Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka tényleg nem olvas...

Sok anyuka tényleg nem olvas el egy babákról szóló szakkönyvet sem, mielőtt gyereke születik?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat kérdeznek itt néha, hogy meglepődöm. És most nem arról beszélek, hogy mikor kezdjük a hozzátáplálást vagy melyik oltásokra van szükség, amik megosztó kérdések. Hanem amiről mindenhol ugyanazt lehet olvasni.
2013. okt. 3. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Kevés olyan dolog van, amiről nem lehet különböző véleményeket, tanácsokat olvasni. Írnál egy példát?


Amúgy nem, én egy könyvet sem olvastam el. Mindig olvasok az épp aktuális dolgokról. Terhesség alatt olvastam a terhességről, a szülésről, az első hetekről. Aztán a fogzásról, a hasfájásról, az oltásokról. Sajnos gyógytornára kellett járnunk, így annak is utánaolvastam. Most kezdi a lányom a bölcsit, most erről tájékozódtam.

De úgy általában a gyereknevelésről nem olvastam.

2013. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Én nem olvastam el egy szakkönyvet sem, és mégsem kérdezgetek itt marhaságokat. A józan paraszti ész, a türelem és a végtelen szeretet elég volt ahhoz, hogy felneveljek 2 gyereket, szakkönyv nélkül.
2013. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Nagyim semmit se olvasott.8 gyermekéből 7 lett diplomás.Egy pedig kőműves.

Anya se olvasott semmit.Ketten készülődünk egyetemre.

A családban senki se olvasott ilyen könyveket,mégis mind értelmes/egészséges emberek vagyunk.

2013. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocsi a rossz megfogalmazásért, nem is a nevelésre gondolok leginkább, mert az persze egyéni, mindenki máshogy csinálja. Inkább a baba körüli dolgokra. És nem kell pont könyv formának sem lenni, lehet az újság vagy az internet is.


pl. hogy nem fluor tartalmú fogpasztát használunk a babának, hogy 37,8 még nem számít láznak, hogy nem farmerba meg pulcsiba öltöztetjük pár hetes babánkat nap közbe, mikor kell ezt vagy azt csinálni egy babának, miért kell fokozatosan bevezetni az ételeket...

2013. okt. 3. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Aszerintem az alapvető kérdések feltevésének az az oka,hogy lusták böngészni,utánna nézni inkább felteszik itt a kérdést.De én személy szerint az utolsó válaszát sem értem.Mi köze a gyerekeknevelésről szóló szakkönyvek olvasásához ahoz,hogy diplombás lesz-e a gyerek? Látod kedves kérdező,mit vársz a kérdésekkel kapcsolatban ha azok értelmezése is nagy feladat egyeseknek ;)
2013. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Néha én is elcsodálkozom az egyik ismerősünkön, aki szintén semminek nem olvas utána, viszont a védőnője tanácsait vakon követi. Ezért a most 4 hónapos babájukat már naponta többször gyümölccsel és főzelékkel tömi, pár napos kora óta teáztatják, holott annyi teje van, hogy még ad egy másik babának is, akit az anyukája nem tud szoptatni (és a védőnő ismerőse). Szóval ezeken én is csodálkozom, de nem szólok bele, elmondtam a saját véleményemet, de hát ő tudja, ő gyereke.
2013. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Én meg nem értem az utolsó előtti problémáját.

A válaszomban kitértem az egészségre.Szóval ha nekem vannak értelmezési gondjaim,akkor neked is.Csak én ha nem értem rendesen a kérdést,mindkettő változatát kifejtem.

2013. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

En se olvastam el egy szakknyvet sem. Vannak dolgok amikbe kapok tanacsot ha esetleg megakadok. Neten olvasgattam a dolgok utan ugyanugy mint ahogy a kedves elso valaszolo is irta. Szerintem inkabb ilyeneket kerdezzenek ha nem tudjak mint h hulyeseget csinaljanak. Interneten is nagyon megoszlik mindenrol a velemeny most akkor melyikre is kellene hallgatni. Legyen az hozzataplalas, lazcsillapitas stb...

Szerintem a legnagyobb gondok ott kezdodnek amikor egy nonek fingja sincs arrol h mitol es hogyan fogan a baba es szazezerszer kerdezgetik meg a "tuneteik" alapjan h vajon terhesek-e vagy h a legnagyobb gusztustalan stilusban leadott szexualis dolgait osztja meg h vajon abbol eshetett-e teherbe.

A masik kedvencem ha mar gusztustalansagrol beszelunk amikor a huvelyebol kiszedett cuccot fotozza es teszi fel h ez mi?

Az h vki nem tudja h csillapista-e a lazat a gyereknek es inkabb tapasztaltabb anyukak valaszara hagyatkozik mint ami neten vagy konyvekben irva van szerintem normalis dolog. De amiket irtam az mar nem.

2013. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem olvastam,elég értelmesnek tartom magam ahhoz,hogy azért tudjam,hogy mit kell egy babával csinálni,az esetleges apróságok,hogy pl hogyan könnyebb fürdetni,azt megmutatta a védőnő vagy anyukám.Elég sajnálatos dolog,hogy egy felnőtt,elvileg értelmes ember idióta kérdéseket tesz fel,mint pl mit csináljak lázas a babám 2 napja vajon elvigyem orvoshoz,és hasonlóak.
2013. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzatenni kerdezgetni sose szoktam ezen az oldalon...
2013. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!