Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hozta szóba, hogy jött fel...

Ki hozta szóba, hogy jött fel a téma és hogy beszéltétek meg, hogy most már jöhetne a baba projekt?

Figyelt kérdés

Fél éve szóba jött, hogy mindketten szeretnénk nem sokára gyereket. Akkor még fogamzásgátlót szedtem, egészségügyi okok miatt viszont 2 hónapja abbahagytam.

Örültem is neki, igazából nekem ez egy löket volt a gyerek felé, hogy na most már tényleg jöhetne.

Azóta gumival védekezünk, én mindig próbálom elbohóckodni a gumis dolgot szex előtt, de a párom mindig leáll és szigorúan csak gumival hajlandó...


Ez kicsit elbizonytalanít, nem tudom mire vélni a dolgot, pedig mindig ő volt az, aki jobban akart gyereket.


Félek konkrétan rákérdezni, félek, hogy nemet mond.


Nálatok hogy volt az első próbálkozás előtt? Teljesen lebeszéltetek minden apró részletet, vagy egyszer csak megtörtént védekezés nélkül, hallgatva, de belül közös megegyezéssel?


2013. szept. 26. 15:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Engem világ életemben, ha megkérdeztek, hogy hány évesen akarok szülni, mindig azt mondtam, hogy 25. Mi a párommal mindig is megszakítással védekeztünk, tehát már az első perctől kezdve szóban volt a baba dolog, hiszen ez nem bomba biztos módszer, így azt tisztáztuk, hogy ha jönni akar akkor jöjjön, de azért egyenlőre jobb lenne ha nem. Aztán én egyszercsak elkezdtem mondogatni a páromnak, hogy én lassan benne lennék, abban, hogy bővüljön a család, de ő még elzárkózott előle. A lényeg az volt, hogy én már készen álltam, ezt tudta ő is, már csak rá vártam, hogy ő is azt érezze, hogy kész van. Mikor eljött ez a pont nem beszéltünk róla, egyszerűen csak azt vettem észre, hogy már nem védekezünk. Ez nálunk ilyen néma megbeszélés volt, 1-2 hónap után össze is jött a babó. Mostmár boldog kis család vagyunk...:) jahh és 25 évesen szültem...:)
2013. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, pont ilyen történetre vártam... :) Köszönöm a válaszokat!


Igen tudom, hogy a gyerekvállalásról kapcsolatban normális esetben nyíltan kellene beszélni, de tudom, hogy a párom egyébként nagyon rég óta szeretne, tökéletes apa is lenne. Szóval ha jönne a baba nem lenne neki gond. Így ebben a szituációban tudom azt elképzelni, így hogy nem vagyunk nagy beszédesek, mint az utolsó válaszadó esetében, hogy egyszer csak néma megbeszéléssel nem védekezünk többé.

2013. szept. 26. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!