Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Létezik, hogy megbuktam, mint anya, mint feleség, mint gyerek is?

Figyelt kérdés
Összecsaptak a fejem fölött a hullámok, a saját lányom nem szeret, a fejemhez vágta, hogy inkább ne szóljak hozzá, meg nem neveltem...A férjem megintcsak bennem keresi a hibákat, mellesleg ő nem veti meg a piát, de az nem baj...( én nem iszom, nem csavargom, dolgozom, ellátom a háztartást,tisztességes életet élek, de ez úgy látszik kevés...:( )Anyámmal szintén hullámvasút a kapcsolatom,és pont a lányom miatt veszekedtünk sokat, mert én pártoltam.De utólag ,sajnos be kell látnom, hogy sok mindenben neki volt igaza a gyerekkel kapcsolatban...
2010. febr. 23. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mindenki kerül ilyen helyzetbe ez a nagybetüs élet és ez hogy szorult helyzetbe vagy nem jeleni azt hogy megbuktál számtalan dologban azt javaslom ülj le egy órát és gondold át az életed hogy eddig mi volt és hogy mi legyen mert ezt csak te tudod megoldani de azért sok szerencsét
2010. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy szerencsétlen. A nők felé nagyon sok elvárás van, lehetetlen megfelelni az összesnek. Szerintem bele kellene törődnöd, hogy úgysem lehet mindenkinek megfelelni, és ideje lenne saját magaddal is foglalkozni egy kicsit, mert a végén megbolondulsz. Ne csak meghallgasd a lányod, férjed, anyukád, hogy nekik mik az elvárásaik feléd, hanem te is közöld velük, hogy Neked mik az elvárásaid az ő irányukba. A Te személyed ugyanolyan fontos, mint az övék (ha nem fontosabb, hiszen te vagy a család összetartója) - csak erről sok nő hajlamos megfeledkezni. Anyukádnak meg szerintem nem kellene felhánytorgatni, hogy neki volt igaza. Ez nagyon csúnya dolog. Ezt a helyedben azért megmondanám neki.


Egyébként nem csak te érzed magad "szerencsétlen"-nek. A családos nők jó része képtelen megfelelni az elvárásoknak: legyenek jó anyák a gyereküknek, legyenek jó gyerekük a szüleiknek, anyósnak, apósnak, jó háziasszonyok, mossanak, főzzenek, takarítsanak, de dolgozzanak is napi 8 órában, plusz még szexi feleségek is legyenek, akik körbeugrálják a párjukat, mindemellett legyenek nyugodtak, mosolygósak, ne "hisztizzenek", helyezzék magukat teljesen a háttérbe, stb.: nem, ez lehetetlen, képtelenség ennyi követelménynek eleget tenni. És sokan ezt nem tudják feldolgozni, és kikészülnek tőle. Szerintem én is kikészülnék, túlérzékeny vagyok és gyenge idegzetű. Ezért is nem vállaltam eddig gyereket, lehet, hogy soha nem is fogok merni.


29/l

2010. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Kin csattanna az ostor, ha nem rajtad. Nekem még pici a gyermekem, de már most látom, hogy bármit csinál majd a fiam mindenkitől azt fogom kapni, hogy "te nevelted"!

Egyáltalán nem vagy szerencsétlen. Kérdezd csak meg a férjed, hogy mi lett volna, ha italozás helyett inkább a lányotokkal foglalkozott volna? Talán Ő jobban csinálta volna? Nem tudom a lányod milyen idős, de sejtem, hogy kamasz lehet, az ő kijelentéseivel ne foglalkozz. Anyukáddal pedig szerintem simán rendezheted a kapcsolatot, ha megmondod neki, hogy belátod már, hogy igaza volt és segítsen neked. Ne magad becsüld alá!!!!!!

2010. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
nekem az az furcsa,ne haragudj,hogy mindenkivel rossz a kapcsolatod.a saját családod nem szeret,én szerinted mindenki téged okol mindenért.nem lehetséges hogy benned van a nagyobb hiba?se férj,se a gyereked,se az anyukád nincs melletted.ez gyanús.tudom ez a válasz nem fog tetszeni,mert azt várod,hogy megerősítsünk abban hogy te nem vagy hibás és csak áldozat vagy.de véleményemk szerint elég fura,hogy a családod nem szeret.
2010. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
16.21-esnek: Nem biztos, hogy ő tehet róla, ha nem szereti a családja. Általában azoknál szokott ez előfordulni, akik mindenkinek kérés nélkül ugranak, magukat teljesen háttérbe helyezik, így egy idő után mindenki lábtörlőnek fogja nézni őket, akivel következmények nélkül mindent meg lehet tenni, akit mindenért hibáztatni lehet, úgysem fog visszaszólni senkinek. A túl jó, túl szerény emberek gyakran járnak így. Kihasználják őket. Szerintem a Kérdezővel is ez történhetett. Lehet (valószínű), ha az elejétől fogva mindenkit jól leosztott volna, nem ez lenne.
2010. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
16.27 vagyok újra: Pl. nekem van egy kissé távolabbi rokonom, 45 év körüli nő (unokatestvérem felesége). Volt egy alkoholista férje (unokatestvérem), aki nem dolgozott, ő tartotta el több mint 10 évig, mosott, főzött, takarított rá. A közös gyereket szintén ő tartotta el, az apja hiába volt otthon állandóan, a kislánynak egy teát nem főzött meg. A hölgy közben ápolta a rákos anyját, majd miután meghalt a néni, a szintén rákos apját ápolta (ő is meghalt). A férje szüleinek szintén mindig megfőzött, kitakarított utánuk, boltba járt (mert a munkanélküli férje + a két nyugdíjas, nem rossz állapotban lévő öreg még a boltba sem bírt elmenni). Sokszor éjszaka járt dolgozni (műszakvezető volt egy varrodában), de a részeges férje dorbézolása miatt soha nem tudott aludni. Megtakarított pénze nem volt, mert az egész fizetése ráment a férjre, a gyerekre, meg a házra (ami mellesleg a férj szüleinek a nevén volt, és a hölgy a befektetett pénzéből egy fillért nem látott vissza). Soha senki nem becsülte a közelebbi családjából ezt a hölgyet, mindenki állandóan csak szidta a háta mögött, egy megértő szót nem kapott senkitől. 40 évesen kikészült, és elköltözött albérletbe. Még onnan is visszajárt főzni a férje öreg szüleinek. De még akkor se becsülték semmire, sőt megvádolták, hogy milyen szemét, hogy öregkorukra magukra hagyta őket (persze az alkoholista, munkakerülő fiuk volt az isten). Most akkor ez a hölgy tehet róla, hogy nem szerette a családja, vagy nem?
2010. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

nem mondom,hogy feltétlen ő tehet róla.nem közvetlenül.hanem közvetve akár.pl.abban hibás ha az volt amit kedves utolsó leírtál.ha hagyta hogy kapca legyen mindenkinél.ebben is hibázhatott.nem kell szó szerint venni.amúgy a gyereke se szereti.ez mégis furcsa nekem.

mert a férj meg anyja nem szereti,de a gyerek....de az anya is szereti a gyerekét nem?nagy dolognak kell ahhoz történni,hogy egy anya a gyereke ellen legyen.én is anya vagyok,és sok hülyeséget csinálnak a gyerekeim.de akkor is szeretem őket!

2010. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kiborultam.,....Már élni sincs kedvem...Köszönöm ,aki próbált vigasztalni.Persze biztos én is hibáztam, csak azt nem tudom miben...De úgy érzem nálam 100x rosszabb anyák ,feleségek nagyobb becsben vannak. A lányom felé csak az lenne a kérésem, tartson rendet maga körül, időnként azért segítsen,és ne beszéljen flegmán...ez olyan nagy kívánalom,de ő sz.-ik mindenkire,szinte csak enni,meg aludni jár haza. Neki nincs is szüksége anyára, csak egy gépre, aki megfőz,stb,és egy házra ahol ellehet...A férjem felé annyi lenne az elvárásom, hogy ne igyon, de nem volt képes értünk leszokni... Hát úgy látszik nekem ezt "dobta a gép"...Csak k...-ra szar érzés, hogy te vagy az oka mindennek, te vagy a bűnbak....
2010. febr. 23. 17:06
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet, sőt biztos, hogy túl érzékeny ,és gyenge idegrendszerű vagyok, és mindent mellre szívok,és kevés az önbizalmam is. Nem tudom, másnak is biztos vannak gondjai a kamasz gyerekével, sőt lehet,hogy nagyobbak is....De muszáj volt kiírni magamból,mert nem oszthatom meg senkivel a gondjaimat. ..
2010. febr. 23. 17:12
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem várom, hogy "pátyolgassatok",de azért, ha kérhetem, ne rúgjatok még ti is belém...mint írtam, nincs kinek panaszkodni, ill. lenne,de nem akarom megosztani ismerősökkel ,családtagokkal, kollégákkal...inkább kizokogom magam, és majdcsak túlélem valahogy ezt az életet...
2010. febr. 23. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!