Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyien lesznek...

Tényleg ennyien lesznek védekezés mellett terhesek?

Figyelt kérdés

Nem kötekedni szeretnék, csak furcsállom, hogy majdnem mindenki (leszámítva a tervezett babákat) védekezés mellett esik teherbe. Ezzel szemben azért az óvszer, gyógyszer stb. megbízhatósága elég magas.

Magyarország egy "különc" hely vagy csak félnek bevallani az emberek, hogy nem megfelelően védekeznek?


2013. okt. 3. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy aki biztosra akar menni és nem akar babát az oda figyel, hogy rendesen védekezzen. Szerintem azért nem olyan egyszerű teherbe esni, hogy ennyi "baleset" történjen. Elhiszem, hogy van olyan, hogy kilyukad az óvszer, de ezt észreveszi az ember és vehet be 72 órás tabit. Elhiszem, hogy a fogamzásgátló nem használt, na de miért nem használt?? mert alkoholt fogyasztott, mert antibiotikumot szedett stb. Ezekre felhívják a figyelmet, hogy gyengítik a fogamzásgátló hatását. Szintén emberi mulasztásból történik a fogantatás. Tisztelet a kivételnek annak a kb. 2%-nak akik így esnek teherbe, hogy valóban nem ők mulasztottak ha nem pl. a peszárium csúszott el vagy a gyógyszerhez szokott már nagyon hozzá a szervezet. De én azt gondlom, hogy aki biztosra akar menni az 98%, hogy nem esik teherbe. Nem mellesleg 2 módszert is lehet egy időben alkalmazni, hogy biztosan ne legyen baba. Mi 3 évig megszakítással és hőmérő módszerrel "védekeztünk" nem estem teherbe. (Úgy voltunk vele ha jön akkor jön ah nem akkor nem.) Az első hónapban, hogy babát akartunk össze is jött a baba szintén hőmérőzéssel csak már nem volt megszakítás.
2013. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez már nekem is eszembe jutott. Én például gyógyszer mellett sosem lettem terhes, de az osztálytársnőim sem. Még óvszer mellett el is tudom képzelni, de az sem jellemző. Soha senkivel nem álltam még le vitatkozni, hogy `biztos, hogy nem hagytál ki egy szemet sem?", mert lehet, hogy épp ő az 1%.
2013. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem.


De az szerintem lehet, hogy valaki tényleg azt gondolja hogy ők rendesen védekeztek, de mégsem. Nem olvasta el rendesen a tabi használati utasítását, nem ellenőrizték rendesen az óvszert.


Meg sokan mondják a megszakításos közösülésre is, hogy védekezés.

Egy barátnőm hőmérőzött és a naptár-módszert használta, mai napig nem érti hogy eshetett teherbe.

2013. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 évig csináltuk a megszakításos módszert és most hogy már nem szakítjuk meg nem jön a baba. Szóval elég elkeserítő, hogy aki akarja annak nem jön össze, akik meg nem akarták azoknak csak úgy becsúszott...
2013. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Perszeb óvszer mellett, tudod hogy estek teherbe úgy, hogy az ágy mellett volt az óvszer.

Divat lett ezt mondani.

2013. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Nos nem tudom,mi mindig használtuk az óvszert,és sosem volt lyukas legalábbis nem tűnt fel annyira meg nem paráztuk,hogy mindig nézegessük amúgy is olyan lelombozó lett volna szex után nézegetni,rendesen használtuk ennyi elég volt,aztán terhes lettem nem tudjuk mikor pontosan,tehát nem tudjuk mi volt a hiba,később megtudtam,hogy a családban a nők nagyon termékenyek,könnyen teherbe esnek.
2013. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ahogy előttem is írták, nem megfelelően védekeznek.

Gyógyszer mellett ha valaki tényleg pontosan szedi és vigyáz az egyéb gyógyszerekkel szinte lehetetlen teherbe esni. Eddig akikről tudok az ismerettségi körömben, végülis "csak " 1 szemet felejtett el, "csak" néha hagyott ki szemeket, tehát nem megfelelően alkalmazta...

2013. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem csak itt tapasztalom ezt, hanem a környezetemben is, mindenki védekezés mellett, véletlenül lett terhes. Amikor már a sokadik ilyen eset után annyira kiváncsi voltam, hogy elkezdtem kérdezősködni, mindegyik esetben kiderült az ok. Ilyenek például:

- "ja hát 1-2 szem tablettát elfelejtettem bevenni, de nem gondoltam, hogy ez gond"

- "időnként elfelejtettük felvenni a gumit, de nemrég volt meg, nem gondoltam, hogy akkor terhes lehetek"

- "csak ritkán csináltuk"

- "azt mondta, hogy időben kiszáll, de nem mindig sikerült"

Az a gyanúm, hogy itt is hasonló lehet a helyzet :)

2013. okt. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!