kis Annánk. :)

A kistesó karácsonykor jött szóba, mert itt volt a család, jó volt, hogy olyan sokan vagyunk... Így hát a férjem megkérdezte, hogy hajlandó vagyok e szülni még egy babát. Azóta már úton van Ő is, január közepén fog születni. :)

2013. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!