Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális dolog, hogy...

Mennyire normális dolog, hogy egy 4 éves gyerek cumisüvegből iszik reggel és este?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 17:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
3 éves! Nem 4.
2013. márc. 21. 17:45
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Egyáltalán nem normális. Utána meg majd csodálkozik az anyuka, hogy idő előtt elromlik a gyerek foga, és hogy majd fogszabályzó kell neki. Miért nem pohárból iszik, mint a többi gyerek?
2013. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Azért így önmagában kijelenteni, hogy nem normális, szerintem túlzás. Tudni kéne, a családi hátteret, ismerni őket. Mert ha pl. az anyja nem tudta (sokáig) szoptatni, akkor ez biztonságot jelenthet neki. Vagy összekapcsolja valamilyen olyan dologgal, ami jó neki.

Viszont azért egy 3 éves gyerekkel már meg lehet beszélni ezt a dolgot, és a szülők helyében én azért próbálnám valahogy leszoktatni.

De arra is van esély, hogy magától elhagyja.

2013. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel és este is fogat most utána akkor mitől romlana el jobban tőle a foga mint bárkinek? Ha naphosszat a szájában lóg az persze gáz de reggel este mikor csak a családja látja nem édesmindegy miből iszik? Ez olyan mint a babakocsi téma hogy megszólják az embert ha a 2 évest beleülteti mert hát az milyen nagyfiú/nagylány már, nem kell neki babakocsi...
2013. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velem van a baj, de szerintem meg 3 évesnél nincs benne semmi rossz. Én 6 éves koromig cumiztam és sosem kellett fogszabályzó, mindig dicsérték a fogaimat a gyerek fogorvosok, hogy milyen szépek.
2013. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
A cuminak miköze a cumisüveghez. Egyáltalán nem normális dolog és baromiegészségtelen 3 évesen cumisüvegből inni.
2013. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak annyi a köze hozzá, hogy ha a cumisüvegtől elállnak a fogai, mert reggel és este iszik belőle, akkor ilyen erővel a cumitól is el kéne. Amúgy mi olyan baromi egészségtelen benne?
2013. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És mitől baromi egészségtelen napi 2 alkalommal inni belőle? De tényleg mi a magyarázata? Mert ha egész nap a szájában lóg vagy nem tud pohárból inni (amit kötve hiszek ha pl. közösségbe is jár) akkor oké gáz, de a kérdés nem erről szólt.
2013. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hat en csak a sajat tapasztalatom tudom elmondani....en meg hat eves koromban is nagymamameknal cumisuvegbol ittam a kakaot es kb ennyi idos koromig cumiztam es, es megse tartom magam nem normalisnak sot a fogaim sem allnak kifele!! Ugyhogy szerintem ne aggodj, meg lehet rendes felnottkora a babadnak :)

22+6 hkm

2013. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 4 éves, de bizony a kakaót csak üvegből issza meg. Nagyon sokáig szoptattam őt, aztán áttért a kakaóra, amit reggel és este üvegből iszik, minden mást pohárból.

Nem tudom, kinek mi a normális, engem nem zavar, nyáron majd leszoktatom azért róla.

2013. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!