Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted normális, hogy egy...

Szerinted normális, hogy egy anya ahelyett, hogy a gyerekével lenne állandóan bulizik, fesztiválozik, dolgozik, a gyerek meg állandóan a nagyihoz van lerakva hétvégén? Nem sérül ettől hosszútávon?

Figyelt kérdés
Tudom,nem az én dolgom,de nem értem az ilyet!
2012. jún. 28. 22:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Te ezt látod. Kíváncsi lennék az anyuka, a család szemszögére.
2012. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem érett az anyaságra.. ennyi. Elitélem az ilyet mélységesen....De igenis sérül, nagyon is. majd akkor fogja bánni ha elhidegül az anyjától ha nagyobb lesz.


2 kisfiú anyuja :)

2012. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

Azért szerintem hátrább az agarakkal.

Ebben sose lesz egyetértés, tudom. Ettől függetlenül én azt vallom, hogy attól, hogy gyerekeim vannak, nem kell feladni a saját egyéniségemet, vágyaimat, urambocsá kikapcsolódásomat. Láttam milyen az, amikor vki ezt teszi, szegény anyukám tönkre is ment benne.

Az sem mindegy ám, hogy mekkora az a gyerek, jó lenne tudni a korát.

2012. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Kezdjük ott, hogy mit jelent az az "állandóan"? Második kérdés: miért baj, ha "dolgozik"? (Nyilván szüksége van a pénzre, szóval ezt a részét nem értem, miért kell belekötni.) Mennyi idős a gyerek?

Harmadrészt: gyerekkorom minden nyarát a nagyanyámnál töltöttem, mert anyám dolgozott. Reggel elvitt mamához, este meg haza. Nem sérültem. (Kivéve, mikor a papa leesett a körtefáról, és megvágta egy ág a karomat. De te nem ilyenre gondoltál.)

Negyedrészt: azóta irritálnak különösen az ilyen kérdések, mióta rólam is ezt terjeszti egy-két "inaktív barátnő", holott 8 hónapos a lányom, és mindössze kétszer mentem el fesztiválozni, bulizni: egyszer az unokatesóm esküvőjére, másodszor pedig bátyám szülinapi bulijára (másfél órára...).


Szóval mindenképpen ismerni kellene a másik felet is, hogy véleményt alkothasson az ember, mert a "kedves ismerősök" gyakran többet látnak dolgok köré, mint bele.

2012. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%

Az én lányom 14 hónapos de még soha nem passzoltam le senkinek. Max az apja vigyáz rá itthon, ha sürgős dolgom van, amúgy viszem mindenhova magammal. Nem is értem az ilyen minek szül? A nagymamának? Egy gyereknek kell az anyja. Szerintem nem szórakozta ki még magát és éretlen is az anyaságra. A gyereknek természetesen ez nem jó. Majd később jönnek elő a problémák, mikor idősebb lesz.

De ez, hogy a bulizás fontosabb neki, minta a gyerek... durva.

2012. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

2 éves.

Természetesen én is elmegyek a férjemmel egy-egy programra,muszáj is néha kikapcsolni,de itt minden hétvégéről,minden második hétvégéről van szó,meg több napos nyaralásokról a kisfiú nélkül.Ők is tudják,hogy sokat vannak külön a gyerektől...

2012. jún. 28. 22:40
 7/25 A kérdező kommentje:
Nincs arra szüksége,vagyis nem volt,hogy a gyereket 4 hónaposan "lepasszolja" és dolgozni menjen.Jól menő cégük van,nem éheznek!
2012. jún. 28. 22:48
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Én is ismerek ilyen lányt, aki azért csináltatott gyereket, hogy elvegye a gazdag pasi. Aztán mikor megszült, egy hónap múlva két hétre leléptek a Kanári szigetekre, mondván, kijár nekik, fáradtak. A nagymama meg a haját tépte az egy hónapos mellett két hétig, mindig sírt a kicsi.

Aztán minden hétvégén cégbulikba, üzleti bálokba jártak, a férj hiába mondta, hogy maradjon a babával, ő kijelentette, hogy nem, mert akkor depis lesz.

A facen persze minden képen ő van a babával, és mindenhez azt írja, hogy milyen boldog család is az övék. A rokonok meg mondják a magukét, hogy a baba már majdnem két éves, az anyját nem hívja anyunak, minden héten másnál van, dobálják össze-vissza. Az egyik gyerek nélküli nagynéni magához akarta venni, erre a nő hozzávágta, hogy szüljön magának (mikor tudta, hogy mennyire fájdalmat okoz neki ezzel, mert egy belehalás után a méhét is ki kellett venni a nagynéninek) Szóval, vannak ilyenek, és én is megvetem, ha egyszer szült, nevelje is, ne kóboroljon részegen szombat éjjel.Fúj.

2012. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Kezdem azzal, hogy nyugodtan húzzátok le 0%-ra.


Nálunk olyan a tágabb család, hogy per pillanat csak az én babáim a kicsik, apukám és a testvérei, az unokatesóim és az ő gyerekeik is szinte sorban állnak értük. Szerintem egyáltalán nem válik kárára a kisgyerekeknek, ha nem mindig apa-anya képét látja csak, sőt.

Ha csak azt nézem, hogy ha mindenki csak heti 1-2 órát szeretne eltölteni a kicsikkel, akkor oda és akkor megyek (nélkülük), ahogy csak akarom.

Persze ez kívülről úgy fest, hogy "na már megint lepasszolta szegény gyerekeket a r.ohadék, minek is kellett neki, blablabla"

Nem lehet hogy náluk is mindenki boldog és elégedett. Persze az ilyesmit szégyellni kell, tudom. És elnézést az iróniáért.

2012. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

9. vagyok megint, úgy érzem kiegészítésre szorul, amit írtam, mert ott van előtte a 8. hsz.

Én várom, hogy nagyobbak legyenek, és akár több napra is elmaradjanak ott, ahol szeretnek lenni. Éjszakára eddig 1-szer hagytam a nagyobbikat, közben rosszul voltam, hogy mi lesz, ha elkezd utánam sírni. Mert otthon sokszor a wc-re is utánam jön. Érdekes, hogy a keresztmamájánál olyan jól megvoltak, hogy még a szája se görbült le, és másnap mikor mentem érte, tök boldog volt, és örült nekem. Én is voltam már alig 2 évesen egész hétvégéket az unokatesóimmal. Eredmény: nem szeretem kevésbé a szüleimet, viszont hozzájuk is mindig haza megyek, és örülök, hogy így volt és van. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet ezt normálisan is kezelni, nem csak végletek és szívtelen gonosz anyának nem való anyák vannak.

2012. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!