Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam el gyerekem...

Hogyan magyarázzam el gyerekemnek az óra működését. Valaki leírná, hogy hogyan müködik? Kaptam itt egy képet ami talán segítene neki, de hogy magyarázzam.

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 3. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerkőc?
2013. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Megtanítják a suliban, nem? Miért neked kellene megtanítanod?
2013. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
megtanitják, de szeretném én is elmagyarázni. 7 éves...
2013. okt. 3. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt most nem igazán értem. Konkrétan mit nem tudsz neki elmagyarázni? Elmondod, hogy ha a kismutató a 2-eshez ér, akkor 2 óra, a nagymutató meg azt mutatja hogy hány perccel múlt 2. Tekergessétek azt a kis műanyag órát, és konkrét példákkal magyarázd el neki. De ez a rajz is jó, mert rá vannak írva a percek.
2013. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért ne kelljen már mindent a suliban megtanulni egy gyereknek. Remélem legalább köszönni Te tanítod majd meg a gyerekedet, Kedves Kettes.


Bocsi az offért! Én olyan időpontokat mutatnák először, amiket kötni tudsz a mindennapjaitokhoz. Beállítod az órát 7 órára és megtanuljátok, hogy amikor úgy állnak a mutatók, akkor kell felkelnie. Aztán átállítod 7.30-ra, hogy akkor indultok otthonról. 8-ra, hogy akkor kezdődik a suli és így tovább. Először csak egész és fél, ha látod rajta hogy érti, akkor negyed és háromnegyed órákkal érdemes kezdeni. Amikor ezzel már tisztában lesz, akkor elég felbontani percekre.


De ha elég kreatívnak érzed magad, Te is csinálhatsz ilyet amit belinkeltél, csak mondjuk nem a perceket írod oda, hanem hogy mi történik veletek akkor.

2013. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval és a kérdezővel, ez tényleg a szülő feladata, nem az iskoláé.


Én is most tanítgatom az enyémnek, szépen, apránként.

Először megbeszéltük az óra és perc jelentését, aztán ezt kötöttük a nagy és kismutatóhoz.

Aztán csak a kismutatóval foglalkoztunk, be kellett határolnia, melyikhez van közelebb, hány óra lehet most...

Aztán most tartunk az egésznél.

Mi egy nem működő vekkert használunk, ezt lehet tekerni, és nekem jobb, mint a játékóra.

2013. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:)
2013. okt. 4. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet venni tanuló órát, nagyon szuper játék, bár asszem már csak használtan lehet kifogni. Nálunk 5 évesen kapta, 2 nap alatt tökéletesen értette és használta, most 5,5 éves, sima számlapos óráról percre pontosan leolvassa magától az időt.
2015. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!